Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Anonymous

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Anonymous » 19 listopada 2010, 14:19

Witam,
mam świnkę od czterech miesiecy i juz od początku wystąpiły u mnie objawy alergii...
zaczęłam dużo kichać a co gorsze,kaszleć...czasem w nocy budzę się z dusznościami,coś mi w płucach swiszcze,
to nieprawda,że alergia mija,nieprawda ,ze jak się o niej nie mysli to ustepuje,o cebuli nie wspomnę...
wiem,że to bardzo silny alergen,musisz się pozbyć świnki,innego wyjścia nie ma,
pozdrawiam :zalamany:


Awatar użytkownika

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: swinkowski » 20 listopada 2010, 11:48

I tak od razu się poddasz? Nie byłaś u lekarza z tym? Ale masz ambicje. :zaglada:

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Anonymous

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Anonymous » 20 listopada 2010, 14:18

jeśli to pytanie do mnie,tak byłam z tym u lekarza,ale nie ma co się oszukiwać, wiem,że cierpię przez świnkę i nic tego nie zmieni,nie mogę mieć tego zwierzątka,a fakt,że nie oddam jej byle komu to inna sprawa.....nie głaszczę,nie przytulam,cierpię podwójnie i ona także,inni domownicy czasem ją biora na kolana,ale to za mało...szukam dla niej domku :)


Anonymous

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Anonymous » 8 grudnia 2010, 12:02

Mam taki sam problem u mnie alergia na świnkę wynosi 4/4 więc jest spora. Od trzech lat jestem posiadaczką mojej świneczki. Doktor powiedział mi że trzeba będzie ją oddać, czy można temu jakoś zaradzić.?? :?:

Proszę o odpowiedź.!!!


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Karena » 12 grudnia 2010, 10:20

A może to alergia na siano, a nie na świnkę?

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Sensibles » 12 grudnia 2010, 12:14

arturoO17 pisze:WITAM WSZYSTKICH.. ;) Mam bardzo poważny problem dotyczący mojej ALERGII na świnkę morską... :( Zostałem posiadaczem przecudnego prosiaczka... ale.. po kilku godzinach pobytu świnki morskiej w moim mieszaniu zacząłem strasznie kichać, dostałem , że tak powiem "wodnego" kataru i strasznie zaczerwieniły i spuchnęły mi oczy. Bardzo się zaniepokoiłem ponieważ nie sądziłem, że aż tak moje ciało zareaguje na alergeny prosiaczka.. :( Wina moja jest taka, że wcześniej nie zrobiłem testów sprawdzających, czy jestem uczulony NA TEGO WŁAŚNIE GRYZONIA.. Wiem też, że nie mam zamiaru nikomu oddawać mojej świnki morskiej. PISZĘ Z WIELKĄ PROŚBĄ O TO, ABYŚCIE WY DOŚWIADCZENI POSIADACZE ŚWINEK MORSKICH UDZIELILI MI CENNYCH RAD dotyczących mojego wyżej wymienionego problemu. Chodzi mi GŁÓWNIE o to, czy są jakieś leki, które złagodzą uczulenie na te przesympatyczne zwierzątko.

Ps. Wiem,że nie jestem uczulony na sianko, które znajduje się w klatce ani trociny. Wiem to, ponieważ mam w domu jeszcze chomika,na którego NIE JESTEM UCZULONY- POTWIERDZIŁY TO TESTY,który też ma w swoim mieszkanku trociny i sianko.

BARDZO PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE. Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM ;)


Sierść świnki nie uczula. Uczulają wydzieliny - mocz, ślina. Jeśli jesteś uczulony na sianko, to świnka jest wykluczona - świnki muszą jeść sianko, bo ścierają sobie na nim zęby. Jeśli z powodu swojej alergii nie możesz mieć kontaktu z siankiem, to jedyną rozsądną alternatywą jest oddanie świnki. Nie możesz pozwolić, żeby świnka cierpiała dlatego, że ty masz alergię.
Inną rzeczą są trociny. Jeśli jesteś na nie uczulony, można zastąpić trociny żwirkiem Pinio i matą łazienkową - zero trocin, a podłoże nawet lepsze od trocin.
Jest jeszcze jeden aspekt, warty poruszenia, który jest dla mnie niejasny - wiedząc, że masz uczulenie na sianko, czemu kupiłeś świnkę? To mnie zastanawia...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Sandi » 15 grudnia 2010, 20:07

Albo na trociny ?

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Sensibles » 15 grudnia 2010, 22:14

Napisałam o tym tutaj:
Misiu12 pisze:Inną rzeczą są trociny. Jeśli jesteś na nie uczulony, można zastąpić trociny żwirkiem Pinio i matą łazienkową - zero trocin, a podłoże nawet lepsze od trocin.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: Sandi » 16 grudnia 2010, 16:22

Trociny można zastąpić również Dry-Bedem, ale to już kosztowniejsza sprawa.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

karolajn
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 października 2014, 10:00
Kontaktowanie:

Re: ALERGIA NA ŚWINKĘ MORSKĄ.. POMOCY !!

Postautor: karolajn » 25 października 2014, 10:06

Witam,ja mam pytanie do założyciela tematu jak i do osób, które mają alergię na świnkę morską. Otóż mam synka i córeczkę, mała ma niespełna 6 latek i bardzo ale to bardzo chciała mieć zwierzątko, że jak mogliśmy jej odmówić? Pojechaliśmy wczoraj do Zoologicznego i wybraliśmy świnkę morską (rybki okazały się za nudne) wróciliśmy do domu i wszystko było ok, do czasu. Od rana, mała kicha, ma cieknący katar, jest cała rozpalona i osłabiona, ale mimo wszystko ze świnką się bawi - zabroniłam jej i powiedziałam, że może jest uczuolna i musi narazie poczekać.. było ciężko ale teraz pytanie do was - ogólnie to sprawdzałam jakie są objawy alergii tutaj; http://www.alergie.objawy.net/Objawy+alergii no i z tych ogólnych wynika, że no może być to ta alergia.. dziwne, żeby się tak naglę rozchorowała z nocy an dzień bo raptem tydzień temu wyzdrowiała po przeziębieniu... jeszcze poczekam ale jakie są takie charakterystyczne objawy alergii na świnkę? czy jak się okaże że to alergia na to zwierzątko, rozsądnie będzie oddać świnkę?? czy są jakieś inne metody??


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas