Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Miśka i Julka

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Miśka i Julka

Postautor: alvantis » 16 października 2013, 22:06

to dobrze że cała rodzinka zaangażowana jest w opiekę nad świnkami ^^

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
AnusiaK7
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 9 sierpnia 2013, 5:49
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Tola [*] / Maniek
Kontaktowanie:

Re: Miśka i Julka

Postautor: AnusiaK7 » 16 października 2013, 22:25

To zrozumiałe i zgadzam się, że najważniejsze jest żeby świnki się podobały. :) Ale nie zawsze hodowla równa się z dobrymi warunkami, nie były zbyt dobre opinie na temat tej hodowli, spytałam bo się właśnie rozglądam za świnką. :) Cieszę się, że świnki są zdrowe, życzę udanego oswajania. :) Śliczne są. :)


Awatar użytkownika
lenka87
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 2 lipca 2013, 11:24
Lokalizacja: Szczerców
Świnki morskie: Prosiaczek i Tygrysek <3 Moje skarby :*
Kontaktowanie:

Re: Miśka i Julka

Postautor: lenka87 » 17 października 2013, 10:45

Co do podłoża w klatce osobiście polecam trociny+żwirek+mata łazienkowa. U mnie się sprawdza :) Żwirek sypię tylko w miejscach, gdzie świnie najczęściej sikają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aspius
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 12 października 2013, 14:26
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Julka, Miśka
Kontaktowanie:

Re: Miśka i Julka

Postautor: Aspius » 1 grudnia 2013, 22:09

Prosiaki mają się dobrze ;) nadal płochliwe niestety, nie wiem czy kiedyś to się zmieni.
Miśka rośnie jak na drożdżach ;) Julka, czyli jej mama, niestety zaczęła małą mocno ustawiać.. widać, kto rządzi na parafii ;) Krew się nie leje, ale czasem nam przykro, na początku zdecydowanie bardziej przyjazne stosunki między nimi panowały.
Ostatecznie mata łazienkowa nam się nie sprawdziła - po 2-3 sprzątaniach musieliśmy ją wyrzucić bo śmierdziała i nie wyglądała apetycznie więc nadal używamy samego podłoża, plus oczywiście mięciutkie kocyki do spania i na antresolce ;)

Zdjęć ostatnio nie robiłem, bo prosiaki się stresują i nie za bardzo chcą wyłazić jak strzelam migawką ;)

Pozdrawiam


Aspius
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 12 października 2013, 14:26
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Julka, Miśka
Kontaktowanie:

Re: Miśka i Julka

Postautor: Aspius » 4 sierpnia 2015, 13:39

prawie dwa lata od ostatniego wpisu ;) Kawał życia, szczególnie dla świnek ;)
Miśka i Julka mają się dobrze, na szczeście przez ten okres nie miały żadnych poważniejszych chorób, niestety nie dały sie jakoś szczególnie oswoić, być może przez to, że są dwie razem to my ludzie jednak jesteśmy dla nich obcy. Jedynie jedzenie powoduje, że zacierają się wszystkie obawy i prosiaki potrafią latać pod nogami temu, kto je niesie ;)
ostatnimi czasy robiłem remont pokoju dzieci i zamiast fajnej wykładziny, po której mogły latać pojawiły się panele. ewidentnie te panele im nie podeszły, my zresztą też nie bardzo chcieliśmy by się na panele załatawiały, a z higieną są trochę na bakier. Dlatego świnki po remoncie dostały nowy domek.. takie c&c home made ;) mam nadzieję, że im się podoba
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas