Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mogę mieć świnkę ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
BlueDaisy
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2015, 18:17
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: BlueDaisy » 3 lutego 2015, 16:52

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Co do ogólnej opieki to jestem w stanie zająć się świnką, jestem co do zwierząt odpowiedzialna, bo zajmuję się np. końmi i nie tylko, mam czas, ale przeraziło mnie to, że mój jamnik mógłby "zjeść" tego gryzonia ... :/
Mam rybki i chciałam się zająć czymś większym, pies jest bardziej mojej siostry ... racja mógłby coś zrobić, ale wpadł mi pewien pomysł do głowy(oczywiście jeśli mama, by się zgodziła): mianowicie, kiedy byłabym w szkole mogłabym świnkę zamykać w biurze mojego taty na klucz Todd* na pewno by się tam nie dostał, a później zadbałabym o jakąś wysoką (choć nie za bardzo, bo słyszałam, że świnki boją się wysokości, nie wiem czy to prawda) półkę.
Co myślicie ? :/ CHOĆ WIADOMO, NIC NA SIŁĘ

*imię jamnika


Awatar użytkownika

Scoobana
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 5 stycznia 2015, 11:49
Świnki morskie: Kłębek
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: Scoobana » 3 lutego 2015, 17:26

Półkę nie :) Ale jeśli Ciebie nie ma w domu wystarczy zamknąć klatkę. A ogólnie jesli chodzi o to że w ogóle masz psa, nie kieruj się opiniami innych że "mógłby" coś zrobić prosiakowi. Prawda jest taka jak Ci napisali juz wczesniej że każda świnka jest inna z charakteru..... psy też :) Mogą się nawet dogadać. A domyslam sie tez że prosiak nie będzie biegał po mieszkaniu sam w towarzystwie tylko psa a pod twoja opieką wystarczy pilnować. Ja mam wielkiego psa który nie trawi kotów a kota mojej siostry nauczyła sie tolerować. Co prawda inne sciga jesli tylko ma okazje. Na naszego Kłębka tez pierwsze dwa dni się chciała skusić a teraz pozwala mu podżerać pazury i podkrada mu warzywa i owoce z klatki jak Kłebek śmiga po mieszkaniu.


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: Bibu » 3 lutego 2015, 17:31

Mi się wydaje, że może być. Grunt to żeby pies nie miał kontaktu ze świnką np gdy będzie biegała po podłodze. Sama miałam kiedyś szczurka i ani razu nie skonfrontowalam go z moim psem. Nic się nie stało. Zamykalam pokój, a gdy mnie nie było i szczurek był w klatce, to klatka stała na komodzie. Aktualnie klatka moich świnek stoi na stoliku kawowym, takim niskim. Generalnie uważam ze jamnik nie jest przeszkodą, jednak nie dałabym się zapoznawac mu ze świnką, choćby nie wiadomo jak łagodnym zwierzakiem był. Jamniki mają właśnie instynkt do polowania na gryzonie. Pies mojej babci potrafił wyciągnąć z norki na łące jakieś nornice, myszy bez problemu. Ogólnie jakbym miała psa, kota to nie pozwolilabym na bezpośredni kontakt i bliższe poznanie się. Trzeba będzie pilnować zamykania drzwi kiedy świnka będzie na wybiegu, a tak to właśnie można dobrze zamykać klatkę, drzwi i ewentualnie wynieść do innego pokoju na czas nieobecności, kiedy okaże się że piesek jest zbyt zainteresowany nowym lokatorem :)


BlueDaisy
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2015, 18:17
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: BlueDaisy » 3 lutego 2015, 17:49

Tak też mogłabym robić :) A jeśli np. jestem w domu i się uczę i mam świnkę przy sobie, tj. jest w moim pokoju i bryka sobie po klatce, a pies do mnie przyjdzie (bo lubi) to myślicie, że będzie bezpieczna ?


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: Bibu » 3 lutego 2015, 17:52

Jeżeli będzie zamknięta w klatce to nic się nie powinno stać. Warto też dać swince coś do ukrycia się przed pieskiem. Jakiś domek, hamaczek, tunel, cokolwiek.

No a jak świnka idzie na podłogę pobiegać i rozprostowac kości to drzwi zamykać i trudno... Piesio będzie musiał pogodzić się z faktem że teraz nie tylko on jest pupilem xD


BlueDaisy
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2015, 18:17
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: BlueDaisy » 3 lutego 2015, 17:55

:) Oh bardzo wam wszystkim dziękuje za porady ! :) :) :)


smile123
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 22 lutego 2014, 21:00

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: smile123 » 26 marca 2015, 22:26

Cześć,
Mam dwie świnki i będę miała psa (yorka) czy sądzicie że będą się lubić?
Czy znacie jakieś sposoby na poznanie ich?


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: wie-kot » 26 marca 2015, 22:39

:distrustful: Mój york (wydawało mi się), że lubi prosiaki, dopóki nie trzasnął pyskiem w kierunku jednej. Wchodzi do pokoju gdzie jest zamknięta klatka, wtedy przez kratki świetnie się dogadują. Świnki podskakują, obwąchują się itp, ale poza klatką nigdy bym ich nie dopuściła. Niech to będzie miłość przez kraty...


Charakter wiadomo, każde zwierze ma inny, widziałam yorki, koty i inne ze świnkami obok siebie, ale york to terier polujący kiedyś na szczury, jamnik podobnie. Czasem natury się nie oszuka... (u mojej cioci na wsi, kot pilnował i grzał małe kurczaki w kartonie pod kaloryferem i nigdy nic im nie zrobił... bywa też tak)

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

smile123
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 22 lutego 2014, 21:00

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: smile123 » 27 marca 2015, 21:04

A czy znacie może jak ich razem poznać? :)


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Mogę mieć świnkę ?

Postautor: Bibu » 27 marca 2015, 21:29

Myślę, że pies sam podejdzie do klatki z zaciekawieniem i wtedy się poznają. Nie otwieraj klatki i czuwaj nad zachowaniem psa, obserwuj reakcję i tyle ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas