Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Cześć!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Maja567
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lipca 2012, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Dwie samiczki,rozetki. Jeszce nie mają imion.
Kontaktowanie:

Cześć!

Postautor: Maja567 » 9 lipca 2012, 15:14

Cześć jestem Patrycja.Jestem wielką miłośniczką świnek morskich.Skończyłam właśnie 6 klasę , a teraz będę chodziła do gimnazjum.Niestety nie mogę wam powiedzieć o moich świnkach morskich przykro mi.Będę miała je dopiero pod koniec sierpnia. ;)
Planuje wziąć dwie samiczki rozetki z zoologicznego.Znam niedaleko mnie zoologiczny w którym wiem że dobrze się zajmują świnkami morskimi.Jest tam miła,kompetentna pani, którą poznałam. Bardzo się cieszę. Ze świnek morskich :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Cavialina » 9 lipca 2012, 15:46

Witam :) Bardzo miło, że dołączasz do grona miłośników świnek morskich. Super, że chcesz mieć dwie samiczki. Rozważ proszę możliwość kupna świnkek od któregoś z zarejestrowanych hodowców lub adopcji ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, mnóstwo świnek czeka na ciepły dom. Pani w zoologicznym z pewnością jest bardzo miła, pamiętaj że jesteś dla niej potencjalną klientką. Gdybyś miała pytania, chętnie pomożemy.

Tutaj masz aktualne listy hodowców
http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=10&t=3937

A tutaj możesz się dowiedzieć jak adoptować świnkę
http://www.swinkimorskie.eu/adopcje.php

Obrazek

Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Cześć!

Postautor: Laraine » 9 lipca 2012, 16:17

Witaj ;) Popieram Cavialinę, nie kupuj zwierzaka w zoologicznym. Napędzisz tym pseudohodowlę, która wiążę się z cierpieniem zwierząt. W dodatku możesz dostać parkę, zaciążone świnki lub chore.
Pewniejszym źródłem są porządne, zarejestrowane hodowle i oczywiście Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, gdzie adopcja jest bezpłatna ;)

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Sensibles » 10 lipca 2012, 13:04

Witaj na forum ;)
To ja już nie będę powtarzać po poprzedniczkach, ale również popieram zarejestrowane hodowle bądź adopcję ze SPŚM.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Lucky » 10 lipca 2012, 14:52

Cześć. ;)
Miłego pisania na forum, na pewno dowiesz się ciekawych rzeczy o świneczkach.
Pozdrawiam wraz z Lucky'm.

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Becia » 10 lipca 2012, 15:25

Witam z Timkiem :)


Maja567
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lipca 2012, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Dwie samiczki,rozetki. Jeszce nie mają imion.
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Maja567 » 11 lipca 2012, 10:59

Dziękuje.Ja rozważałam z hodowli albo adopcji.Wiem że z tych miejsc lepiej.A nie z zoologa.Też chciałam np.adoptować.
Ale moja mama uparła się żeby była z zoologicznego. :( I moja mama chce świnki które są młode.Jestem codziennie na tej stronie i tylko se mogę pooglądać.Ciągle oglądam świnki
na SPŚM.Pogadam z mamą.Wiecie ja nawet już mówiłam że może z hodowli weźmiemy jej.A jest koło mojego dziadka a to ode mnie niedaleko.Ale nie , bo z zoologa.A z adopcji nie wiem co myśli.I jak jej mówiłam że to nie dobre i tak dalej to nie uwierzyła. .Jeszcze z nią pogadam.Zobaczymy. :) A na SPŚM są młode świnki morskie? I nie wiecie np.czy są młode świnki morskie z warszawy?A i zapytam się mamy.Czy np.mogłabym z SPŚM.
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2012, 12:03 przez Maja567, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Cavialina » 11 lipca 2012, 11:56

Maja, zobacz - przy każdym twoim poście jest przycisk "edytuj", napisz wszystko w jednej wiadomości bo moderator może się rozzłościć przez bałagan ;) Nie pisz jednej wiadomości pod drugą.

Na stronie gdzie widzisz świnki do adopcji jest podany email i numer telefonu - zapytaj o te świnki. Są prześliczne. :) Uda ci się przekonać mamę jak podasz kilka takich powodów:

1. Dorosłe świnki są już oswojone, szybciej przyzwyczają się do nowego otoczenia.
2. Świnki z adopcji też kiedyś były malutkie ze sklepu czy pseudohodowli
3. Świnka kupiona w sklepie może być chora
4. W Warszawie są śliczne, zdrowe świnki, które czekają na kochający dom - wystarczy je przygarnąć

Mama na pewno zrozumie ;) Co do malutkich to nie widzę aby teraz były, możesz zapytać.

Obrazek

Maja567
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lipca 2012, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Dwie samiczki,rozetki. Jeszce nie mają imion.
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Maja567 » 11 lipca 2012, 12:00

Jak się to z tymi postami robi?Nie zrozumiałam pomóż.
A jak tamte skasować?
Ostatnio zmieniony 11 lipca 2012, 13:51 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz posta pod postem.


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Cześć!

Postautor: Sensibles » 11 lipca 2012, 13:50

Maja, spójrz na swój którykolwiek post. Masz swój nick, nad tym ikonkę "Online" na zielono, po prawej tytuł tematy, poniżej treść posta...i po prawej stronie posta masz ikonki, m.in. jedna ma nazwę "Zmień" - klikając na nią, możesz edytować posty.
Ja skasuję poprzednie. Ty chyba nie możesz kasować swoich postów. Po prostu pomyśl, zanim wyślesz jakąś wiadomość, czy jeszcze czegoś nie chcesz dodać. A jak jednak coś Ci się przypomni po dodaniu - edytuj post.

Co do świnek z SPŚM - owszem, są do adopci również świnki młode. Czy z Twoich okolic - popatrz tutaj:
- samiczki: http://swinkimorskie.eu/swinki_do_adopcji_samiczki.php
- samczyki: http://swinkimorskie.eu/swinki_do_adopcji_samczyki.php
Poza tym zawsze można dogadać się co do transportu.
Hodowle - tam są świnki młode, w większości są sprzedawane świnki młode, dlatego z wiekiem w hodowli nie będzie problemu. Daj mamie trochę poczytać stronę www.swinkimorskie.eu i poszperać na CAVIARNII (www.swinkimorskie.eu/forum). Możliwe, że to ją przekona :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

  • Dołącz do nas