Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak często puszczacie świnki na dwór i po domu??

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.

Jak często puszczasz świnkę na dwór(kiedy jest ładna pogoda)?

Codziennie
14
45%
Kilka razy w tygodniu
9
29%
Raz w tygodniu
7
23%
Wogóle
1
3%
 
Liczba głosów: 31

Black_Angel
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 6 października 2006, 11:50
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Black_Angel » 6 listopada 2006, 11:08

Mam pytanko jezeli chodzi o wypuszczanie na pokoj :)
Trzeba go wczesniej zabezpieczyć ? Co z tymi wszystkimi zakamarkami za meblami itd. ? A kable :)?

Obrazek - Chrumka :D Obrazek - Tosia :D

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 6 listopada 2006, 11:18

Swinkę mamy dwa miesiące więc nie było okazji jej wypuścić na dwór bo niestety jest już zimno a wcześniej była za mała. Chociaz dalej myślę ze bałabym się ja wypuścic na trawe bez zrobienia wczesnie jakiegos plotu. A jeżeli chodzi o dom to myślę ze wystarczy zabezpieczyć kable i uważać żeby nie weszła za meble. To mogłoby byc niebezpieczne.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
vixia16
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 11 października 2006, 18:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: vixia16 » 6 listopada 2006, 15:19

Ja jak juz mówiłam mam świnke w akwarium. Teraz jest zima więc na dwór z nia nie wychodze a po domu ja puszczam ale rzadko bo moja lubi siedzieć w miejscach gdzie trudno mi ją wyjąc. Mam tych miejsc dużo w mieszkaniu. Ale teraz zagradzam te miejsca i nie ma problemu. :ok:

Obrazek Gucio

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 6 listopada 2006, 15:24

Chociaz dalej myślę ze bałabym się ja wypuścic na trawe bez zrobienia wczesnie jakiegos plotu. A jeżeli chodzi o dom to myślę ze wystarczy zabezpieczyć kable i uważać żeby nie weszła za meble. To mogłoby byc niebezpieczne.



Jak świnka nie jest dobrze oswojona to nawet niech ci myśl przez głowę nie przejdzie o puszczaniu ją na pole a co do zabezpieczenia w domku to ja ogrodziłem panelami do podłóg :]

Mój 300 post :] :hyhy:

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
vixia16
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: 11 października 2006, 18:51
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: vixia16 » 6 listopada 2006, 15:39

Ja puściłam raz świnkę na trawnik i nie zagrodziłam niczym. Świnka była u mnie 1 miesiac i nie byla oswojona za bradzo .. żałowałam ze z nią wyszłam :P 1h ja łapałam.. bo nie chciałam za nią biegać bo by się bała .. Spokojnie ją wołałam az wreście podeszła.. {ULGA} :D :rolleyes:

Obrazek Gucio

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 7 listopada 2006, 13:56

Właśnie balabym sie ze cos takiego może się zdarzyć, są jeszcze inne niebezpieczeństwa o których nawet boję się myślec. Dlatego poruszylam na forum temat smyczy, niestety więcej było ''przeciw'' niz ''za''.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Jak często puszczacie świnki na dwór i po domu??

Postautor: kira » 22 sierpnia 2015, 19:17

Jak jest ładna pogoda to staram się aby moje świnki były jak najdłużej na dworze.

________________________
Pozdrawiam
Julia

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak często puszczacie świnki na dwór i po domu??

Postautor: befana30 » 28 sierpnia 2015, 9:33

w domu wypuszczane codziennie- niestety kiedys mialy klatke z otwarciem bocznym, wiec wychodzily i wchodzily kiedy mialy ochote, ale odkad dokupilam wieksza z otwarciem gornym musza czekac na moja "laske" by je wyjac :lol:
w kazdym badz razie, choc mieszkam wsrod betonu, jak to zwykle mowie- wypuszczam je na taras gdzie moga biegac spokojnie, poniewaz ogrodzone i zabezpieczone.
w domu nie mam problemu z zakamarkami, ze np wejda za meble - za wielkie na taki wyczyn ;) maja swoje ulubione zakatki, oczywiscie kuchnia to jedno z takich miejsc- w wiekszosci przypadkow znajduje je w koszyczku z warzywami kiedy to tak sie zakopia w salacie, ze ledwo je widac :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Jak często puszczacie świnki na dwór i po domu??

Postautor: baixoo » 28 sierpnia 2015, 23:33

Jak ja moje wypuszczam to mam zasikaną podłogę, wszędzie kupki. Jak wy sobie z tym radzicie?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak często puszczacie świnki na dwór i po domu??

Postautor: befana30 » 29 sierpnia 2015, 9:01

baixoo pisze:Jak ja moje wypuszczam to mam zasikaną podłogę, wszędzie kupki. Jak wy sobie z tym radzicie?


wiesz co, zalezy od zwierzatka- widze, ze Pusia jest bardziej "kulturalna" pod tym wzgledem i zalatwia sie tylko w klatce, choc od czasu do czasu jakis bobek jej ucieknie :lol:
Gacek z kolei nie minuje terenu, ale podlewa i tu juz raczej go nie oducze bo samiec, wiec zaznacza swoje terytorium, a jesli sa mlode to chyba jak najbardziej normalne poniewaz "kulturka" i inne nawyki przychodza z czasem kiedy juz podlapia od mamuski jak sie nalezy zachowac- pamietam pierwszy raz kiedy wlasnie tygodniowe swiniaczki wypuscilam na wolnosc- z miejsca kazde zaczelo "szorowac" tylkiem po podlodze zupelnie jak pies ktory stara sie "podetrzec" :tooth:
w kazdym badz razie w przypadku doroslych nawet jesli cos zabrudza to maja swoj kacik i to tylko tam zdarza im sie ewentualne "upssss" :naughty: dzieki bogu mam wszedzie kafelki, wiec nie narzekam ;) jednak szufelka i szczotka sa zawsze w poblizu

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas