Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka + towarzystwo

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: 2 świnka. samiec? samiczka?

Postautor: Sensibles » 13 grudnia 2010, 19:55

kasia17 pisze:No wiem ale moja kuzynka kupiła sobie nie dawno 2.świnkę samiczkę do samiczki i się dziewczyny nie lubią. Musi je trzymać w osobnej klatce:( I właśnie dlatego powstrzymałam się od kupna 2 śwink ,zobaczę jeszcze, muszę poczekać i się zastanowić bo moja Edzia jest indywidualistką, i boje się że nie zaakceptuje 2 świnki (samiczki).


Widocznie jedna z tamtych świnek jest aspołeczna. To znaczy że nie toleruje towarzystwa. Nie możesz na zapas określać, czy Twoja świnka jest indywidualistką, czy nie, bo nie miała kontaktu z innymi świnkami, nie mieszkała z nimi w jednej klatce.
Jest jeszcze taka ewentualność, że świnki zostały źle (za szybko?) połączone i stąd wynikały te problemy.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kasia17
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2 października 2010, 23:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Edzia-rozetka
Kontaktowanie:

Re: 2 świnka. samiec? samiczka?

Postautor: kasia17 » 14 grudnia 2010, 12:10

Wiem,ale w zoologu (moi rodzice znają się dobrze z właścicielami sklepu) też moja Edzia musiała być w osobnej klatce bo nie tolerowała innych świnek-samiczek.

Edziunia;) Tequila-suczka, mieszana z owczarkiem niemieckim =D
Jazda konna i konie- to jest to!
http://www.ratujkonie.pl
http://www.pustamiska.pl

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: 2 świnka. samiec? samiczka?

Postautor: Sandi » 14 grudnia 2010, 13:58

Moja Nadia, zanim ją odkupiliśmy od pewnej pani żyła pod jednym dachem ze swoją "koleżanką" Tosią.
Gdy Nadia zobaczyła Tosię od razu zaczęła ją podgryzać, raz nawet do krwi. Walczyły praktycznie o wszystko-o pokarm, o wodę, o zabawki. Musiały zostać oddzielone. Nadia po prostu nie lubi towarzystwa innych świnek.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: 2 świnka. samiec? samiczka?

Postautor: Sensibles » 14 grudnia 2010, 15:27

Zdarza się tak, wtedy towarzystwo świnek - jak napisałam wcześniej - jest niewskazane. Ale i tak większość świnek są przyjazne dla innych.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: 2 świnka. samiec? samiczka?

Postautor: Sandi » 15 grudnia 2010, 13:14

Misiu-dokładnie.
Niektóre świnki są bardziej towarzyskie, inne mniej. Nadii akurat bardziej odpowiada towarzystwo ludzi niż zwierząt, z wyjątkiem psów, które Nadia bierze po prostu za...przyjaciół :P

Ola [*] - będziemy pamiętać.

sonja
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 22:57
Kontaktowanie:

nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: sonja » 20 grudnia 2010, 23:09

Witajcie...
ja z takim pytaniem przychodze... moje 2 prosiaczki wychowały sie od małego razem.Mają 2,5 roku... niestety jedna z nich przed sekundą mi zdechła, bo nie udało sie nam jej uratować.... (chyba zmienie weta , tylko pogorszyło się jej po wizycie :zalamany: ).Dlatego mam kilka pytan do WAS:
Czy może tak być, ze ta druga świnka niedługo mi zdechnie z tęsknoty?
czy dokupić jej na dniach nową partnera/kę? czy to nie bedzie za wcześnie?
Czy w tym wypadku lepiej jest kupić młodą samiczkę czy wykastrowanego samca? (moja to ona).
Czy nie będą się "kłócić" ? (moja jest raczej spokojna, ale nie wiem jak na inną swinke zareaguje)

poradźcie cos bo jestem załamana :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:


Awatar użytkownika
Abraxas
Hodowca
Posty: 98
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 17:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich Abraxas
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: Abraxas » 20 grudnia 2010, 23:54

Jeśli chcesz mieć drugą świnkę to koniecznie tej samej płci albo samczyka tylko musisz go wykastrować. Samiczki z reguły się dogadują, tylko u samców w podobnym wieku może być różnie jednak gdy są z większą różnicą wiekową to też nie ma zazwyczaj żadnego problemu.

Obrazek

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: Karena » 21 grudnia 2010, 10:01

Są świnki, które bardzo przezywają utratę towarzysza. Obserwuj swoja świnkę, czy nie jest apatyczna, czy normalnie je.
Jeżeli zdecydujesz się na kolejną świnkę, może pomyślisz o adopcji? Zapraszam na http://www.swinkimorskie.eu

Duszek [*]

sonja
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 22:57
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: sonja » 21 grudnia 2010, 10:26

Karena, pomyslalam o adopcji wlasnie. niestety nie mieszkam w PL, ale znalazlam stronke w moim mieście.Napisalam do takiej dziewczyny, ktora ratuje prosiaczki od "złych ludzi", i może uda mi sie do jutra ładnego kawalera dla niej znaleźć.niektore z nich są okaleczone :zalamany: nie wiem jak można tak traktować takie kochane stworzonka ;(
zobaczcie sobie fotki http://www.not-schweinchen.de/html/bocke.html
dzieki za odp dziewczyny!


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: Sandi » 21 grudnia 2010, 12:23

Myślę, że to NIE JEST za wcześnie na dokupienie nowego towarzysza twojej śwince.To odpowiedni moment, bo zwierzę na pewno czuje się bardzo samotne, mimo twojego towarzystwa. Koniecznie poszperaj w adopcjach- znajdziesz dla siebie i dla twojej świnki idealną towarzyszkę (lub wykastrowanego towarzysza).

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości

  • Dołącz do nas