Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie, łączenie świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
anna0
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 grudnia 2014, 20:55
Kontaktowanie:

Oswajanie, łączenie świnek

Postautor: anna0 » 1 grudnia 2014, 21:16

Na początku- serdecznie wszystkich witam.
Postanowiłam się zarejestrować na forum, bo mam kilka problemów ze świnką, a czytając różne tematy w tym dziale- nie znalazłam odpowiedzi.
Moja świnka to samiczka, mix rozetki z peruwianką. Myślę, że może mieć około 9-10 miesięcy. Od początku jest bojaźliwa. Ucieka jak ktoś przechodzi obok klatki, chowa się w domku. Gdy posiedzi się obok klatki, po chwili wychodzi, je itd. Gdy próbuję wyjąć ją z klatki- ucieka w popłochu. Jak już jest na rękach- leży grzecznie. Cichutko popiskuje. Nie szczęka zębami, nie trzęsie się. Jak zauważy moją rękę przed sobą- zawsze gryzie. Nigdy do krwi. Nie przychodzi do smakołyków. To gryzienie chyba najgorsze.
Druga sprawa to próby dołączenia towarzyszki dla mojej świnki. Najpierw próbowałam ze skinny 2-3 miesięczną. Później z maleńką świneczką, ledwo od mamy zabraną- liczyłam, że moja do takiego malucha poczuje miłość matczyną ;-)
Myliłam się.
Moja świnka najpierw za nimi chodziła, a później dosłownie na nie skakała i gryzła je. Kwik nowych i gonitwa po klatce. W trakcie moja świnka nie wydawała żadnych dźwięków, nie stroszyła się tylko podchodziła, wąchała i atak.
Pomocy..


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie, łączenie świnek

Postautor: GalaxySparkle » 11 grudnia 2014, 0:37

Nie wiadomo, jak długo masz swoją świneczkę, ale myślę, że po prostu jeszcze za wcześnie. Spokojne leżenie na rękach i popiskiwanie jest OK. Nie jest źle. Natomiast co do towarzyszki, nie za szybko zrezygnowałaś? Łączenie i ustalenie hierarchii między świnkami nie następuje natychmiast. Jeżeli jednak próby trwały długo i kończyły się rozlewem krwi, to może Twoja świnka jest samotniczką? Ogólnie świnki to towarzyskie zwietzątka, ale zdarzaja się wyjątki. Masz możliwość spróbowania z samczykiem? W sensie, czy Twoja świnka jest wykastrowana lub potencjalny samczyk jest już 'bezpieczny'? Może z facetem stworzy udany związek partnerski.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas