Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ćwierkanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
malheureux
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 22:16
Lokalizacja: okolice Konina
Świnki morskie: Binusia i Petit :)
Kontaktowanie:

Ćwierkanie

Postautor: malheureux » 20 października 2012, 12:36

Dzisiaj w nocy po raz kolejny miałam przyjemność (albo i nie, bo zostałam obudzona ;) ) posłuchać ćwierkania jednej z moich świnek. Zdarzyło się to już trzeci raz. Prawdopodobnie dźwięki te wydawała Bonusia, czyli starsza, prawie roczna moja samiczka. Ćwierkała tak głośno, że obudziła moich rodziców z sąsiedniego pokoju :tooth: musiałam ją uciszyć, bo tak głośne dźwięki w nocy trochę działają na nerwy ;)
Tak po prostu chciałam podzielić się tym z Wami. Jak wiemy, jest to dość tajemniczy dźwięk wydawany przez świnki. A czy udało Wam się usłyszeć ćwierkanie swoich świnek?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Ćwierkanie

Postautor: Konto usunięte » 20 października 2012, 13:22

Ja słyszałam dwukrotnie taki koncert :) Wszystko byłoby fajnie, gdyby świnia odprawiała go o ludzkiej porze...


Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Ćwierkanie

Postautor: Kohtalo » 20 października 2012, 13:47

Ja dopiero tydzień temu o 7 rano w niedzielę, od ponad 6 lat pierwszy raz usłyszałam, jak świnki ćwierakają. :)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ćwierkanie

Postautor: Dona » 24 października 2016, 21:21

Wczoraj w nocy ok 4 obudził mnie dziwny dźwięk. Myślałam że to jakiś ptak wyleciał do mieszkania. Normalne regularne ćwierkanie. A to moja starsza świneczka taki koncert urządziła. Czytałam o tym ale nigdy nie słyszałam. Coś niesamowitego :rotfl: .


Sue
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2016, 10:53
Kontaktowanie:

Re: Ćwierkanie

Postautor: Sue » 24 października 2016, 21:48

Jestem w szoku. Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak cwierkanie świnek, a miałam juz 4. Wbiłam od razu na yt i ten dźwięk jest wręcz niewiarygodny.


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Ćwierkanie

Postautor: Nynak » 25 października 2016, 10:43

Licząc świnki z którymi miałam styczność (moje dwie, 3 jednej siostry i 4 drugiej), zależność jaka sie powtarza jesli chodzi o ćwierkanie, to ze zawsze byly to samiczki i zawsze byly one w towarzystwie drugiej świnki (ze nie samotne ;) )
Kiedy obudziłam sie pierwszy raz w nocy, tez miałam wrażenie ze to jakiś ptak mi wleciał, potem kiedy zorientowałam sie ze to świnka, rzuciłam sie do klatki żeby sprawdzić czy nic sie jej nie dzieje. Dopiero wtedy skojarzyłam, ze jest to to słynne ćwierkanie.
Wrażenie jest niesamowite, ale cieszę się że mój samczyk tak nie robi ze względu na budzenie w środku nocy ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas