Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pikselek i Potatek

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 19 stycznia 2015, 12:50

Na forum jestem już od pewnego czasu, jednak nigdy się nie przywitałam, więc czas naprawić swój błąd :D

Witam Was serdecznie, świnki mam dopiero od 2 miesięcy, są to moje pierwsze świnki morskie w życiu. Wcześniej miałam z chłopakiem chomiczka, jednak w sędziwym chomiczym wieku prawie 3 lat odszedł pewnej nocy :(
Postawiliśmy więc na te miłe i sympatyczne stworzonka :) Wybraliśmy rasę US Teddy, przyznam, że trochę mało popularną w Polsce, jednak udało się znaleźć hodowlę zarejestrowaną w miarę niedaleko naszego miejsca zamieszkania - 2 godziny pociągiem ;)

Świnki na początku były bardzo onieśmielone, jednak z dnia na dzień jest coraz lepiej i bardzo przyjemnie się obserwuje, jak zdobywamy u nich coraz większe zaufanie :) Kiedyś od każdego, najmniejszego ruchu chowały się w panice do domku, teraz wychodzą do kratek, zerkają, zaczepiają, dają się pogłaskać.. Są radosne, dużo brykają, bawią się, czasami są między nimi drobne sprzeczki, ale od razu się godzą :) Ciągle piszczą o jedzenie, a dźwięk lodówki = kwiczenie na cały dom :tooth:

Są to braciszkowie, biało-brązowy to Pikselek, a rudo-biały Potatek (taki tam neologizm... od małego ziemniaczka :tooth: ) :) Niedawno skończyli 4 miesiące :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miały domek, jednak ostatnio zabrałam im go i dla odmiany mają prowizoryczny daszek z ręcznika, który ciągle się obsuwa, ale w tym tygodniu zamawiam hamak :) (i obcinak do pazurków, już jestem ciekawa jak zareagują na obcinanie xD )


Awatar użytkownika

Mysia Pysia249
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 22:55
Lokalizacja: Maków Podhalański
Świnki morskie: Toto i Dudusia
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Mysia Pysia249 » 20 stycznia 2015, 22:10

Słodziaki <3 i bardzo oryginalne imiona wymyśliłaś. Heh, ja kiedyś chciałam nazwać kota bateria :)

Obrazek[/urlObrazek[/url]

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 31 stycznia 2015, 16:45

Witajcie!

Świnki są tak szczęśliwe z powodu wszelkich nowości, że kasa sama wylatuje z portfela na różne zabawki i akcesoria ;) Ale jak tu im odmówić, kiedy tak ładnie się wszystkim interesują i bawią? Można na to patrzeć godzinami!

Ostatnio zrobiliśmy małe internetowe zakupy:

Obrazek

Sizalowe warzywa już pozbawione ''łodyżek'', ogryzione, hamaczek zaakceptowany jako... daszek, cóż... Piłeczka z dzwoneczkami zawisła na nitce w klatce, świnki bawią się nią, specjalnie popcornują pod nią żeby brzęczała, próbują ugryźć ale to ciężka sprawa, bo im ucieka :look: Pazurki przycięte bez problemów, ze szczotką większe - na początku się bały, ale teraz grzecznie siedzą podczas czesania :)

Obrazek

Potatek "co to jest? wisi, okrągłe, dziwne i wydaje odgłosy... nieważne, idę spać!''

Świniaki też z dnia na dzień są coraz bardziej do nas przekonane, po ponad dwóch miesiącach można je wyciągnąć z klatki na kolana i nie wiercą się, nie uciekają... :) Oczywiście żeby leżeć plackiem to nie, bo jest miliard innych świnkowych ważnych spraw do załatwienia, 15 minut max :P Ale jest postęp, bo wcześniej nie chciały siedzieć, chyba,że dawaliśmy im smakołyki, a ledwo te się skończyły, to i koniec siedzenia na kolanach xD

Piksel tortilla:

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 1 marca 2015, 15:17

Dorobiliśmy się wagi kuchennej, oczywiście pierwsze ważenie przypadło prosiakom :tooth:

Prosiaczki za dwa tygodnie skończą pół roku :)

Grzeczny Potatek (on ogólnie jest bardzo grzeczną bułeczką, taki łagodny, spokojny, z wieczną smutną minką od której aż litość wzbiera w człowieku):

Obrazek

Spanikowany Pikselek, nie podobało mu się ważenie:

Obrazek

Czyli panowie dobijają do kilograma :)


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: wie-kot » 1 marca 2015, 19:54

Piękne!!!! Kawał prośków...

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 1 marca 2015, 20:15

Oj to prawda, tatuś ważył 1.3kg, także możliwe ze panowie jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa w kwestii wagi :)


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 28 kwietnia 2015, 13:49

Hej!

Dawno mnie tu nie było :)
Biedny Potatek ma aktualnie zapalenie pęcherza, które leczymy antybiotykami, ale jest wesołą i pogodną świnką :)

Uczę moich kawalerów sztuczek i choć nie zawsze chcą je robić, to jednak coś tam rozumieją :tooth: :tooth: :tooth:
Tutaj krótki, 15 sekundowy filmik prezentujący kółeczko w wykonaniu Ziemniaka :tooth: Najpierw myślał, że chodzi mi o stawanie na nóżkach - pierwszą sztuczkę w ich życiu, którą szybko opanowali i potem na dźwięk lodówki miałam pokazówkę świnek stojących na tylnych nogach xD

https://www.youtube.com/watch?v=SnS7YMawZC4


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: wie-kot » 28 kwietnia 2015, 13:54

Brawo!!! A moje leniwce nic... potrafią dawać jedynie koncerty o stałych porach.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Pikselek i Potatek

Postautor: Bibu » 28 kwietnia 2015, 13:57

Moim też długo zajęło nauczenie się, Potatek szybciej uczy się sztuczek, kółeczko umie od jakiegoś miesiąca, a Pikselek nauczył się go dopiero kilka dni temu (chyba z obserwacji brata, za co dostaje więcej ogórka niż on :D ). Stawania na tylnych nogach nie chciały się uczyć długo, w ogóle nie wiedziały o co mi chodzi, a jak nagle ogarnęły, za co dostają ogórka, to już poszło z górki. Nagle niechętne świnie stały się niezwykle ochocze do sztuczek :D Ahhh czego się nie zrobi dla dobrego jedzenia?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas