Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: GalaxySparkle » 29 października 2014, 19:51

W sklepie nie kupuj. Świnki w sklepach prawie zawsze są z pseudohodowli, gdzie rozmnażane są bezmyślnie dla zysku. Nie popierajmy tego. Rozejrzyj się na portalach ogłoszeniowych, tylko uważaj od kogo kupujesz. Poszukaj kogoś, u kogo urodziły się świneczki z przypadkowej ciąży. Czasem sprzedawca w sklepie nie rozpozna płci i sprzeda komuś 'małżeństwo', czasem świnka ze sklepu jest już kupiona z niespodzianką. Pomóż i weź takie maleństwa, których ktoś nie może u siebie zostawić. Ich ceny są niskie, tylko koszt odchowania, lub nawet są do wzięcia za darmo. Natomiast jeśli ktoś ma do wyboru 10 świnek, to na pewno nie jest to ciąża z przypadku, tylko celowe rozmnażanie i takie świnki widziałam po cenach nawet 80 zł. Nie wspierajmy takich procederów kiedy dużo świneczek czeka na kochające domy.


Awatar użytkownika

oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 3 listopada 2014, 1:25

Witam ponownie
Więc tak przeglądnąłem ogłoszenia na różnych serwisach ogłoszeniowych i wydaje mi się, że większość tych świnek jeśli nie wszystkie są wystawiane na handel tak jak i w sklepie zoologicznym . W takiej sytuacji nie wiem czy nie wolę kupić kolejnej świnki w swoim znajomym i zaufanym zoologiku :) tak samo jak kupiłem tego prosiaczka. Przeglądnąłem również stronę spśm, ale niestety nie znalazłem żadnego świnia niedaleko mnie wszystkie samczyki do adopcji są kilkaset kilometrów ode mnie :(. Właśnie, odnośnie płci to miałbym prośbę bo szukam samczyka a może niepotrzebnie bo w zasadzie w stu procentach pewien nie jestem czy to samiec, wet również nie był pewien. Wiem, że jest osobny temat odnośnie rozpoznawania płci, ale może jak już piszę tu to wkleję przy okazji zdjęcie. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Nie wiem czy będzie wystarczająco widać to co trzeba ale ciężko jest zrobić ostre zdjęcie z tak małej odległości :).
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Załączniki
IMG_1193.JPG


oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 4 listopada 2014, 16:43

Witam ponownie. Mam już upatrzonego fajnego samczyka rozetka, szukam jeszcze też w ogłoszeniach :). Więc jeszcze raz proszę o pomoc w potwierdzeniu płci mojego prosiaczka.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: GalaxySparkle » 4 listopada 2014, 16:45

Jeśli któraś ze świnek z SPŚM Ci się podoba i to właśnie ona może zdobyć Twoje serce, to zapytaj o możliwość transportu. Wiem, że przewożą. Przecie najważniejsze aby świneczka trafiła do kochającego domu stałego.


oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 4 listopada 2014, 17:51

Wiem o tym, że przewożą tylko jest jeden problem. Tam jest napisane, że może to trwać nawet kilka miesięcy, aż uda się znaleźć odpowiedni transport i tu mam pewne wątpliwości czy mój prosiak może tyle czekać :( ponieważ jest coraz smutniejszy. A czy mogłabyś powiedzieć coś odnośnie zdjęcia powyżej jak uważasz-czy to samiec?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: GalaxySparkle » 4 listopada 2014, 20:37

Nie mam pojęcia, dlatego nie odpowiedziałam na to pytanie i je po prostu pominęłam. Dla mnie te wszystkie spody świnek wyglądają jednakowo. :| Wiesz, przyglądam się zdjęciom porównawczym, które mają nauczyć nas rozpoznawania płci, a jakoś nie widzę różnic. Ehh. Ale po namyśle muszę podsunąć Ci inną radę. Skoro to nowa świnka i nawet nie znasz jeszcze płci, to z pewnością jeszcze nie byłeś z nią u weta. Zajrzyj na forum SPŚM do działu z polecanymi weterynarzami, którzy znają się na świnkach. Warto nowe zwierzątko przebadać, czy zdrowe, a wtedy to już przy okazji poznasz płeć.


oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 4 listopada 2014, 21:07

U weta byłem ;) pisałem wyżej przecież. Natomiast wet nie był pewien powiedział, że na 90 % to samiec, ale pewności dalej nie mam i nie wiem jakiej płci przyjaciela szukać ;)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: GalaxySparkle » 4 listopada 2014, 22:30

A to przepraszam, musiałam zapomnieć co tam było wcześniej w wątku. Dziwne, że weterynarz nie rozpoznał. Może jakoś nietypowo Twój prosiak wygląda? Ale to już tak se snuję, bo kwestie anatomiczne, jak widzisz, są mi tajemnicą. Musisz poczekać aż uaktywni się ktoś, kto się zna.


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: arwena_oka » 5 listopada 2014, 16:29

Przydałoby się jednak trochę lepsze zdjęcie ;) przynajmniej jaśniejsze ;)


oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 6 listopada 2014, 2:31

Witam
Dzisiaj rozmawiałem z panią z zoologika na temat mojego upatrzonego prosiaka i jego historii. Pokazała mi też jak rozpoznawać płeć. Ten prosiaczek z zoologika jest kundelkiem tak jakby ponieważ to mieszaniec rozetki i świnki długowłosej, w przedniej części ciała ma widoczne rozetki a z tyłu ma długie włosy, taki kundelek wygląda super :). Jest naprawdę świetny. Oswojony ponieważ został oddany przez jakichś ludzi z powodu alergii prawdopodobnie. Siedział u mnie na rękach i kwiczał jak go głaskałem. Jutro (no właściwie to dzisiaj :D) pojadę go kupić, sprawdziłem ząbki i okolice odbytu, specem nie jestem ale wszystko wydaje się ok, obserwowałem go dłuższy czas wesoły, ruchliwy ale raczej spokojny ( jest w klatce razem z 3 innymi samcami) i raczej ustępuje z tego co zauważyłem. Wydaje mi się, że jest troszkę większy od mojego wieprzka, ale to może przez to obfite futerko tak się wydaje. Cieszę się, że mu pomogę- musiała to być dla niego też trauma być u ludzi, a później znowu trafić do zoologika.

Odnośnie płci mojego prosiaka to chyba nie ma sensu żebym robił kolejne zdjęcie, dlatego że teraz jestem pewien że to samiec, a moje prosię strasznie się złości i gryzie kiedy odwracam go do sprawdzania. Sprzedawczyni mi pokazała w którym miejscu delikatnie ucisnąć, aby w przypadku samczyków wysunęło się prącie, zastosowałem tę metodę u mojego wieprzka no i obraz był taki jak na zdjęciu wklejonym poniżej ;) (to nie jest zdjęcie mojego prosiaka tylko znalezione w internecie ale wygląda to tak samo)
Pozdrawiam
Załączniki
prosiak.jpg


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas