Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Strata świnki, kupno nowej.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
fushigi
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 15 sierpnia 2014, 13:52
Kontaktowanie:

Strata świnki, kupno nowej.

Postautor: fushigi » 2 listopada 2014, 17:56

Mam dwie świnki morskie Sisi i jej córeczkę Fifi. Fifi miała genetyczne zwyrodnienia nerek i zmarła. Teraz zastanawiam się nad kupnej nowej świnki by ta nie czuła się samotna. Tyle, że ona nie wykazuje żadnych niepokojących znaków.Normalnie je, pije, mruczy, podskakuje. Mam wrażenie, że prawie tego nie odczuła więc sama nie wiem czy jest potrzeba kupna drugiej świnki ? Bo co będzie gdy świnki się nie polubią, łączenie się nie uda ? Co wtedy? Nie będę miała serca na oddanie takiej swinki. Proszę o rady :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Strata świnki, kupno nowej.

Postautor: chupakabra » 2 listopada 2014, 19:38

Z tego co widzę to masz samicę, a samice łatwiej jest połączyć z drugą samicą. Ja mam doświadczenie w łączeniu samców. Ja na twoim miejscu bym spróbowała, bo to mało prawdopodobne by samiczki się nie polubiły. Tylko pamiętaj by łączyć w odpowiedni sposób, na forum znajdziesz sposób jak to zrobić by wyszło dobrze. :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Strata świnki, kupno nowej.

Postautor: GalaxySparkle » 2 listopada 2014, 20:38

Jeśli między świnkami nie było agresji czy choćby obojętności, to myślę, że nie ma co się obawiać dołączenia drugiej świnki. Może zbyt krótko były razem, by starsza odczuła stratę? Co innego gdyby się nie lubiły. Wtedy rzeczywiście byłyby podstawy do obaw, że próba uszczęśliwienia świnki będzie miała efekt odwrotny do zamierzonego.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas