Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
nisiunia92
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 grudnia 2014, 16:29
Lokalizacja: Częstochowa
Świnki morskie: Zyzik i Pysio :)
Kontaktowanie:

Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: nisiunia92 » 31 grudnia 2014, 16:47

Witam Was :)
Mój prawie 2letni świniaczek Zyzik dostał trzy dni temu braciszka Pysia (ok 5-6 tyg). Wzięłam obie świnki w neutralne miejsce, przygotowalam się na walki i przepychanki (naogladałam się yt), a tu zaskoczenie: zyzik nawet nie zauważył nowego kolegi, raz tylko przez godzine powąchał go i to na tyle.. Mała świnka jest bardzo przyjazna, chce sie tulić do starszego, ale ten zaczyna gruchać i kręcić pupka, a mały piszczy tak, jakby mu się robiła krzywda, a tak naprawdę Zyzik nawet go nie rusza.. :) w dzień jest ok, ale w nocy nie moge spać, taki pisk, mały chce siedzieć w domku ze starszym, choć są dwa domki, klatka ma 120cm.. Myślałam,że bedą sie fajnie bawić, biegać razem, a tu totalna ignorancja starszego prosiaka.. :( :( Może potrzeba mu troche czasu żeby się pokochali..

Nie wiem co mam zrobić, żal mi tego małego, że tak go odtrąca.. :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: GalaxySparkle » 31 grudnia 2014, 17:25

Na pewno potrzeba czasu. Nie nazwałabym nawet tego zachowania ignorancją. Starszy świnek pokazuje, że on tu rządzi. To gruchanie to jeden z tego objawów. Łaczenie świnek to dłuższy proces, z pewnością o tym wiesz, skoro już spodziewałaś się walk. :) Pilnuj tylko, czy mały je.


nisiunia92
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 grudnia 2014, 16:29
Lokalizacja: Częstochowa
Świnki morskie: Zyzik i Pysio :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: nisiunia92 » 1 stycznia 2015, 17:23

:) Bardzo często daje małemu jeść, bo jest taki chudziutki, że wyczuwalne są wszystkie jego kostki i żeberka.. Je z chęcią ale mało, za to sianko naokrągło :) heh


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: GalaxySparkle » 3 stycznia 2015, 0:28

OK. Ważne, żeby waga rosła. Jeśli jest najedzony, to daj im czas na dogadanie się. Chyba że by się pogryzły do krwi, to wiadomo, wtedy by musieli zostać rozdzieleni.


Awatar użytkownika
ewelkka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 19:16
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: PAMCIA i TRUSIA [*]
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: ewelkka » 3 stycznia 2015, 11:25

GalaxySparkle pisze:Na pewno potrzeba czasu. Nie nazwałabym nawet tego zachowania ignorancją. Starszy świnek pokazuje, że on tu rządzi. To gruchanie to jeden z tego objawów. Łaczenie świnek to dłuższy proces, z pewnością o tym wiesz, skoro już spodziewałaś się walk. :) Pilnuj tylko, czy mały je.


dokładnie tak, popieram koleżankę w 100%. Taka świńska natura :)
jedzonko ważne bo i u mnie było tak, że duża nie dopuszczała małej do michy, wiec mała karmiona była na boku, co by jej koleżanka nie zabierała.

Obrazek
PAMCIA i TRUSIA [*] 04.01.2015 :(

nisiunia92
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 grudnia 2014, 16:29
Lokalizacja: Częstochowa
Świnki morskie: Zyzik i Pysio :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: nisiunia92 » 3 stycznia 2015, 17:06

Chcialabym go pokarmic duzo, ale on nie chce jesc sam, jak go trzymam na kolanach i glaskam to sie smieje, ale jesc nie chce.. Musze mu do buzi wkladac delikatnie, ale i tak tak ledwo je.. Jakby zebow nie mial, a ma :) ogorka mu dzisiaj dawalam to zjadl dopiero, jak wlozylam do go klatki razem ze starszym, ugryzl kawalek maly i poszedl sianko jesc.. Ehh :)


Awatar użytkownika
ewelkka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 19:16
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: PAMCIA i TRUSIA [*]
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: ewelkka » 3 stycznia 2015, 17:13

albo jest wystraszony, to najbardziej prawdopodobne, powod oczywisty - zmiana otoczenia, itp.
natomiast jesli problem nie ustapi wybralabym sie do weterynarza co by sprawdzic ząbki, czasami cos z ząbkami moze byc powodem niejadków.

Obrazek
PAMCIA i TRUSIA [*] 04.01.2015 :(

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: baixoo » 22 sierpnia 2015, 13:19

Mam podobny 'problem' jak w temacie, tylko że jest sierpień a Franklina mam od czerwca.
Mój starszy świnek Abi, którego mam od stycznia 2015 (urodził się w połowe grudnia 2014, więc to dość młody świniak) w stosunku do Franklina, zaledwie pół roku młodszego od samego Abiego, zachowuje się jak stary zwierzak zmęczony życiem, zachowuje się jak taki stary dziadek któremu jest ciegle jest w tyłku źle, jeśli wiecie o co chodzi. Tylko je i śpi, a Franklina jedynie odtrąca lub udaje, że nie istnieje.
Są razem już dwa miesiące i nie zanosi sie na zmianą lub poprawę sytuacji.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: merida91 » 23 sierpnia 2015, 10:02

Może w ten sposób okazuje zazdrość? Czy traktujesz obie świnki tak samo? Starsza świnka może czuć się odtrącona. Skoro starsza świnka jest osowiała to może jest chora?


Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie zwraca uwagi na nową mała świnkę :(

Postautor: baixoo » 25 sierpnia 2015, 14:33

Nie powiedziałbym, że jest osowiały. Jego najlepszym przyjacielem jest jedzenie. Kiedy je poczuje to leci jak oszalały. Myślę, że to wina tego, iż przez 5 miesięcy siedział sam, mnie od rana do późnego popołudnia nie było w domu, musiał być samotny. Jestem okropnie zła na siebie za to. Abi raczej pieszczochem nie jest, stał się "samowystarczalny", przynajmniej takie sprawia wrażenie. Nie potrzebuje kontaktu z innymi świnkami (na pewno nie z Franklinem), z ludźmi też tak średnio. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Jeśli poświęcam więcej czasu któremuś z nich to raczej Abiemu, aczkolwiek staram się zawsze wyciągać ich razem a przynajmniej każdego na tyle samo czasu. Jeśli ich wypuszczam to zawsze razem. Za chwilę się okaże że muszę brać trzeciego świnka żeby Frank nie był samotny.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas