Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Awatar użytkownika
Asiokryt
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 13:29
Lokalizacja: POZnan*
Świnki morskie: Cynamon i Baton
Kontaktowanie:

Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Postautor: Asiokryt » 11 stycznia 2012, 14:01

Witajcie. Niestety mam smutną wiadomość :( Po 3 dniach walki z okropnościami, które przytrafiły się Cynamonowi ... przegraliśmy :cry: Był bardzo dzielny, bo niestety jak się okazało nie były to tylko kamienie nerkowe, były to również problemy z wątrobą, a także żołądek przepchany gazami. Nawet wybudzenie z narkozy się udało, nawet dawał nadzieję, że jest coraz lepiej (było to jeszcze po 5 nad ranem), niestety po godzinie 7 rano zmarł :cry: .

U weta siedziałam ponad godzinę, Pani wszystko szczegół po szczególe opisała, były nawet wspólne chwile wzruszenia. Szefowa gabinetu, która nie prowadziła sprawy Cymka, kończąc swój dyżur o godzinie 16, została do 22 Wszyscy go pokochali. Mimo swojego bólu, dał się poznać jako wesoły i rozbrykany Cymek .... strasznie za nim tęsknie, nie mogę przestać przewijać w myślach tej kochanej mordki Najsmutniejsze jest to, że był taki młody (miał dokładnie półtora roku).

Próbowałam z Panią doktor ustalić gdzie i jakie mogłam popełnić błędy ... dieta itd. Okazało się, że miał zapewnioną jak najlepszą opiekę z mojej strony (na potwierdzenie tych słów dodam, iż Kobieta nie jest laikiem w kwestii świnek). Mimo wszystko mam do siebie żal, że po prostu już go z nami nie ma ... :(

Zastanawiam się tylko czy Baton odczuwa stratę braciszka ... mam nadzieję, że nie, to by mnie jeszcze bardziej zdołowało. Oczywiście zapewnię mu towarzystwo, nie chce by był samotną świnką, jednak na razie rany są za głębokie by konkretniej o tym myśleć.

Zrobiliśmy od razu badania Batonkowi ...i co ? OKAZ ZDROWIA ! :)

Proszę wszystkich o przestrogę, kochajmy nasze świntuszki (i nie tylko) jak najbardziej ... bo nigdy nie wiadomo ile nam będzie dane się wzajemnie sobą nacieszyć.

Dla przezorności dodaję porównania zdjęć Batonka i Cymulka ...


Cymuś ... będziesz moim najgłębiej w sercu schowanym wspomnieniem !

Baton. Na 1 zdjęciu taka plamka ciemna z lewej, na 2 zdjęciu w brzuszku po prawej stronie widoczny żołądek - stan normalny.

Obrazek

Obrazek

Cynamon. Na 1 zdjęciu taka plamka ciemna z lewej, na 2 zdjęciu w brzuszku po prawej stronie widoczny żołądek - stan
patologiczny. Przy nóżce na 1 zdjęciu widoczne 2 białe plamki - to kamienie.

Obrazek

Obrazek

Koszty leczenia samego Cynamonka to 280 zł + dzisiejsze leczenie Batonka = 340zł

**********************************

Oj Cynamonku ... dlaczego postanowiłeś tak szybko opuścić swojego braciszka i mnie ? Dlaczego wcześniej nie dałeś mi znaków, że coś Cie boli ? Teraz strasznie tęsknimy i płaczemy. Do końca życia będę miała przed oczami twoją uśmiechniętą i ciekawską mordeczkę. Byłeś takim łasuchem, moim sępkiem :) Mam nadzieję, że dałam Ci dom dokładnie taki jaki mogłeś sobie wymarzyć, ba nawet lepszy.

Nie jestem w stanie Wam wszystkim powiedzieć, jak ogromny ból czuję. Najbardziej mi przykro, że miał ogromną wolę życia, a ja się zbyt późno zorientowałam, by mu to zapewnić. Będę tęsknić ... :cry:

Naleśniczku, który uwielbiałeś leżeć ze mną pod kołderką ... trzymam Cie bardzo, bardzo głęboko w moim sercu.

Dokładnie w takiej pozie widziałam go po raz ostatni ... nawet chory u weta ... ciekawski jak zawsze :cry:

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Postautor: Mango » 11 stycznia 2012, 15:09

Przykro mi :cry: :cry: :cry: Trzymaj się, Asokryt, nic innego powiedzieć nie mogę...[*]


Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Postautor: Lucky » 11 stycznia 2012, 15:50

Współczuje Ci :( Biedny Batonek ... :( Trzymaj się !
Dla Cynamonka [*]

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Hasan
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 listopada 2011, 0:08
Kontaktowanie:

Re: Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Postautor: Hasan » 11 stycznia 2012, 19:07

Wyrazy współczucia..


manika7
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 9:37
Lokalizacja: śląsk
Świnki morskie: Tuptuś [*] Eryk
Kontaktowanie:

Re: Cynamon - kochana mordka która odeszła :(

Postautor: manika7 » 12 stycznia 2012, 17:19

Przykro mi. :( Dla Cynamonka [*]



Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas