Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy Twoja świnka lubi wodę?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: elvirka96.n » 28 października 2012, 9:56

Ale w lato jest ciepło.U mnie w domu w zimę też jest ciepło a przeciesz po myciu bym nie wyszła ze świnką na dwór w mróz.Będę moją świnkę kąpać tylko wtedy kiedy będzie śmierdzieć albo jak będzie brudna.Czytałam o tym że trzeba jak najmniej kąpać świnki.To znaczy że mogę spróbować czy lubi i umie pływać czy nie?

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: Engi » 28 października 2012, 9:57

Zaczynam wątpić w ludzką inteligencję... Gdyby Was wsadzili do basenu, jeziora czy jakiegokolwiek innego zbiornika wody, a Wy byście nie dosięgali dna, też byście chcąc nie chcąc zaczęli pływać by się nie utopić. Świnki nie mają żadnego przystosowania fizycznego do pływania. Do takich zabaw mają zasłabe serce, przy zbyt dużym wysiłku fizycznym takim jak pływanie mogą po prostu nie wytrzymać i umrzeć. Po za tym po czym Wy oceniacie, że świnki tak uwielbiają pływać, powiedziały Wam...? Elivrka to znaczy, że nie możesz spróbować, świnka to nie jest zabawka! Nigdy nie można wkładać prosiaków do zagłębokich zbiorników wody. A kąpać tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Nie za często, bo może to spowodować różne choroby skóry, przeziębienie ect.

Obrazek

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: elvirka96.n » 28 października 2012, 10:02

Engi pisze:Zaczynam wątpić w ludzką inteligencję... Gdyby Was wsadzili do basenu, jeziora czy jakiegokolwiek innego zbiornika wody, a Wy byście nie dosięgali dna, też byście chcąc nie chcąc zaczęli pływać by się nie utopić. Świnki nie mają żadnego przystosowania fizycznego do pływania. Do takich zabaw mają zasłabe serce, przy zbyt dużym wysiłku fizycznym takim jak pływanie mogą po prostu nie wytrzymać i umrzeć. Po za tym po czym Wy oceniacie, że świnki tak uwielbiają pływać, powiedziały Wam...? Elivrka to znaczy, że nie możesz spróbować, świnka to nie jest zabawka! Nigdy nie można wkładać prosiaków do zagłębokich zbiorników wody. A kąpać tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Nie za często, bo może to spowodować różne choroby skóry, przeziębienie ect.


Ja nie napisałam że bym ją wpuściła do wody i zostawiła tylko że bym włożyła do wody ale cały czas trzymała.Świnka stałaby na mojej ręce i bym patrzyła czy chce wyjść czy by zaczęła pływać ale cały czas mogłaby ustać na mojej ręce.Ale skoro piszesz że świnki mają za słabe serca to raczej nie próbuję.

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: Engi » 28 października 2012, 10:07

No i dobrze. Nie próbuj, bo takie zabawy mogą co najwyżej zaszkodzić Twojej śwince.

Obrazek

Konto usunięte

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: Konto usunięte » 28 października 2012, 10:22

Engi tyle że moje świnki jak słyszą jak kąpie córke to krzyczą a jak widzą wodę to same się pchają do niej :) i bardzo są przy tym wesołe ganiają się w tej wodzie pływają i jest wszystko ok więc to zależy czy świnka to lubi :)


Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: elvirka96.n » 28 października 2012, 10:26

A mogła by się pluskać w wodzie która by sięgała jej jedynie do pazurków albo troszkę dalej?

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: elvirka96.n » 28 października 2012, 10:28

eMi pisze:Engi tyle że moje świnki jak słyszą jak kąpie córke to krzyczą a jak widzą wodę to same się pchają do niej :) i bardzo są przy tym wesołe ganiają się w tej wodzie pływają i jest wszystko ok więc to zależy czy świnka to lubi :)

To znaczy że mogę czy nie bo już naprawdę nie wiem? :confused:

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Konto usunięte

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: Konto usunięte » 28 października 2012, 10:29

ja nie leje im wody tak aby nie mogły dotykać dna tylko tak aby mogły sobie swobodnie chodzić a one same w nia wchodzą i się tam pluskają w domu mam temp około 26 st więc zaziębienie im nie grozi :) zresztą widac na zdjęciach że są zdrowe i mają się dobrze :)
elvirka pierw zobacz czy wogóle twoja świnka lubi wodę zobacz czy sama wejdzie do brodzika itp jak nie to jej nie zmuszaj :)


Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: elvirka96.n » 28 października 2012, 10:31

Wiem,nigdy jej nie zmuszałam i nie będę.Czyli mogę sprubować nawet jak jeszcze nie jest oswojona do końca i w zimę jeżeli mam w domu ciepło?

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Konto usunięte

Re: Czy Twoja świnka lubi wodę?

Postautor: Konto usunięte » 28 października 2012, 10:35

najlepiej to niech ona sie zaaklimatyzuje i nabierze do ciebie 100% zaufania :) to podstawa :) moje świnki biegają gdzie chcą po domu w klatce tylko śpią ( czasem sie kłucą ) ale to jak ludzie :) niech twoja sie oswoi tak na dobre na takie zabawy jeśli będzie chciała nadejdzie czas :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas