Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ucieczka świnki na podwórku

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
monyku
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 września 2013, 23:59
Lokalizacja: Daleki Wschód
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: monyku » 7 lipca 2014, 9:23

ja bym próbowała ogórkiem lub pietruszką ją wywabić, chociaż raczej by nie przyszła - jak ma w około mnóstwo trawy to nie zwraca uwagi na ogóra :P
a co do wypuszczania, to po prostu na przyszłość nie wypuszczaj żadnej ze świnek luzem, bez osłony. Ja swoją zostawiam często na cały dzień na dworze, przykrywam czymś podobnym do góry klatki, ma tam poidełko, oczywiście siedzi w cieniu, i tylko jak "skosi" trawę (lub koniczynę) to się klatkę przesuwa o kilka cm. Poza tym zerkam na nią co jakiś czas i ma ochroniarzy w postaci moich kotów :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
monyku
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 września 2013, 23:59
Lokalizacja: Daleki Wschód
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: monyku » 7 lipca 2014, 9:25

Jakcie Torrance pisze:Dobra, mam gdzieś taką pomoc, kim Wy jesteście, żeby oceniać moje postępowanie? Miałem wyciąć drzewo, żeby ją wydostać? Zadałem konkretne pytanie, a tutaj dostaje jakieś chore kazania. Weźcie sobie te uszczypliwości i wsadźcie głęboko w ... gdzie chcecie :)


no to ja Ci powiem, że nie zrobiłeś źle - oczywiście że świnkę zabolało jak ją pociągnąłeś, ale co innego mogłeś zrobić? zostawić ją na dworze żeby gdzieś poszła i zdechła? nie przejmuj się, dużo tu osób strasznie przewrażliwionych... :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: GalaxySparkle » 7 lipca 2014, 22:58

Jakcie Torrance pisze:Jeszcze raz proszę, jak nie wiecie jak pomóc to się nie udzielajcie!
Wiemy i pierwsza odpisała Ci Nejvii, dając najlepszą poradę, czyli nie doprowadzać do takich sytuacji. To miałeś do niej pretensje.

@monyku, czy ktoś mówi, że miał ją tam zostawić?


Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: Nejvii » 8 lipca 2014, 0:19

Kochani, nie ma sensu drążyć tematu, bo wszystko zostało już powiedziane. Jeśli ktoś oczekuje rad, a później ma pretensje, że dostał inne niż chciał.. powtórzę - nie ma sensu. Padło wiele propozycji, kilka różnych wizji i odbiorów tego samego problemu - inteligentni mający 'podobny problem' znajdą tutaj radę dla siebie, wyciągną wnioski. :)


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: chupakabra » 12 lipca 2014, 13:39

Jakcie Torrance pisze:Dobra, mam gdzieś taką pomoc, kim Wy jesteście, żeby oceniać moje postępowanie? Miałem wyciąć drzewo, żeby ją wydostać? Zadałem konkretne pytanie, a tutaj dostaje jakieś chore kazania. Weźcie sobie te uszczypliwości i wsadźcie głęboko w ... gdzie chcecie :)



Przeczytałam wszystkie odpowiedzi do tego postu i mam wrażenie, że naprawdę są tutaj osoby przewrażliwione. Ja też mam świniaczka długowłosego i niestety kiedyś pociągnęłam za włosy, oczywiście niechcący, trochę podcięłam jemu kudełki, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Na forum znajduję się wiele przydatnych informacji i ludzi doświadczonych w hodowli świnek. Dobrze by było, gdyby te osoby potrafiły pomóc tym, którzy zaczęli swoją przygodę ze świnkami, nie atakując ich i nie oskarżając. Przecież jesteśmy tylko ludźmi, chcemy dla swoich prosiaków jak najlepiej :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: GalaxySparkle » 13 lipca 2014, 1:56

Autor wątku pomoc otrzymał. Zapytał o poradę na wypadek powtórzenia się takiej sytuacji i dostał najlepszą odpowiedź, żeby po prostu nie dopuszczać do ryzyka jej zajścia, bo to niebezpieczne. Oskarżeń żadnych nie było, bo wszystko było napisane już w pierwszym poście.
A Ty swojego świnka pociągnęłaś niechcąco. To jest różnica. Ja się przygotowuję na peruwiankę i okropnie się boję, że przypadkiem pociągnę, gdy będę chciała wziąć na ręce.


Awatar użytkownika
Ireneusz
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 2 listopada 2014, 8:50
Lokalizacja: katowice
Świnki morskie: te, które już odeszły: Pieszczoch, Łatek i Irena
obecnie żyje: Ireneusz
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: Ireneusz » 2 listopada 2014, 10:15

ja tez kiedyś puszczałam świnkę na trawe bez smyczy i tez nurkowałam potem w krzakach dzikiej róży. ja wiem, że świnki bardzo nie lubią tego momentu zakładania szelek, no ale to jedyny sposób, by mieć pupile pod kontrolą. smycz nie jest droga, naprawde polecam.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: GalaxySparkle » 2 listopada 2014, 14:06

Radzę Ci poczytać tu: viewtopic.php?f=12&t=186 i wyrzucić smycz, ewentualnie zostawić dla zwierzaka, dla którego nie stanowi ona zagrożenia.


FelekINiko
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 czerwca 2015, 19:05
Kontaktowanie:

Re: Ucieczka świnki na podwórku

Postautor: FelekINiko » 3 czerwca 2015, 19:15

Zapraszam ! jesli chcesz p-opisać na Facebooku o świnkach morskich : https://www.facebook.com/?q=


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas