Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

CAVIARNIA

Sugestie i uwagi na temat funkcjonowania forum oraz pytania odnośnie jego użytkowania.
seledynek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 23:49
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: seledynek » 15 stycznia 2011, 23:27

Widzę, że ktoś tutaj ma problemy sam z krytyką :)

Może pozwolę sobie jeszcze raz zacytować co napisałaś:
vagina_denata pisze:To jest jakieś takie... mętne. [...] nie podoba mi się takie omijanie prawa.


A teraz definicja ze słownika języka polskiego onet.pl:
Zniesławienie, przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego, polegające na pomówieniu innej osoby (osób) lub instytucji o postępowanie lub właściwości mogące poniżyć ją w opinii publicznej czy też narazić na utratę zaufania.


Najpierw proponuję zastosować zaproponowane rady do swojej osoby.

Konstruktywna krytyka jest potrzebna w każdej sytuacji. Gdyby faktycznie okazało się, że to co robimy jest nielegalne na pewno byśmy byli wdzięczni za informację i wycofali się z takich działań. Nie chcemy szkodzić swojemu wizerunkowi. Jednakże bez żadnego sprawdzenia sprawy to co zostało tu napisane jest pomówieniem/zniesławieniem/zepsuciem opinii. Co innego jak ktoś nie jest czegoś pewien i się pyta, ale Twoje słowa są stwierdzeniami. Oczywiście, że nie podoba mi się gdy ktoś źle mówi o Stowarzyszeniu, ale w momencie gdy są to bezpodstawne zarzuty trzeba się bronić.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: vagina_denata » 16 stycznia 2011, 1:00

seledynek pisze:A teraz definicja ze słownika języka polskiego onet.pl:


Jakie źródła wiedzy takie wnioski.

omijanie prawa != nielegalne
mętne != nielegalne

Boże, człowieku o czym my rozmawiamy. Ja piszę, że nie podoba mi się, że organizacje bez OPP korzystają z 1% a ty mi zarzucasz zniesławianie, oczernianie, pomawianie i psucie opinii.

EOT z mojej strony, bo zaraz zostanę oskarżona o napastowanie i kradzież kur.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

seledynek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 23:49
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: seledynek » 16 stycznia 2011, 1:58

Jeżeli onet.pl się nie podoba to proszę to definicja słownika PWN :)

zniesławić — zniesławiać «zepsuć komuś opinię, mówiąc o nim złe lub nieprawdziwe rzeczy»


Szczerze mówiąc to bawią mnie takie wypowiedzi. Nie powinnam w ogóle wchodzić w te polemiki, ale musiałam pewne rzeczy sprostować dla innych osób :)


makeupnotwar
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 17:39
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: makeupnotwar » 20 stycznia 2011, 17:55

Seledynek - cóż zrobisz, przykro się to wszystko czyta...

Pomijam już fakt, że na przykład użytkowniczkę NiCiA jest bardzo łatwo rozpoznać po avatarze, wypisuje na caviarni słodko-pierdzące posty, nawet na pod-forum adopcyjnym, a tutaj krytykuje. no tak, bo caviarnia jest potrzebna tylko do zachwytów i słuchania ochów i achów na temat swojej rozetki i wstawiania pierdyliarda zdjęć Philipa czy jak się tam ta twoja świnia zwie, prawda?

NiCiA, masz nie wiem, 15-16 lat, to zupełnie inna historia. członkowie stowarzyszenia to DOROŚLI, którzy poświęcają wiele czasu i środków żeby pomagać bezbronnym stworzeniom, a nie są nastolatkami w gimnazjum których rodzice nie wyrażają zgody, żeby ktoś obcy przyszedł do domu (bo ja jestem w stanie zrozumieć rodziców starej daty, dziwnych etc.) i wygodniej jest im nie myśleć o śwince która rodzi aż kipnie w zoologicznym i wydać 50zł. nie jestem członkiem stowarzyszenia, raczej sympatykiem. przeszliśmy z moim facetem wizytę przedadopcyjną i było PRZEMIŁO. po prostu przemiło. on może na początku nie był w stu procentach przekonany, ale po wizycie był zachwycony. poznaje się ludzi którzy myślą pokrewnie, można się dowiedzieć wielu rzeczy od ludzi bardziej doświadczonych w temacie :) nikt nie łazi po domu - raczej świnki biegają, a ludzie piją herbatę i rozmawiają.

widzę że tutaj są ludzie, którzy zamiast wziąć zwierzę ze schroniska, pójdą i kupią, bo jest łatwe. i nie kupią świnki w hodowli, skąd prosiaki są zdrowe i sprawdzone, bo za drogo... lepiej z zoologicznego. bez komentarza :roll:


Awatar użytkownika
świniaczek
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 15:24
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Major i Olesia
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: świniaczek » 21 stycznia 2011, 12:47

Widzę, że parę osób ma obawy dotyczące wizyty przedadopcyjnej, podpisywania umowy itp, itd. Ja sama strasznie się tego bałam i jestem w stanie zrozumiec ewentualne protesty rodziców nieletnich osób, które chcą adoptować świnkę. Zanim wytłumaczyłam ojcu, że to nie inspekcja i nie będzie chodzić po domu zaglądając w każdy kąt to trochę nerwów straciłam. Do tego, że świnka nie bedzie za sklepu tez miał wonty: "bo pewnie po przejściach/laboratorium(może jeszcze zmutowana)/chora/i to w ogóle dziwne że ktoś chce ją wydać za darmo, pewnie gryzie albo ktoś ją źle traktował i juz się nie oswoi" (teksty własne mojego ojca, wszystkie prawa zastrzeżone:P). W końcu udało mi sie przekonać go, że świnka jest wyleczona i nikt jej ot tak nie oddaje bo się znudziła, opowiedziałam mu o Caviarni, pseudohodowlach itp. No i skapitulował ;)
Co do tego, że stowarzyszenie stawia jakieś warunki osobom adoptującym - dla mnie to nic dziwnego, w końcu jeśli poświęca się czas i pieniadze żeby świnki wyratować i wyleczyć to nie po to po to, żeby trafiły do złych warunków i to trzeba kontrolować. W moim przypadku wizyta przedadopcyjna była naprawdę luźna, nikt nie pytał o sprawy osobiste czy drazliwe, nie było sprawdzania mojej wiedzy na temat świnek, po prostu rozmawialiśmy. Przygotowałam sobie zresztą wcześniej pytania dotyczace prosiaczków. Jeśli nie macie sobie nic do zarzucenia to naprawdę nie ma sie czego bać, swinka adopcyjna nie ma przecież większych wymagań od kupionej w sklepie. Różnica jest tylko taka, że sklepu nie obchodzi gdzie zwierzątko trafi, a Stowarzyszenie - owszem.

Moje świnki - Olesia i Major :)
Lester w nowym domku:)
za TM Hey [*]

Gaga
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 8 marca 2011, 21:14
Kontaktowanie:

Re: CAVIARNIA

Postautor: Gaga » 11 marca 2011, 4:32

Hej!
Jak widze odwieczny konflikt...w ktorym niektorym ciezko pogodzic sie z odmienna opinia. Niewazne czego ta opinia dotyczy.
Co sie zas tyczy umowy adopcyjnej to sprobujcie ocenic te wymogi z dystansu czyli ...Wyobrazcie sobie ze to Wy oddajecie w obce rece zwierze ktore juz zdazylo odczuc "ludzka zyczliwosc". Jestem pewna ze w takim ukladzie kazdy z nas chcialby miec zabezpieczenie jakiejs, chociaz minimalnej kontroli nad tym co bedzie sie w przyszlosci dzialo ze zwierzatkiem.
NiCiA ma racje piszac ze wiele osob dzialajacych na forum Caviarnii zdecydowanie przekracza dopuszczalne granice. Mam na mysli granice przyzwoitosci, ale jak widac dla kazdego ta granica jest plynna.
A wszystkim tym ktorzy sie zrazili proponuje rozwiazanie Sandi. Macie swoja swietna strone/forum i nie powracajcie do tego co niemile.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Opinie i pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas