Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

SKINNY POMOCY

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
snabvu
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2014, 19:21
Kontaktowanie:

SKINNY POMOCY

Postautor: snabvu » 27 września 2014, 19:38

Jak byłam mała to miałam świnkę morską krótkowłosą , jednak ona był osowiała, leniwa i mało towarzyska.Ostatnio 'naszło' mnie na kupno zwierzątka domowego i zaintrygowały mnie skinny, są dla mnie urocze jednak mam kilka obaw.
1. czytałam,że trzeba dbać o ich skórę tylko nie wiem jak i jak często
2. czytałam również że muszę podawać im jakieś witaminy? czy to konieczne?
3. jaki mają charakter? też są leniwe itp?
4. czy ich utrzymanie jest drogie?
PROSZĘ O POMOC NIE CHCE POCHOPNIE BRAĆ ŚWINKI JEŻELI NIE SPEŁNIE WYMAGAŃ JEJ :sad:


Awatar użytkownika

Kuba001
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 4 stycznia 2015, 17:24
Kontaktowanie:

Re: SKINNY POMOCY

Postautor: Kuba001 » 6 stycznia 2015, 10:10

1.Trzeba smarować jakimś kremem nawilżającym mniej więcej co 3,2 dni
2.Witamina C, w zależności co i ile je
3.Charakter: każda świnka ma inny (moja jest szalona)
4.Utrzymanie kosztuje tyle samo co zwykła + ten krem nawilżający

Dam ci kilka dodatkowych rad:
1.Są bardzo ,,wrażliwe" na zimno, często chowają się pod kocami dlatego warto go włożyć do klatki (mam na myśli koc)
2.Krem: jakiś krem nawilżający, bezzapachowy dla dzieci
3.Jeśli masz inne świnki, mogą one jej nie akceptować i gryźć(do póki nie pojawi się krew),robią to bo muszą ustawić hierarchie czy coś takiego.

Mam łysą świnke, naprawdę warto


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: SKINNY POMOCY

Postautor: Nejvii » 23 stycznia 2015, 10:58

Wypowiem się jako hodowca łysoli.

1. czytałam,że trzeba dbać o ich skórę tylko nie wiem jak i jak często
Wszystko zależy indywidualnie od świnki, jej skóry. Przy odpowiedniej diecie, chowie, nie ma potrzeby kremowania świnek. Skóra sama w sobie jest wówczas elastyczna, zadbana. W przypadku nieprawidłowości najlepszy do smarowania jest olej spożywczy. Świnkę kremujemy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wyraźnie widać suchość.
2. czytałam również że muszę podawać im jakieś witaminy? czy to konieczne?
Dieta skinny nie różni się niczym od diety innych świnek. Mają większe zapotrzebowanie ilośćiowe, nie jakościowe.
3. jaki mają charakter? też są leniwe itp?
Charakter jest cechą indywidualną każdej świnki.
4. czy ich utrzymanie jest drogie?
Koszt utrzymania każdej świnki jest taki sam. Wszystko zależy indywidualnie od tego, jaki ty masz stosunek, ile chcesz wydawać.


Awatar użytkownika
pinkuś
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 15 listopada 2015, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Pinki i Benio
Kontaktowanie:

Re: SKINNY POMOCY

Postautor: pinkuś » 28 listopada 2015, 12:35

Witam, mam świnkę ślubny od 2miesięcy ale chciałabym kupić drugą do towarzystwa. Czy lepiej kupić drugą klatkę. Jak się zabrazac do oswojenia do siebie dwóch świńska, czy powinny być w jednym wieku? Czy kupić samczyka jeśli mam samiczke czy może drugą samiczke. Proszę o pomoc

EDIT:
*nie ślubną tylko skinny


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: SKINNY POMOCY

Postautor: kira » 28 listopada 2015, 13:48

pinkuś pisze:Witam, mam świnkę skinny od 2miesięcy ale chciałabym kupić drugą do towarzystwa. Czy lepiej kupić drugą klatkę. Jak się zabrazac do oswojenia do siebie dwóch świńska, czy powinny być w jednym wieku? Czy kupić samczyka jeśli mam samiczke czy może drugą samiczke. Proszę o pomoc


Jak masz samiczkę to jak najbardziej możesz kupić drugą. Klatkę lepiej kup druga, daj Śwince tydzień, żeby oswoiła się z nowym otoczeniem potem weź je w jedno miejsce bardo ważne aby niebyła to żadna z klatek daj im trochę czasu pilnuj ich jak będzie leciała krew to lepiej je rozdziel. Jak już będą miały wszystko ustalone to możesz kupić im większą klatkę lub połączyć te które były kupione wcześniej.

________________________
Pozdrawiam
Julia


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas