Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pazury

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
LoLa...
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 30 grudnia 2011, 17:54
Lokalizacja: Prudnik
Świnki morskie: Coffe
Kontaktowanie:

Re: Pazury

Postautor: LoLa... » 30 grudnia 2011, 18:49

Słyszałam że świnka może sama ścierac sobie pazury o chropowate powierzchnie (drewno itp.). Nie wiem ile w tym prawdy. Jeśli widzisz że śwince pazurki się zawijają to znak że są naprawdę za długie. Możesz pojechac do weta, albo zrobic to sama (najlepiej żeby ktoś doświadczony pomógł ci za pierwszym razem). Ja jeżdżę co 2-3 miesiące czasem szybciej jeśli widzę że świnka ma pazury za długie, a przy okazji jeżdżąc do weterynarza skontrolujesz świnkę (jej zęby, wagę-wet obejrzy ją dokładnie). Jeśli ma jasne pazury łatwiej zobaczyc nerw, jeśli czarne albo ciemne trudniej, (poprzednicy o tym pisali) choc nie oznacza że obcięcie jest niemożliwe :P

Dreams are like rainbow-
Only idiots try to chase them...

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: Pazury

Postautor: Róziaczek » 31 grudnia 2011, 22:30

Ja obcinam sama, ale niedoświdczonym polecam weta, niedrogie i skuteczniejsze, szczególnie przy czarnych szponach :roll:

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

kasia3
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 lutego 2011, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Pazury

Postautor: kasia3 » 19 kwietnia 2012, 15:17

Ja idę do weterynarza z moją świnką jak widzę że ma już długie pazurki.Ale weterynarz obcina jej pazurki za darmo.Sama boje się jej obcinać bo ona się by wyrywała a u weta stoi spokojnie.



Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas