Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie świnek o dużej różnicy wieku

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Łączenie świnek o dużej różnicy wieku

Postautor: arwena_oka » 19 kwietnia 2015, 11:29

Cześć wszystkim! Dawno mnie nie było na forum. W sumie nic ciekawego ani złego nie działo się u mnie i u Kluska. Ale widziałam, że czuje się chyba coraz bardziej samotny mimo, że staram się zajmować jego uwagę. Mieszkał 1,5 roku sam. Z charakteru generalnie jest tchórzem, który boi się własnego cienia.

Dostał teraz kolegę Kędziora - młodziaka, rozetkę, który do tej pory mieszkał z rodzeństwem i z chęcią garnie się do kontaktu z Kluskiem, nie ma problemu żeby się do niego przykleić. Kędzior nie jest również bardzo bojaźliwy jeśli chodzi o kontakt z ludźmi, widać że jest przyzwyczajony.

Mój tchórz Klusek jednak nie szuka towarzystwa i kontaktu tylko najchętniej ucieka z klatki w swoje bezpieczne miejsce pod grzejnikiem albo wskakuje na półkę gdzie młodziak się nie dostanie.

Oczekiwałam bardziej agresji i ustalania hierarchii ;) A oni jakoś starają się podzielić strefami wpływu. Dzisiaj tylko Klusek trochę pogruchał jak mały poszedł nie do swojej miski ;) Ale na bulgotaniu się skończyło i Klusek uciekł.

Łączenie zaczęłam od spotkania na neutralnym gruncie gdzie Klusek kradł po jednym chrupku z miski i uciekał natomiast młodziak się nie bał. Potem wsadziłam ich do wspólnej klatki która została wyczyszczona.

Pytanie. Co mam robić, nie wypuszczać Kluska z klatki mimo, że chce wyjść żeby miał jak najwięcej kontaktu z młodym? Czy pozwalać mu i dać mu czas na zaakceptowanie zmian?


Awatar użytkownika


Awatar użytkownika
Amiya
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 czerwca 2015, 12:56
Świnki morskie: Franio, Portos i Sid.
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek o dużej różnicy wieku

Postautor: Amiya » 29 czerwca 2015, 18:54

Daj mu czas. W końcu to zaakceptuje. :)

Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego że są nieme dla je­go tępej percepcji.


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas