Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Alergia na świnkę?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Alergia na świnkę?

Postautor: baixoo » 14 sierpnia 2015, 13:54

Cześć, mam problem ze mną i moimi świnkami. Problem polega na tym, że kiedy podnoszę świnę i przykładam ją do szyi/dekoltu zaczyna mnie strasznie swędzieć skóra w tym miejscu. Poza tym nic. Ciężko mi powiedzieć czy w innych miejscach też czuję swędzenie, ale jak już to na rękach (nie na dłoniach). Jedna świnka jest rasy skinny, ale efekt ten sam (po kontakcie z Abim okropnie się drapię). Co to może być?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
paprykaaa
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:36
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Elvis, Presley
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paprykaaa » 14 sierpnia 2015, 18:32

na jakim podłożu trzymasz świnki? :)

Moje dwie miłości: Elvis i Presley <3

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: baixoo » 15 sierpnia 2015, 10:38

Torciny i żwirek. :)


Awatar użytkownika
paprykaaa
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:36
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Elvis, Presley
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paprykaaa » 16 sierpnia 2015, 9:23

Pytam, bo być może uczula Cie właśnie podłoże. Poszukaj jakiegoś innego producenta i zobacz czy będzie poprawa. :)

Moje dwie miłości: Elvis i Presley <3

paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paulette » 16 sierpnia 2015, 12:26

A zwróć uwagę na siano. Ja jak znalazłam Antka wzięłam do domu i kupiłam szybko siano w zoologu. Przez tydzień nie mogłam zbliżać sie normalnie do klatki i juz się bałam ze mam uczulenie na świnkę ale zmieniłam sianko na lepsze. Tamto strasznie sie rozlatywało i pyliło a teraz zuzala lub Benek z dodatkami sianko piękne i alergia zniknęła :) u mnie objawem bylo kichanie lzawienie oczu.


Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: baixoo » 16 sierpnia 2015, 22:25

To chyba nie jest wina sianka, ponieważ ostatnio zaczęłam kupować takie z ziołami, więc w sumie zmiana sianka nic nie dała.
Co do żwirku i trocin to i tak zamierzałam kupić dry beda, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Nawet nie mogę teraz spokojnie prosiaczków przytulać, bo się drapię prawie do krwi. :/


paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paulette » 17 sierpnia 2015, 7:19

No szkoda by było gdyby na świnkę :| dla pewności zawsze zostają testy alergiczne. Ale spróbuj z podłożem :) może faktycznie wina podłoża.


Awatar użytkownika
paprykaaa
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2015, 20:36
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Elvis, Presley
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paprykaaa » 19 sierpnia 2015, 8:47

Wydaje mi się, że alergii typowo na zwierze mieć nie można-ewentualnie na sierść (podkreślam wydaje :) ). Pisząc podłoże miałam na myśli zarówno trociny, żwirek jak i sianko. Mój narzeczony ma okropną alergię właśnie na siano. I tak jak doradzałam, zmieniałam je na różne inne by sprawdzić czy to coś zmieni. I udało się. Kupuje z Vitakraftu - nie jest tanie ok. 10 zł za kg. Ale poprawę zauważyliśmy momentalnie :)

Moje dwie miłości: Elvis i Presley <3

paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: paulette » 19 sierpnia 2015, 9:31

paprykaaa pisze:Wydaje mi się, że alergii typowo na zwierze mieć nie można-ewentualnie na sierść (podkreślam wydaje :) ). Pisząc podłoże miałam na myśli zarówno trociny, żwirek jak i sianko. Mój narzeczony ma okropną alergię właśnie na siano. I tak jak doradzałam, zmieniałam je na różne inne by sprawdzić czy to coś zmieni. I udało się. Kupuje z Vitakraftu - nie jest tanie ok. 10 zł za kg. Ale poprawę zauważyliśmy momentalnie :)


Źle ujęłam to :D nie na prosiaka tylko na sierść:) Przepraszam. Ja muszę kupować siana które nie pylą inaczej nie mogę stać obok klatki :evil:


Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Alergia na świnkę?

Postautor: baixoo » 20 sierpnia 2015, 15:18

Tylko u mnie jedynym objawem jest swędzenie skóry, zwłaszcza tam gdzie nie jest ona gruba (szyja, dekolt, ręce od wewnętrznej strony od łokcia do nadgarstka). Może powinnam wykąpać swinkę (np. skina Abiego) i wtedy go po przytulać :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas