Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Testy na zwierzętach.

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Testy na zwierzętach.

Postautor: RsQ » 1 lutego 2007, 19:24

Co myślicie o robieniu testów na zwierzętach a szczególnie na świnkach morskich. Poniżej wklejam parę artów:

Szacunkowo rocznie w piętnastu krajach członkowskich UE do testów używano 10 mln zwierząt. W medycynie– 61%, do badań jakości produktów biologicznych – 25%, w przemyśle – 12% i w przemyśle kosmetycznym – 1%. To dane Europejskiego Centrum Walidacji Metod Alternatywnych (European Centre for Validation of Alternative Methods) ECVAM.


I tabelka pokazująca wykorzystanie gryzoni w Wielkiej Brytanii ( Nie znalazłem innych )

Obrazek


Artykuły są wykorzystane ze stron:
http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Kusmierczyk06
http://www.laboratoria.net/pl/modules.p ... le&sid=774

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 1 lutego 2007, 19:34

Moim zdaniem jest to cos strasznego aby przeprowadzac testy na zwierzetach :down: Ale niestety ludzie sa nawet na tyle glupi. Zamiast zwierzat powinni na sobie to testowac :dry:


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 1 lutego 2007, 20:39

Mam ciocię która jest mikrobiologiem i na codzień ma do czynienia z laboratoriami pełnymi zwierząt. Ona jako 'fachowiec' uważa że jest to niezbedna 'dla dobra nauki'. Ja patrząc na to z innego punktu widzenia, troszkę mniej profesjalnego, sądzę, że jest to okropne... Te zwierzęta traktuje się poprostu przedmiotowo, a one na to nie zasługują...


Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 1 lutego 2007, 21:11

No wlasnie zwierzatko to nie jest zadna zabawka, tylko istota zywa. Jestem ciekawa czy dla tych ludzi co przeprowadzaja testy na swierzakach bylo by milo zeby na nich byly robione takie testy :glare:


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 1 lutego 2007, 21:32

Ja zawsze jak słyszę o testach na zwierzetach myślę o swoich zwierzakach... One mają ciepły domek, pełną miskę i dużo miłości... Tamte zwierzaki też mogłyby to mieć ale nigdy nie będzie im to dane... Może ja się nad tym za bardzo rozczulam ale nigdy nie potrafiłam przejść obok takich tematów obojętnie..


Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 2 lutego 2007, 12:13

Te zwierzatka dlugo nie pozyja. Bo po takich testach oddawane sa do zoologika gdzie sa sprzedawane na pokarm dla wezy. To jest straszne. Ja gdybym miala kupowac swinke w zoologiku i facet stojacy w kolejce za mna powiedzial ze potrzebuje swinki morskiej na pokarm dla swojego weza to ja od razu bym kupila ta biedna swinke, zamiast tej ktora mi sie strasznie podobala.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 2 lutego 2007, 15:41

Jestem przeciwna robieniu testów na zwierzętach. Ludzie chcą się malować, miec nowe leki, itp. to niech eksperymentują na sobie. Nie wszystko to co działa na zwierzęta działa tak samo skutecznie na ludzi i odwrotnie, to co działa na ludzi nie musi działaś na zwierzętach. Jak chcą badania, to niech wezmą bezdomnych, albo więźniów i na nich eksperymentują. Sorry, może kogoś razi to że tak piszę, ale z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzę ludzi :/

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 2 lutego 2007, 18:57

Ja też jestem tego przeciwniczką, wiem potrzebne dla nauki.
Ale w czym zawiniły zwierzęta?
Tutaj nawet wklejałam artykuł o śwince z laboratorium, skutki jej przebywania tam...
Nigdy nie poparłabym takich testów. :mad:

Czasami zachwycamy się jakimiś kosmetykami, które były testowane na bezbronnych zwierzętach :wall:
Dlaczego ludzie są tacy bezlitośni? :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 2 lutego 2007, 20:35

Magda_Oska pisze: Sorry, może kogoś razi to że tak piszę, ale z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzę ludzi :/


Ja czasami też tak czuję i to mnie przeraża... szczególnie kiedy czytam o znecaniu się nad zwierzętami... to już nie są ludzie...


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 2 lutego 2007, 20:40

Moncia pisze:Dlaczego ludzie są tacy bezlitośni? :(

Bo to jest gatunek, który potrafi tylko niszczyć :/

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas