Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki morskie jedna czy dwie ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: tomass95 » 16 marca 2015, 19:46

Witam, mam jedną świnkę czasem jest mu nudno co myślicie o świnkach morskich wiem ze to są stadne zwierzątka przy dwóch sporo roboty jest. Co uważacie jak lepiej trzymać samą i czy parke ale potem sie ciągle rozmnażają a wy jak macie w wiekszości parki czy jedna ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Jaśka
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 20:49
Świnki morskie: Pusia [2009-2014], Bu-Ba [2014-????]
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: Jaśka » 16 marca 2015, 20:07

Jeśli myślisz, że świnka czuje się osamotniona to będzie bardzo dobry wybór :) xP

Nie jestem miła:) Więc zastanów się jak chcesz hejtować:)

Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: tomass95 » 16 marca 2015, 21:01

no tak tak, ale wiecej roboty jest przy nim wtedy i cieżko teraz dobrać mu samice bo kupie w sklepie przyniose a jak się bedą atakować to nic z tego i wtedy lnie bardzo..


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: Bibu » 16 marca 2015, 21:16

W życiu nie parę. Nie chcesz chyba pseudohodowli? Tak, świnki szybko się rozmnażają. Dwa miesiące ciąży i miot, samica potem znowu może szybko zajść. Nie rób tego. Oczywiście świnki to zwierzęta stadne. Określ płeć swojego zwierzaka na 100% i dokup świnke tej samej płci. Poczytaj o łączeniu świnek. Co do roboty to nie ma jej wiele więcej. I tak klatkę trzeba sprzątać, karmić, dawać siano, wiec druga to już minimalnie większy nakład pracy. A jeśli boisz się łączyć świnek, większej pracy, to po prostu spędzaj więcej czasu ze swoją świnką, wtedy unikniesz pomyłki w postaci niechcianej ciąży po ewentualnym złym określeniu płci... Ja mam dwóch chłopców, ale są braćmi, było wiadomo ze są samcami. Nie widać żeby cierpiący na samotność, wiecznie coś wspólnie robią, rozmawiają między sobą po swinkowemu.


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: wie-kot » 16 marca 2015, 21:54

Dwie!!! Więcej roboty? Tak samo sprzątasz klatke i je karmisz a różnica olbrzymia!!! Tak jak pisze Bibu, żadnej parki! Poczytaj jeszcze o świnkach, nigdzie nie znajdziesz info, żeby była parka. W zoologu i tak Ci nie określą płci, jaką sprzedają. Zjedzą razem ciut więcej i tyle. Upewnij się jednak, czy nie będzie potrzebna zmiana klatki na większą.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: tomass95 » 17 marca 2015, 17:34

ale nie zawsze świnki sie zgodzą samce cieżko mają jak już coś to samiczki bardziej się dogadają niż samiec z samcem ciężko będzie, zostane przy opcji jedna świnka ;) i tak dużo czasu z nią spędzam :D . Mam jeszcze chomika próbuje je zaprzyjaźnić ale cieżko chyba i sie boje troche,p rzystawiam chomika do klatki to wącha chomika a ten nie wie o co chodzi i sie odwaraca ;d


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: Bibu » 17 marca 2015, 19:18

Nie rozumiem skąd opinia, że samiczki się dobrze dogadują a samce nie? To wszystko zależy od świnki i jej charakteru, nie od płci :)


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: wie-kot » 17 marca 2015, 19:51

Moje chłopaki nie były kupowane razem. Fakt, są z jednej hodowli, ale nie miały wcześniej zesobą styczności. Pierwszy tydzień był inny (nie gryzły się, trochę popisywały, były bardziej obojętne. Teraz wszystko robią razem. Nie zauważyłam, żeby któryś dominował, razem śpią, jedzą bawią się itp.) Dostawienie chomika do świnki to brak wyobraźni. Świnka jest pare razy większa i inteligętniejsza. Może zrobić krzywdę chomikowi. Nie rozumiem, masz świnkę, chomika, z boisz się większej roboty? Lepiej sprzątać jedną klatkę dwóch świnek, niż dwie klatki innych gatunków, unieszczęśliwiając je przy okazji.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Nagietkka
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2015, 17:12
Świnki morskie: Tuptuś i Chrumek ;)
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: Nagietkka » 18 marca 2015, 6:31

Lepiej kup dwie, jeśli Twojemu prosiaczkowi naprawdę jest nudno/smutno. Mój świnek też jest sam, ale w przyszłości chciałabym, żeby miał towarzysza. Najlepiej mieć dwie świnki od razu, znają się od samego początku i powinny się lubić. Podobno samiczki świnek są łagodniejsze, spokojniejsze i bardziej płochliwe. To zależy od charakteru, bo znam taką świnkę (samiczkę), która wejdzie wszędzie, gdzie może i w ogóle nie boi się obcych.


narcyzkaz
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 marca 2015, 12:00
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie jedna czy dwie ?

Postautor: narcyzkaz » 18 marca 2015, 9:02

Ja przez dlugi czas miałam jedną. nie wydawało się że była samotna, ale zakupiłam drugą kiedy się w niej w sklepie zakocałam:)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas