Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Waga a wiek

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
butterfly92
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 grudnia 2014, 11:34
Kontaktowanie:

Waga a wiek

Postautor: butterfly92 » 16 grudnia 2014, 10:21

Czy na podstawie wagi można określić w przybliżeniu wiek świnki? Moja waży 310g, jest to samica. Ile mniej więcej może mieć miesięcy?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Waga a wiek

Postautor: GalaxySparkle » 16 grudnia 2014, 21:48

Tak, przez pierwszy rok, kiedy świnka jeszcze rośnie, można tak w przybliżeniu określić jej wiek, o ile oczywiście nie jest chora, bo wtedy wiadomo, że waga może być zaburzona.
Nie znam na pamięć przedziałów wiekowo-wagowych świnek, zawsze korzystałam z tabelek poglądowych dostępnych na stronach o świnkach. Żeby nie oglądać się na teorię, tylko na żywy przykład, chciałam Ci podać dla porównania wagę mojej świnki, ale niestety nie mam datowenej wagi około 300 gramów. Na pewno Twoja świneczka ma mniej niż 5 miesięcy, bo moja w takim wieku miała już 650 gramów. :) Na pewno ktoś się odezwie, kto ma zapisaną 300 i wtedy porównasz. :)


Elly
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 3 października 2014, 16:09
Kontaktowanie:

Re: Waga a wiek

Postautor: Elly » 17 grudnia 2014, 11:24

300g świnka na ogół osiąga po miesiącu życia, jeżeli jest należycie karmiona przez swoja mamę i nie została przedwcześnie oddzielona. W Stowarzyszeniu i wielu hodowlach 300g jest magiczną liczbą, po której osiągnięciu dopiero można wysyłać maluchy w świat, z dala od mamy, bez konieczności dokarmiania.



Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas