Dzisiaj jest 17 kwietnia 2014, 11:34

Beaphar

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

UKRAJNA

Użytkownik

Beaphar

Post29 grudnia 2010, 15:19

polecam Beaphar :D naprawdę dobry ale drożyzna no cóż skoro moję świnki to lubią trzeba się poświęcić i kolby z Vitapolu uważam że są dobre ale nie te Popcorn :( z barwnikami
pomyśl że jesteś małą bez bronną istotą.Co wtedy robisz?
nic bo nic nie możesz...........
Awatar użytkownika

Chochlik

Użytkownik

Re: Beaphar

Post29 grudnia 2010, 22:45

Napisz coś więcej o tej karmie. Nigdy jej nie podawałam. Jak w porównaniu z VL czy Vitakraftem?
Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...
Awatar użytkownika

UKRAJNA

Użytkownik

Post30 grudnia 2010, 14:13

opis:
XTRAVITAL jest kompletnym,pełnowartościowym pokarmem dla twojej świnki morskiej.
XTRAVITAL to smaczny i doskonale zbilansowany suchy pokarm,dopasowany do żywieniowych wymagań świnek morskich.Kompozycja składu pożywienia dla świnek jest specyficzna,gdyż organizm świnek morskich nie wytwarza witaminy C.Niezbędne jest więc dostarczanie jej w karmie.Xtravital dla świnek morskich zachowuje optymalny bilans witaminy C znacznie dużej
niż w większości mieszanek,z uwagi na specyficzną kompozycję z innymi składnikami.Pokarm zawiera chelatowane minerały(otoczone białkiem dla poprawienia absorpcji).Dodatek twardych kawałków pomaga zadbać o prawidłowy stan uzębienia świnek.Pokarm zawiera wysokiej jakości
białko pochodzenia roślinnego.Obniżona zawartość tłuszczu gwarantuję właściwą wagę,chroni przed otyłością.Specialny rodzaj włókna zapewnia właściwą florę bakteryjną w jelitach.

Jedna taka torebka zawiera 1kg i kosztuję 25zł :wow: ale polecam naprawdę dobry :)

Zawiera również bardzo dużo rzeczy zdrowych dla naszej świnki takich jak:
Dental care :D
Echinacea
Xtra Vit.C
High Protein :)
opis spisałam z karmy(mojej kupjonej w sklepie ;) )
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, 21:06 przez UKRAJNA, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika

Chochlik

Użytkownik

Post30 grudnia 2010, 18:36

Wiesz co bo ja się im kiedys przyglądałam, ale słyszałam, ze są tuczące.
Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...
Awatar użytkownika

UKRAJNA

Użytkownik

Post30 grudnia 2010, 21:05

Nie no coś ty :zaglada:to dobra karma sama cena mówi za siebię tłuczący to jest Vitapol :tak:

Sandi

Użytkownik

• Pochwały: 1

Post01 stycznia 2011, 15:51

Podpiszę się pod ostatnimi czterema wyrazami Ukrajny i dodajmy do tego też ten śmieć Animals.
Ola [*] - będziemy pamiętać.

Anonymous

Post04 stycznia 2011, 15:40

moje świnki zabijają sie o Beaphar.. ale to troche droga karma.
Obecnie daje im Cavie Complete i czasami na deser dorzuce troche Beaphar.

Vitapolu i innych tego typu nie jedzą w ogóle, może kilka chrupek wyskubią a resztę zostawiają.
Awatar użytkownika

nugatka

Moderator

• Pochwały: 4

Post05 stycznia 2011, 14:33

Są 2 odmiany tej karmy, XtraVital Junior i Xtravital (dla dorosłych). Mój Kajtek jak był malutki jadł tę pierwszą. Bardzo mu smakowała. To dobra firma i dobra karma. Kosztuje około 16zł za 1kg. Porównując cenowo do innych karm nie wychodzi tak drogo, bo np. 500g Cavia Complete kosztuje około 13-14zł, a tu 1kg XtraVital około 16zł. Ale Cavia Complete to też rewelacyjna karma, więc... :-)

Inka97

Użytkownik

Post14 stycznia 2011, 11:10

Jest jeszcze Beaphar Care+, ale to karma bardziej dla młodych świnek. Ma śladowe ilości mleka(świnki nie mogą go spożywać) i jest przez to dosyć tucząca. Polecana dla świnek w okresie wzrostu, później radziłabym ją odstawić. Oczywiście, można podać od czasu do czasu jako uzupełnienie :)
Co do XtraVital, podoba mi się karma sama w sobie, ale cena...U mnie za kg płaci się 26 zł O.o
Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...
Awatar użytkownika

nugatka

Moderator

• Pochwały: 4

Post14 stycznia 2011, 11:23

http://animalia.pl/produkt,19871,105,Beaphar_Care_+_kompletny_pokarm_w_granulacie.html jak dla mnie karma za droga. Ponoć jest bardzo dobra, ale... niemal 50zł za 1,5kg... to jest bardzo dużo. Poza tym nie ma już w składzie produktów mlecznych ;-).

Karmy kupowane w zoologach zwykle są wyższe niż zamawiane przez Internet, więc można odłożyć pieniążki i zrobić większy zapas (karmy + sianka + ziółka). Wtedy będzie się opłacać.
Awatar użytkownika

NiCiA

Użytkownik

Post14 stycznia 2011, 20:27

Ja również polecam tą karmę.Czytałam,że ma bardzo dobry skład,świnki ją lubią i chętnie zjadają... :) Jednak cena jest na prawdę wysoka więc mimo wszystko pozostanę przy VL Cavia Nature,którą mój proś uwielbia :)

Może się komuś przyda też skład i opis tej karmy ? :)

Beaphar Xtra Vital Cavia Junior to smaczna, doskonale zbilansowana, sucha karma dla młodych świnek morskich (do 12 miesiąca życia), dopasowana do ich żywieniowych wymagań . Skład pożywienia dla świnek morskich jest specyficzny, gdyż organizm świnek morskich nie wytwarza witaminy C, niezbędne jest więc dostarczenie jej w pokarmie. Beaphar XtraVital dla młodych świnek morskich zachowuje optymalny bilans witaminy C znacznie dłużej niż w większości mieszanek, z uwagi na specyficzną kompozycję z innymi składnikami. Pokarm zawiera chelatowane minerały (otoczone białkiem dla poprawienia przyswajania). Dodatek twardych kawałków pomaga zadbać o prawidłowy stan uzębienia świnek morskich.

Sposób żywienia: świnki morskie należy karmić dwa razy dziennie, zgodnie z ich naturalnymi przyzwyczajeniami. Ze względu na walory smakowe Beaphar XtraVital jest chętnie jedzony przez świnki. Decydując się na stosowanie Xtra Vital, przez pierwsze kilka dni, zaleca się mieszanie go z dotychczas podawanym rodzajem pokarmu.

Dawkowanie: Młode świnki morskie powinny zjadać 25 - 35 g dziennie. Należy podawać codziennie świeże pożywienie, siano i czystą wodę do picia.

Składniki: ziarna, lucerna, soja, groch, płatki fasoli, włókno, minerały, buraki, fruktooligosacharydy (FOS) 69 mg/kg , mannooligosacharydy (MOS) 96 mg/kg, Echinacea 5 mg/kg.

Analiza: białko, 18,6 %, tłuszcz 3%, włókno 14 %, popiół 5,6 %, wilgotność 10,7 %, wapń 0,78%, fosfor 0,37%, sód 0,06%, wit. A: 36.000 IE/kg, wit:C: 810mg/kg, wit D3: 1.050 IE/kg, wit. E: 100 mg/kg, miedź 24 mg/kg, Echinacea 5 mg/kg.

Opakowanie zawiera 500g suchej karmy dla młodych świnek morskich Beaphar XtraVital Cavia Junior :)
Awatar użytkownika

monila1000

Moderator

Post15 stycznia 2011, 23:14

Ja mam u siebie baphar XtraVital Cavia dla świnek dorosłych i muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowana,ponieważ myślałam że to będzie dobra karmy którą Lacky chętnie zje a okazało się że jest w niej sporo ziaren i takich dziwnych malutkich i szarych granulek których Lacky nie lubi,ale uważam że jeśli kogoś śwince smakuje ta karma to może ją spokojnie kupić bo i tak jest 100 razy lepsza niż vitapol czy megan,albo dako-art
mój Lucky: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika

NiCiA

Użytkownik

Post15 stycznia 2011, 23:17

No racja - do tych gorszych nie należy,co widać po cenie :) Ja jak mówiłam pozostanę nadal przy VL Cavia Nature.Nie wiem czy Philip Beaphar będzie chętnie jadł czy nie :)
Awatar użytkownika

Sensibles

Moderator

• Pochwały: 2

Post27 stycznia 2011, 15:40

Generalnie słyszę dobre opinie o karmach i produktacj tej firmy, ale według mnie ceny trochę przewyższają jakość ich produktów. Według mnie jest to o porównywalnej jakości do VL, a weźmy pierwszą-lepszą karmę Beaphar dla świnek, np. tą:
http://animalia.pl/produkt,19870,105,Be ... lacie.html
Jest to najtańsza karma na animalii z Beapharu, dla prosiaczków. Tutaj 250 g kosztuje 13.70, czyli na g tej karmy wydamy 54,80 zł, gdzie na kg karmy z VL, która jest jedną z droższych, jedną z tych najdroższych (chodzi o Cavię Complete)
http://animalia.pl/produkt,7458,105,Ver ... plete.html
Zapłacimy za 1 kg 24 zł..cena wyższa 2 razy, a niekoniecznie lepsza gatunkowo...
Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.
Awatar użytkownika

Damian_1

Użytkownik

• Pochwały: 2

Post28 stycznia 2011, 16:12

Mój piesek owczarek niemiecki ma witaminy z tej firmy, o takie
http://allegro.pl/beaphar-salvikal-wita ... 33046.html
chyba są ok, kiedyś dostawał inne, teraz zmieniłem na te i wydają się b. dobre ;)
Następna

Wróć do Karmy