Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dokupienie nowej świnki - wiek.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
kaekaeji
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 10 października 2014, 15:30
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Scoobi & Creamy
Kontaktowanie:

Dokupienie nowej świnki - wiek.

Postautor: kaekaeji » 21 listopada 2014, 15:55

Moja świnka ma 2-3 miesiące. Chcę kupić jej towarzysza, mam jedną koleżankę dla niej na oku, ale ma 6 miesięcy. Czy taka różnica wieku nie wywoła jakiś komplikacji? Proszę o porady o ogólnym poznawianiu się świnek itd.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie nowej świnki - wiek.

Postautor: GalaxySparkle » 21 listopada 2014, 23:52

Porady w kwestii zapoznawania swinek znajdziesz w wielu podobnych watkach na forum. Ja bym nie ryzykowala takiego polaczenia, bo nie bez powodu zaleca sie dolaczanie mlodszej swinki, jesli ma ona byc tej samej plci (nie piszesz, ze pierwsza swinka to chlopczyk, wiec zakladam, ze TA swinka oznacza TE dziewczynke ;)).


Awatar użytkownika
aneczka_brie
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 15:31
Świnki morskie: Krzysiu
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie nowej świnki - wiek.

Postautor: aneczka_brie » 28 listopada 2014, 15:58

myślę ze dokupienie drugiej świnki to świetny pomysł, moze na początek powinnaś 'pożyczyć' od kogoś świnkę i zobaczyć jak Twoja na nią zareaguje, czy będzie agresywna itp :) wiek raczej nie ma tu nic do rzeczy, są to zwierzęta stadne więc raczej się nie zagryzą. Musisz jej znaleźć poprostu odpowiednią 'kolezankę' z którą się dogada. Moja nie dogadywała się ze świnką mojej koleżanki i gdy raz je wypusciłam razem to się gryzły , natomiast z inną towarzyszką bez problemu się dogadywała :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas