Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie jednej z dwóch zakupionych świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
świnkaipipi
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 września 2014, 21:41
Świnki morskie: Świnka i Pipi
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie jednej z dwóch zakupionych świnek

Postautor: świnkaipipi » 15 września 2014, 21:52

Witam,
Jestem tu nowa. Dziś kupiłam dwie świnki morskie. W sklepie zoologicznym były w różnych klatkach. Jedna( kolorowa, biło- rudo- szara) była razem z innymi świnkami w klatce, a brązowa z królikiem. Przyznam że szczególnie spodobała mi się ta brązowa. Drugą wzięłam bo musiałam jakąś dobrać jej do pary. Zastanowiło mnie to że brązowa była oddzielona, ale sprzedawca powiedział że po prostu była wcześniej. Myślałam że będzie agresywna względem tej kolorowej lecz jest zupełnie na odwrót! Biedna brązowa świnka nie może się nawet ruszyć bo tamta ja zaczepia. Kolorowa jest nieco większa i grubsza. Brązowa jest bardzo spokojna, pozwoliła się wziąć na ręce i mam wrażenie że na rękach czuje się bezpieczniej niż w klatce. Czy powinnam jedną z nich zwrócić do sklepu?? Proszę o szybką odpowiedz bo chce oddać jedną z nich nim się przyzwyczają do mnie.
Czy te brązowe świnki zawsze są takie spokojne i wyciszone? Teraz widzę ze jest zupełnie inna. Ma inny kształt uszu i pyszczka.

:)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie jednej z dwóch zakupionych świnek

Postautor: GalaxySparkle » 16 września 2014, 19:52

Kolor, a nawet rasa nie mają wpływu na to, czy świnka jest spokojna. Świnki w sklepie mogą różnie wyglądać, bo są to mieszańce z niewiadomego łączenia w pseudohodowlach. Oby tylko były zdrowe.
Trzykolorowa jest starsza, więc rządzi się mniejszą i to potrwa trochę czasu, aż hierarchia sie ustali. Nie rozdzielaj ich, chyba że któraś skrzywdzi drugą do krwi.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas