Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kąpiel

Forum na temat codziennej opieki i pielęgnacji świnek morskich.
Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 3 kwietnia 2007, 9:51

ale on sam zbytnio się nie czyści :/ mam z tym poblem :/

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 3 kwietnia 2007, 9:56

pamiętaj, że częste mycie niszczy naturalną powłokę która chroni skórę. Może to podmywanie nie jest aż tak potrzebne.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 3 kwietnia 2007, 9:57

Aha? mozesz to wyjasnic? moze swinek ma mokro i brudno w klatce i dlatego. Bo tak to nie ma problemow z higiena swinek


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 3 kwietnia 2007, 10:03

ostatnio jak była u weta kazal mi go czyscic ... sam nie podmywa sie :/ nie wiem dlaczego ale tez kazal mi go wykapac :/ zmieniam mu sciolke co 3dni a czyszcz mu zasiusiane granulaty codziennie :) ostatnio wloski mu sie lepia ... nie wiem od czego :/

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 3 kwietnia 2007, 10:05

ogolnie swinek sie sam myje i to przy biegunce zaleca sie podmycie swinki. nie wiem.. moze zrob fotke jak to wyglada


moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 3 kwietnia 2007, 10:07

o skinny i tu się mylisz, bo wszystko zależy od świnki :P . Moja Adela kładzie się na boczku w klatce wyciąga spodnią nóżkę i lele - sobie po nogach i brzuchu. Za chwilę dowala bobków które rozmiękają od siuśków, a na koniec wstaje i obraca się głową w te namoczone bobki. po za tym uwielbia spać na jedzeniu - wyciąda z miseczki warzywa, wciąda na posłanko i część zje a na części śpi (np na pomidorku). no i oczywiście wogóle nie myje sobie nic oprócz pyszczka - tak więc jako jedyna z 6 świnek jest kąpana regularnie co kilka - kilkanaście dni. Reszta to czyścioszki - sikają w jedno miejsce i nie na leżąco, jedzą grzecznie z misek, a śpią na hamaczkach.

Obrazek

Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 3 kwietnia 2007, 10:07

narazie tego niema jeszcz sie nie zebrało ... to wyglada jak czarna kula w odbycie ... tak ja sie czysci to smierdzi :/

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 3 kwietnia 2007, 10:08

Aha, to przepraszam. ja sie z takim czyms nie spotkalam to bylam zdziwiona :)

Czarna kula w odbycie - chyba mi to juz wiecej mowi. ale to sie takie cos zabiera rekami


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Postautor: Karolajna » 3 kwietnia 2007, 10:13

no to badz przygotowana ze byc moze ci sie trafi swinka ktora jak moj kubus bedzie miec probleny :zawstydzony:

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 3 kwietnia 2007, 10:14

Ja do czasów Adeli też się nie spotkałam ze świnią brudasem, ale zawsze musi być ten 1 raz.

A co do czarnej kuli w odbycie to taki samczy "urok" czyli brudek i wydzielina zapachowa z gruczołu, która zbiera się właśnie między jąderkami.

Możesz to mokrymi chusteczkami dla niemowląt czyścić.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Pielęgnacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas