Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nowa świnka - strach czy zadowolenie?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
rvbcia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 7 czerwca 2014, 19:30
Świnki morskie: Arya!
Kontaktowanie:

nowa świnka - strach czy zadowolenie?

Postautor: rvbcia » 7 czerwca 2014, 19:36

Witam wszystkich :)
Od czwartku mam w domu prosiaczka i chyba stopniowo zaczyna mi ufać, staram się jej nie męczyć i dawać nagrody jak da się pogłaskać itd.
Jesteśmy już na etapie wsadzania ręki do klatki przez drzwiczki i brania przysmaków z ręki, czasami tylko lekko podgryzie ale chyba sprawdza czy moje palce to też jedzenie :D nie robi tego mocno, nawet kilka razy lizała mi rękę jak nawilżyłam wodą z poidełka. ale mam jedno pytanie, a mianowicie:

jak głaskam i drapię ją gdy siedzi w klatce to grucha, czasami kilkusekundowe serie gruchania a czasami raz zagrucha i cisza, ale często się przeciąga nawet i nie ucieka, nie zastyga też w bezruchu, czasami skubnie sianka przy głaskaniu, czasami powącha rękę, przymyka oczy. ale raczej wtedy siedzi w miejscu. Chcę się upewnić czy jest wtedy szczęśliwa (bo tak mi się wydaje) czy może się boi? To mój pierwszy prosiak więc proszę o radę :C


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
lukasollo
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwietnia 2014, 19:31
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka - strach czy zadowolenie?

Postautor: lukasollo » 7 czerwca 2014, 22:42

No to jak po 2 dniach grucha przy głaskaniu to masz niezłego farta :) Gruchanie to oznaka, że świniaczkowi się podoba, kiedy go głaszczesz. W ogóle, jedzenie z ręki po dwóch dniach to też dziwne. Ale może oswoił się z ludźmi w sklepie. W każdym razie wszystko jest w porządku, lubi Twoje głaskanie i jedzonko :) Jeżeli się przeciąga, to znaczy, że jest odprężony. Mój świniak dopiero po ok 2 tygodniach doszedł do tego stanu :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas