Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

problem z moja swinka ;(

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
yoursdreamss
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 marca 2012, 19:23
Świnki morskie: mikusia
Kontaktowanie:

problem z moja swinka ;(

Postautor: yoursdreamss » 13 marca 2012, 22:21

Czesc;) jestem nowa wiec nie wiedzialam do konca w jakim dziale to umiescic, ale jesli zle wybralam to z gory przepraszam administratorow.
Ale przejdzmy do rzeczy, mam problem ze swinka a konkretnie to z jej zachowaniem. Ale od poczatku, swinka ma juz 2 lata i do tego czasu byla to swinka mojej siostry ja w sumie nie miallam z nia kontaktu(siostra w swooim pokoju ja trzymala) ale teraz wyjechala na studia wiec swinka zostala pod moja opieka, chcialabym ja jakos oswoic, tzn. Zeby mnie sie nie bala, bo teraz zachowuje ie tak jakbym ja dopieero z zoologicznego przyniosla, obawiam sie ze jest juz za stara abym mogla ja do siebie przekonac, na rece jej nawet wziac nie moge bo ucieka, wyrywa sie a ja nie chce jej krzywdy zrobic ;( kompletnie nie wiem co mam zrobic.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2012, 19:41 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdanie zaczynamy z duzej litery!


Awatar użytkownika

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: Gucio01 » 13 marca 2012, 23:12

Daj jej ogórka, marchewkę, natkę to co lubi i niech powoli się przyzwyczaja. Z czasem ją wyjmiesz z klatki ;)


monka1222
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 marca 2011, 16:55
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: monka1222 » 14 marca 2012, 11:35

włóż ręke do klatki z tym co świnka lubi ( ogórek, papryka, jabłko itd.)
staraj się tak zrobić żeby świnka jadła ci z ręki a nie żeby zabrała tego ogórka i zjadła go w kącie klatki ;)
później spróbuj ją wyjąć może się szarpać ale to nic najwyżej troche trocin wysypie :lol:
jak już ją będziesz miała na rękach to znów daj jej coś dobrego aż się przekona że ty to nie straszny potwór który chce cię (świnkę)zjeść ;) Pobaw się z nią:)
PS. Nic dziwnego że się zachowuje się jak świnka z zoologa jak cię widzi prawie po raz pierwszy ;)


Awatar użytkownika
funny girl
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 lipca 2009, 11:16
Lokalizacja: Tuchów
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: funny girl » 14 marca 2012, 17:46

Świnka nigdy nie jest za stara na oswajanie ;).
Musisz dać jej czas, zapoznaj ją ze swoją osobą. Na początku po prostu przebywaj koło jej klatki, mów do niej, tak żeby czuła że nie chcesz zrobić jej krzywdy. Potem dawaj jej smakołyki, na początek przez kratki od klatki, a potem już normalnie otwieraj drzwiczki i dawaj z ręki. Z czasem pozwoli się głaskać i brać na ręce, potrzeba tylko czasu ;)

Pusia- 02.06.2004-12.12.08
To ty byłaś ze mną przez te najlepsze lata,
To ty lizałaś moją twarz, gdy z oczu ciekły mi łzy.
I mimo to, że ciebie już ze mną nie ma,
W moim sercu na zawsze pozostaniesz tylko Ty... ;*

Awatar użytkownika
yoursdreamss
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 marca 2012, 19:23
Świnki morskie: mikusia
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: yoursdreamss » 15 marca 2012, 22:43

To znowu ja;) probuje dac jej ogorka, pomarancze i faktycznie wtedy jest zainteresowana moja osoba, podchodzi powoli, nieufnie ale jak juz podejdzie to lapie przysmak i w nogi w swoje miejsce ucieka;( a kiedy trzymam mocno ogorka to poprostu traci zainteresowanie nim... A teraz kiedy podchodze do jej klatki to chowa sie pod hamak, nie rozumiem dlaczego boi sie mnie. Kiedy czytam jak niektore z was maja swietny kontakt ze swinkami (podchodza do panci zeby sie przytulic, daja sie zlapac a wrecz same sie pchaja na kolana) ehh... Wiem ze takie oswajanie moze potrwac ale jest juz 'moja' swinka miesiac a nie widze zadnych zmian...


Shariana
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 9 stycznia 2012, 21:00
Lokalizacja: Granica
Świnki morskie: Szczotka, Lilija, Ruri
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: Shariana » 15 marca 2012, 23:14

To naprawdę wymaga sporo czasu i cierpliwości. Mam swoje świnie już ponad 2 miesiące, dotąd potrafią przede mną uciekać. ;)
Nie stajesz się bardziej nerwowa przez zniechęcenie, czy coś?

I mała uwaga - świnie chyba nie mogą jeść pomarańczy.


Awatar użytkownika
yoursdreamss
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 marca 2012, 19:23
Świnki morskie: mikusia
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: yoursdreamss » 15 marca 2012, 23:43

Nerwowa nie jestem ;p ale jestem zniechecona i smutna ze tak sie zachowuje ;( pozatym trzeba miec to na wzgledzie ze ona jest oswojona swinka do ludzi, nie jest taka 'dzika''wiec powinno to chyba szybciej przebiegac. Swinki moga jesc pomarancze, ;p
Ostatnio zmieniony 15 marca 2012, 23:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ignoruj upomnien


Konto usunięte

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: Konto usunięte » 15 marca 2012, 23:52

yoursdreamss pisze:nie rozumiem dlaczego boi sie mnie.
Przyszlo Ci do glowy,ze jestes 20x wieksza niz swinka?POzatym swinki sa plochliwymi stworzeniami,ja jedna swoja swinke oswajalam 4 miesiace...


Awatar użytkownika
yoursdreamss
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 marca 2012, 19:23
Świnki morskie: mikusia
Kontaktowanie:

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: yoursdreamss » 15 marca 2012, 23:56

nie rozumiem dlaczego mnie atakujecie...


Konto usunięte

Re: problem z moja swinka ;(

Postautor: Konto usunięte » 16 marca 2012, 12:09

Nie atakujemy,tlumacze Ci,ze swinka jest mala a Ty duza,dlatego sie boi,pozatym jest z natury plochliwa,to wszystko,natomiast czepiam sie i bede,zebys pisala z duzej litery!ok?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

  • Dołącz do nas