Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Stado Avonisa

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Stado Avonisa

Postautor: Avonis » 18 listopada 2012, 21:49

Ahoj!
Tutaj Kejdoo (historia tej "ksywy" jest nieco skomplikowana), zwany szerzej wśród rodziny i przyjaciół po prostu Tomkiem. Mam szesnaście lat i obecnie moim najgłówniejszym zajęciem jest nauka w poznańskim Paderku. Przyszły (mam nadzieję!) weterynarz. Zabujany w zwierzętach jestem do szaleństwa. Czy futrzate, czy skrzydlate, czy jakiekolwiek inne znalazły by w moim domu miejsce dla siebie.
Obecnie na moje stado składają się:
-pies - Husky o imieniu Rocky, dla wtajemniczonych pieszczotliwie Rokuś
-nimfy - para około dwuletnich nimf o imionach Tuptuś i Pusia (jakie to dojrzałe imiona, co nie?)
-papugi faliste przeznaczone do oglądania, co nie znaczy, że ze strony mojej i reszty domowników nie mają zainteresowania: aktualnie 12 sztuk. Imion własnych nie mają, bo po kilkunastu próbach i tak myliłem się która jest która.
-no i jeszcze koty i z tym jest problem, bo ile ich jest do końca nie wiem. I nie wiem nawet które są moje. Otóż zaczęło się od jednego dachowca "co by myszy łapał". Ale okazał się takim leniuchem, że z myszą mógłby jeść z jednej miski. I razu pewnego przyprowadził ze sobą kumpla, potem następnego. Z sześć sztuk aktualnie kręci się po moim ogródku. No przecież nie wyrzucę ich, a mi nie przeszkadzają. Jak na razie stać mnie jeszcze na tyle gęb do wykarmienia.
-I jeszcze dwa kameralne, designerskie akwaria pełniące rolę dekoracji pokoju.

Pewnego razu patrzę na swój pokój i widzę pustkę. Jeden niezagospodarowany róg pokoju aż się prosi o klatkę! I się zaczęło. Studiowanie for, stron, blogów i książek. I wybór pada. Na świnkę. Toż to ona jest powodem mojego zawitania na forum. Przed przyjęciem jej pod dach trzeba przecież wiedzieć o zwierzaczku jak najwięcej, prawda? To tak jakby przyjąć pod dach małe, bezbronne dziecko. Więc z góry wszystkich przepraszam, jeśli zasypię Was pytaniami. Ale kto pyta nie błądzi :D

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło, albo przynajmniej nie ozięble. W miarę możliwości będę się udzielał, mam nadzieję, że sensownie :blush:

Z pozdrowieniami,
Kejdoo i jego stado.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2012, 18:41 przez Avonis, łącznie zmieniany 1 raz.

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: kin28 » 18 listopada 2012, 22:12

Witaj wśród świnkomaniaków :D Wiesz już skąd będzie prosiaczek? A może prosiaczki? :) W końcu to stadne stworzonka :D

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Avonis » 18 listopada 2012, 22:14

Cześć!
Jeszcze pewien nie jestem, ale myślę nad dwoma samczykami sheltie z Hanaville ;) Oczywiście istnieje na razie opcja najpierw jeden potem drugi, bo za pięknego prosiaczka niestety się płaci, a na razie nie mam jeszcze dla niego nic. Ale gwiazdka za pasem, po drodze mam imieniny, więc co nieco te okazje można wykorzystać ;D

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Lucky » 18 listopada 2012, 22:20

Cześć. :)
Na pewno dowiesz się tutaj mnóstwo ciekawych rzeczy o tych uroczych stworzonkach. :) Pozdrawiam wraz z Lucky'm i czekam na Twoich nowych towarzyszy. :naughty:

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Avonis » 18 listopada 2012, 22:26

Lucky pisze:Na pewno dowiesz się tutaj mnóstwo ciekawych rzeczy o tych uroczych stworzonkach.

No ja myślę ^^ Głaśnij ode mnie Lucky'ego.

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika
Omega
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 31 sierpnia 2012, 11:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Misia [*]
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Omega » 19 listopada 2012, 17:07

Witaj, miłego korzystania z forum. :)
A co do zakupu świnki to nie myślałeś czasami o adopcji. No może tam nie są rasowe prośki ale dają również dużo radości jak te rasowe, wystarczy je pokochać :)

Zapałki 10gr, benzyna 30zł, widok palącej się szkoły... bezcenne! =]

Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Avonis » 19 listopada 2012, 18:23

No pewnie że myślałem :D I w sumie nadal myślę. Ale powolutku, do zakupu/adopcji wieprzka mam jeszcze czas. Najpierw mieszkanko i wyposażenie, a potem ewentualnie można myśleć o świniaku :D

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika
Omega
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 31 sierpnia 2012, 11:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Misia [*]
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Omega » 19 listopada 2012, 18:51

A jaką klatkę zamieżasz zakupić (wymiary)?

Zapałki 10gr, benzyna 30zł, widok palącej się szkoły... bezcenne! =]

Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Patrycja » 19 listopada 2012, 20:05

witaj Kejdoo :) fajna ksywa pozdrawiam z moimi pannicami wiem ile kosztuje rasowy prosiak sama mam dwie z zarejestrowanych hodowli, to forum to kopalnia wiedzy o tych futerkowych stworkach polecam ;)


Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: Kejdoowe stado

Postautor: Avonis » 19 listopada 2012, 20:31

Dzięki Patrycja za miłe przywitanie ;D
wikkro pisze:A jaką klatkę zamieżasz zakupić (wymiary)?

120x60x43cm

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas