Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ja i moje świnki :D

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Konto usunięte

Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 8 marca 2013, 19:13

Hej!Mam na imię Angelika,jestem bardzo wielką miłośniczką zwierząt.W moim pokoju zamieszkują w 2 klatkach 2 świnki morskie :D
Zdjęcia i coś o moich świneczkach:
obraz 009.jpg
Łatek i Pako razem :D

Obraz 243.jpg
Łatek - 3 letni samczyk,bardzo do mnie przywiązany.Bardzo miły i przyjacielski.Niestety aktualnie chory :(

481260_435836883167003_2066822451_n.jpg
Pako - 8 miesięczny samczyk,średnio do mnie przywiązany ale za to bardzo przywiązany jest do Łatka.Jest bardzo energiczny :D

No i to wszystko o moich świnkach i o mnie :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Fafka123 » 8 marca 2013, 19:21

Hejka! :) Piękne świnie *-* Napisz coś o nich - skąd je masz,co lubią, możesz wrzucić zdjęcia klatek ;) A właśnie - mieszkają w osobnych klatkach z powodu choroby Łatka czy jak to jest?
Poza tym radziłabym Ci nie zakładać szelek na świnkę - mają delikatne kręgosłupy i przypadkowe pociągnięcie wyrządziłoby im nie lada krzywdę.
Pakuś jest długowłosy? :)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 8 marca 2013, 19:25

Fafka123 pisze:Hejka! :) Piękne świnie *-* Napisz coś o nich - skąd je masz,co lubią, możesz wrzucić zdjęcia klatek ;) A właśnie - mieszkają w osobnych klatkach z powodu choroby Łatka czy jak to jest?
Poza tym radziłabym Ci nie zakładać szelek na świnkę - mają delikatne kręgosłupy i przypadkowe pociągnięcie wyrządziłoby im nie lada krzywdę.
Pakuś jest długowłosy? :)

dziękuję :D
ok zaraz napiszę ;)
no wiem dlatego ich nie ciągnę najczęściej wypuszczam bez smyczy ale 2 dni temu Pako był pierwszy raz na dworze i musiałam mu założyć smycz ;)
Mają osobne klatki ponieważ jak byłam w szkole nagle pako zaczynał skakać na Łatka który ma taki guz na boku i przez to zaczęła mu lecieć z niego krew,mama szybko pobiegła po nową klatkę i włożyła Łatka do niej ale była za mała więc przełożyłam go do starej a Pako był w mniejszej i tak jest do dziś,teraz spotykają się tylko na dywanie u mnie w pokoju ;)
Edit: Aha zapomniałam odpowiedzieć na ostatnie pytanie ;) Pako jest rozetką ale nie rasową ;)Tylko po kąpieli mu się włosy sklapnęły :p


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 8 marca 2013, 19:38

No więc tak Łatek i Pako zostali kupieni w sklepie zoologicznym nie wiem dokładnie ale chyba w tym samym :) Łatka dostałam w prezencie na gwiazdkę 3 lata temu,Pako natomiast kupiony został 19 października 2012 roku :)
Łatek i Pako uwielbiają Ogórka Zielonego,inne jedzonko które jedzą to: marchewka,sałata,kapusta pekińska,burak,jabłko,karma itp. :D
No to klatki wyglądają tak:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/182600_429631047120920_2017704767_n.jpg
tyle że teraz Łatek jest w tej większej a Pako w tej mniejszej ;)
Pako od czasu rozłąki z Łatkiem często gryzie kraty,czasami muszę go nawet w nocy uciszać,a kiedy spotykają się na dywanie Pako łazi za Łatkiem a Łatek ucieka albo go unika,czasami tez poliże Pako po pyszczku :)
Na koniec dodam że Łatek jest świnkom gładkowłosą a Pako rozetką na początku nie podobały mi się rozetki i chciałam gładkowłosą ale później polubiłam każdą rasę chociaż moje raczej nie są rasowe bo są ze sklepu ;)
No i to chyba wszystko :D


Awatar użytkownika
Maciej.J
Hodowca
Posty: 158
Rejestracja: 27 lutego 2013, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Podkarpacie
Świnki morskie: Jura------Hakuna------Julia------Rey------Cinderella
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Maciej.J » 8 marca 2013, 19:40

Całkiem symatyczne pyszczki ^^


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Paula » 8 marca 2013, 19:44

Cześć :) ładne prosiaczki :)

Obrazek
Obrazek

Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 8 marca 2013, 20:18

Maciej.J pisze:Całkiem symatyczne pyszczki ^^

dziękuję :D


Konto usunięte

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Konto usunięte » 8 marca 2013, 20:18

Paula pisze:Cześć :) ładne prosiaczki :)

hej i dziękuję :D


Awatar użytkownika
ulcia87
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: 21 września 2012, 11:25
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Chrumcio :)
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: ulcia87 » 8 marca 2013, 21:01

Witaj.Chlopaczki bardzo fajni :)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Ja i moje świnki :D

Postautor: Fafka123 » 8 marca 2013, 22:56

Wiesz, pomimo tego jednego wypadku ja bym nie rozdzielała świnek ;) To stadne zwierzaki, oczywiste że musza ustalić hierarchię i błahostkami typu podgryza,gania,gruchocze chyba nie należy się przejmować ;) Moi dwaj faceci są ze sobą już prawie miesiąc i nadal zdarzają się sprzeczki. Trzymając ich w dwóch osobnych klatkach robisz im krzywdę - nie tyle fizyczną co psychiczną bo to jednak świnki, potrzebują towarzystwa tego samego gatunku. Więc albo wkładasz ich do jednej klatki albo nie spotykasz ich ze sobą wcale bo tak jak pisałam sytuacja jedynie się pogarsza. Próbuj, co Ci szkodzi? Raz podgryzł ale nikt nie mówił że świnki od razu będą w sobie zakochane :) Niekiedy to długi proces i ne muszą wcale za sobą szaleć, chodzi o to aby miały towarzysza. Zdarzają się też świnki aspołeczne ale są one bardzo rzadko spotykane. Próbuj, to na razie moja rada ;)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas