Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana klatki prosia

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: Karl Ruger » 6 maja 2012, 8:42

kaśka112 pisze:1. Jeśli (tak teoretycznie) kupowałabym klatkę i świniaka, to czy nie lepiej byłoby połączyć te czynności? W sensie, że nie wpuszczać do klatki wcześniej Twista, tylko dopiero z kolegą?


Mi też się wydaje, że najpierw lepiej byłoby Twistera, bo jak go kolega będzie gryzł i jeszcze nowe otoczenie to świniak by chyba zwariował. Zobaczymy, jak inni sądzą.

kaśka112 pisze:2. Wydaje mi się, że dla kolegi powinien być jakiś okres kwarantanny (żeby nie zaraził mojego jakąś chorobą)... Czy to jest zbędne???


Ja robię kwarantannę głównie po to, aby świniak przyzwyczaił się do nowego domku, do właściciela itd. Więc myślę, że warto zrobić.

kaśka112 pisze:3. Co, jakby nowy stał się "przywódcą", przecież mój Twister oznakował już kilka miejsc. Czy da się to jakoś pogodzić?


Da się, da się. :)

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Awatar użytkownika

kaśka112
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2 maja 2012, 20:32
Świnki morskie: Twister
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: kaśka112 » 6 maja 2012, 12:32

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi! Pomyślę o adopcji, jednak nie jest to dla mnie szczególne rozwiązanie, bo nie ma do adopcji samczyków z Warszawy. Poza tym, nie wiem, jak rodzice zareagują... W każdym razie dziękuję za tak liczne odpowiedzi i będę zamawiać klatkę i zastanawiać się co począć z 2 świniakiem... A nie wie ktoś może, czy można do sklepu ewentualnie zwrócić świniaka, jeśli nie będą się dogadywały? Oczywiście byłaby to już ewentualność :lol:


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: Engi » 6 maja 2012, 12:52

Moim zdaniem dobrze będzie gdy do świeżej, nowej klatki wpuścisz na raz oba prosiaki, będą wtedy na nowym terenie, przez co powinny szybciej się dogadać. ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: Sensibles » 6 maja 2012, 21:58

kaśka112 pisze:Pomyślę o adopcji, jednak nie jest to dla mnie szczególne rozwiązanie, bo nie ma do adopcji samczyków z Warszawy.

Zawsze możesz wziąć z innego miasta, transport jest często organizowany. Wystarczy chcieć.
kaśka112 pisze:A nie wie ktoś może, czy można do sklepu ewentualnie zwrócić świniaka, jeśli nie będą się dogadywały? Oczywiście byłaby to już ewentualność :lol:

Nie przesadzaj...słyszałam o takich przypadkach, ale nie wiem, czy to poważnie prawdziwe historie, czy ktoś pisał "dla zwały", jak to się teraz mówi. Poza tym - "nie będą się dogadywały" - według mnie to już skrajne przypadki, bo zazwyczaj świnki dogadają się - to tylko kwestia czasu.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

kaśka112
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2 maja 2012, 20:32
Świnki morskie: Twister
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: kaśka112 » 7 maja 2012, 16:46

No dobra, już trochę panikuję :roll: Po prostu się obawiam, niestety tak już mam :lol:


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: kin28 » 7 maja 2012, 17:03

kaśka112 pisze:bo nie ma do adopcji samczyków z Warszawy.

Franciszek, Rysio, James, Dave i Cliff :D
Dałam Ci linki do tych, które do innego samczyka.
Myślę, że klatkę można by było zmienić, ale ja bym np. zrobiła tak (Wiem, głupi pomysł), że do tej nowej klatki włożyła wszystko tak, jak było w starej, też o szerokości 60cm, resztę odgrodzić, a codziennie przesuwać o kilka cm. A co do kolegi, to trzeba by było jakiegoś młodego, uległego. Ale mogę się mylić.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
kdp2
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 października 2011, 9:53
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: kdp2 » 7 maja 2012, 19:57

kin28 pisze:
kaśka112 pisze:bo nie ma do adopcji samczyków z Warszawy.

Franciszek, Rysio, James, Dave i Cliff :D
Dałam Ci linki do tych, które do innego samczyka.
Myślę, że klatkę można by było zmienić, ale ja bym np. zrobiła tak (Wiem, głupi pomysł), że do tej nowej klatki włożyła wszystko tak, jak było w starej, też o szerokości 60cm, resztę odgrodzić, a codziennie przesuwać o kilka cm. A co do kolegi, to trzeba by było jakiegoś młodego, uległego. Ale mogę się mylić.


Franek jest świnką dominującą więc nie wiem czy to dobry pomysł
Rysio jest zarezerwowany
James, Dave i Cliff są wstępnie zarezerwowani

wiec niestety te świnki to nie jest dobry pomysł.

Jest za to cudowny Munio w Gdyni tu- a transport Gdynia Warszawa to nie problem - mamy juz tę trasę sprawdzoną.

Jeśli możesz nie kupuj świnki w zoologu, zaadoptuj viewtopic.php?f=4&t=4215 viewtopic.php?f=4&t=4214 lub zgłoś się do zarejestrowanej hodowli
Nie ma mnie przez sprawy rodzinne i zawodowe - gdy będę potrzebna proszę o PW.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Zmiana klatki prosia

Postautor: Lucky » 7 maja 2012, 20:07

Nie wiadomo czy kaśka112 będzie chciała go, bo ma 4 lata. Mi to nie robi różnicy, czy młody czy starszy, ale dla niektórych jest to problem. Swoją drogą Munio piękny. Trzymam kciuki : >

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas