Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Hej, hej!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Hej, hej!

Postautor: Kohtalo » 13 lipca 2012, 16:54

Witam wszystkich użytkowników tego forum. :) Na imię mi Aleksandra, liczę sobie już 16 wiosen i mieszkam w małej wsi położonej około 60 km od Wrocławia.
Styczność, a raczej bardzo bliski kontakt ze świnkami morskimi mam już od ponad 6 lat, kiedy to udało mi się przygarnąć moją pierwszą świnkę. Po niej miałam jeszcze 2 inne aż do stycznia tego roku. Przerwa, za szybko 3 świnki ode mnie odeszły. Jednak od 2 czerwca znów jestem szczęśliwą posiadaczką 2 rozbrykanych i nieznośnych świaniaczków, Luny i Oriona, który rzekomo był dziewczynką. <prośki mają dopiero 3 miesiące, więc musimy poczekać conajmniej do września na kastrację>.
Coś o mnie może jeszcze... Oprócz świnek morskich interesuję się psychologią, Skandynawią, historią oraz muzyką. Kocham oglądać filmy różnego gatunku, czytać książki, głównie kryminały, horrory, fantastykę i jakieś tam nieraz dramaty lub inne oraz odkrywać nowe zespoły i zachwycać się nimi - jestem zapaloną fanką rocka i metalu, lecz nie zamykam się też na inne rodzaje muzyki. Z natury raczej pesymistyczna realistka, lubiąca nietypowość, dokładność i czerpanie radości z małych rzeczy oraz na narzekanie na wieczny brak czasu.
Mam nadzieję, że uda nam się, mnie i świnkom, wpasować się w Wasze grono.:) Pozdrawiamy.

Z góry przepraszam za słabą jakość niektórych zdjęć, ale były robione telefonem, świnki uciekają od aparatu, ponieważ nadal jesteśmy na etapie oswajania.

Luna
Obrazek

Obrazek

Orion
Obrazek

Obrazek

i razem
Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Becia » 13 lipca 2012, 17:38

Witam z Timkiem! :) Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba. Mówisz, że lubisz rock i metal? Witaj w klubie. :tooth: Śliczne prosie.


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Hej, hej!

Postautor: Laraine » 13 lipca 2012, 17:57

Witaj ;) Mam nadzieję, że świnki nie mieszkają razem?

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Lucky » 13 lipca 2012, 20:02

Witam wraz z Lucky'm. Na pierwszym zdjęciu Orion wygląda bosko! Strasznie mi się podoba, Luna także. Podobni do siebie. To rodzeństwo ? Śliczni są. Pozdrawiam, wymiziaj maluszki. :)

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Kohtalo » 13 lipca 2012, 23:36

Becia pisze:Witam z Timkiem! :) Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba. Mówisz, że lubisz rock i metal? Witaj w klubie.
:tooth: Śliczne prosie.

Dziękuję i witam w klubie również.;D
Laraine pisze:Mam nadzieję, że świnki nie mieszkają razem?

Oczywiście, że nie, klatki mają osobne. Razem są tylko podczas wybiegu lub kiedy leżą mi na kolanach/brzuchu, a ja mam je cały czas na oku.
Lucky pisze:Witam wraz z Lucky'm. Na pierwszym zdjęciu Orion wygląda bosko! Strasznie mi się podoba, Luna także. Podobni do siebie. To rodzeństwo ? Śliczni są. Pozdrawiam, wymiziaj maluszki. :)

Dziękuję bardzo i wymiziam oczywiście świniaczki.:)
Rodzeństwem rzekomo nie są, choć też tak na początku sądziłam.:)


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Hej, hej!

Postautor: Laraine » 14 lipca 2012, 8:41

Już Ci to pisałam na innym forum, ale powtórzę i tutaj - lepiej ich ze sobą w ogóle nie spotykać. Nawet pod Twoim nadzorem. Nie ryzykuj, naprawdę jeśli samiec zechce kopulować z samicą, to wtedy nic już na to nie poradzisz. Nie ryzykuj ciążą tej samiczki.

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Gucio01 » 14 lipca 2012, 11:06

Witaj na forum! :)


Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Kohtalo » 14 lipca 2012, 19:19

Laraine pisze:Już Ci to pisałam na innym forum, ale powtórzę i tutaj - lepiej ich ze sobą w ogóle nie spotykać. Nawet pod Twoim nadzorem. Nie ryzykuj, naprawdę jeśli samiec zechce kopulować z samicą, to wtedy nic już na to nie poradzisz. Nie ryzykuj ciążą tej samiczki.

Dobrze, dotarło. Dla pewności i bezpieczeństwa Luny, przez 2 najbliższe miesiące świnki nie będą razem ani na chwilę.
Dziękuję za radę.


Awatar użytkownika
Laraine
Użytkownik
Posty: 619
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 20:53
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Nadia, Neska, Zuza

Re: Hej, hej!

Postautor: Laraine » 14 lipca 2012, 20:02

Nie ma za co :) spotkaj je ze sobą dopiero 4 tygodnie po kastracji Oriona.

Wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim
Nie kupuj. Adoptuj!

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Hej, hej!

Postautor: Engi » 14 lipca 2012, 20:08

Laraine samiec ' wyczyści' się z plemników po 6 tyg od kastracji. Lepiej poczekać te 2 tyg. Dłużej niż mieć potem problem z niechcianą ciążą u świnki. :)
Kohtalo- witaj na forum !
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2012, 22:32 przez Engi, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

  • Dołącz do nas