Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rozalia i Jadziek pozdrawiają :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Rozalia&Jadziek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwietnia 2015, 14:29
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Rozalia
Jadzisław
Kontaktowanie:

Rozalia i Jadziek pozdrawiają :)

Postautor: Rozalia&Jadziek » 22 kwietnia 2015, 20:24

Witam wszystkich świnkomaniaków ;)
Na forum jestem już zarejestrowana od jakiegoś czasu więc przyszła również pora żeby się przywitać i pochwalić moimi chrumkami :3
W Jadziu (pierwotnie Jadwidze) zakochałam się od pierwszego wejrzenia :) Brykał w akwarium sklepu zoologicznego (tak, wiem co większość forumowiczów sądzi o zakupie świnki z zoologa jednak takie zwierzątko też zasługuje na swój ciepły domek i miłość) z nastroszoną sierścią z taką radością jakby to robił co najmniej po pachnącej łące. Szybka decyzja i na drugi dzień Jadź (Rozetka) był już z nami, pierwotnie mylnie rozpoznany przez ekspedientkę zoologa jako samiczka. Początkowo nie było łatwo, wystraszony bał się wychodzić z domku toteż dopiero po kilku dniach gdy pierwszy raz wzięłam go na ręce zorientowałam się że coś jest z nim nie tak. W sierści dało się wyczuć mnóstwo strupków, największy pod bródką miał jakieś 5mm średnicy jednak dobrze zakamuflowany w sierści był całkowicie niewidoczny. Niestety powtórzył się schemat, że zwierzak z zoologa = pasożyty lub inne świństwo. Jednak szybka reakcja, parę wizyt u weterynarza i Jaź szybko wyleczył się z uciążliwej dolegliwości. Świnek rośnie jak na drożdżach toteż uznałam, że przydało by mu się towarzystwo bo wkrótce moje i męża towarzystwo przestanie mu wystarczać. Tym sposobem znalazła się u nas Rozalia (Gładkowłosa), adoptowana od pary która kupiła świnkę do towarzystwa królikowi (sic!). Gdy przeczytałam ogłoszenie wiedziałam, że muszę ją uratować i będzie z nami. Przy pierwszym zapoznawaniu chrumków szybko wyszło na jaw że Jadzia jest Jadzisławem :tooth: Znów szybka akcja i dwa dni później Jadź był wykastrowany :blush: Zabieg przebiegł bez komplikacji, Jadziuś szybko doszedł do siebie i od jakiegoś czasu mieszka razem z Rozalią. Dogadują się coraz lepiej, razem brykają, śpią i jedzą. Miłość kwitnie :D Od kilku dni świniaczki zmieniły swoje M1 (80x40, mieszkały w nim jakiś tydzień z hakiem we dwie) na M4 (1 x 100x40 + 3 x 40x40) a wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może nie jest to standardowa klatka ale sporo wysiłku włożyłam w jej skonstruowanie a prosiaki ją uwielbiają :D Nawet do tego stopnia że odkąd w niej zamieszkały odmawiają (póki co) wybiegów bo wolą się ganiać po mięciutkim dry bed'zie :tooth:

Jdź zakochał się w kotach z wzajemnością :3
Obrazek Obrazek
Rozalka zaczyna się robić pieszczochą :)
Obrazek

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów :) Rozalia & Jadziuś, oraz Zuza i Pumba (coty) no i Ania :)
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2015, 17:18 przez Rozalia&Jadziek, łącznie zmieniany 1 raz.

"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
-George Bernard Shaw

Awatar użytkownika

Olafowa <3
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 lutego 2015, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Rozalia i Jadziek pozdrawiają :)

Postautor: Olafowa <3 » 23 kwietnia 2015, 10:36

Piękne świneczki i świetna klatka :)


Awatar użytkownika
Rozalia&Jadziek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwietnia 2015, 14:29
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Rozalia
Jadzisław
Kontaktowanie:

Re: Rozalia i Jadziek pozdrawiają :)

Postautor: Rozalia&Jadziek » 23 kwietnia 2015, 15:16

Dziękujemy :)

"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
-George Bernard Shaw


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas