Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Postautor: cookie01 » 11 czerwca 2015, 21:16

Witam.
Z góry przepraszam jeśli ten temat już był. :blush: Od lutego mieszka ze mną samiec Szczurek :P (na początku miały to być dwie samiczki, jednak dzięki "pomocy" i pana ze sklepu, moi rodzice zrezygnowali z zakupu dwóch stworzonek) . W najbliższym czasie moja siostra ma kupić drugiego samczyka. Więc moje szanse zakupu drugiego prosiaka spadły do zera :sad: .W związku z tym mam pytanie: planujemy organizować świniakom kilku godzinne codzienne wspólne wybiegi. Co Wy o tym sądzicie? Jak świnki zareagują na takie spotkania? Czy do nich z czasem przywykną i nie będą za sobą tęsknić? :unsure: . Dodam że będą tak to mieszkać w oddzielnych pokojach i spotykać się co jakiś czas. :)
Mam jeszcze inne pytanka: Szczurek jest bardzo czysta świnką (i siusiu i bobki robi tylko w klatce ;) , nie zauważyłam też żeby znaczył teren na wybiegu :sly:) czy po spotkaniu się to nie zmieni? Mam na myśli dominacje, i znaczenie terenu. Rodzice raczej się zdenerwują jeśli zasikają mi pokój (jesteśmy świeżo po przeprowadzce do nowego domu), poza tym jeśli się nie polubią to będą żyły same :unsure: . Myślałam też o ewentualnym wykastrowaniu Szczurka i kupieniu samiczki. Co wy o tym sądzicie? Wpłynie to jakoś na znakowanie? Troszkę się boje tej operacji, jednak nie chcę żeby Szczurek wiódł samotne życie. :confused: W okolicy mam naprawdę dobrego weta, więc zabieg byłby przeprowadzony prawidłowo. :)
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2015, 19:13 przez cookie01, łącznie zmieniany 1 raz.

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Postautor: cookie01 » 12 czerwca 2015, 17:48

:) Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi. Niestety siostra chce wziąć świnkę już w piątek :O

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Postautor: cookie01 » 14 czerwca 2015, 19:21

Myślicie że na miejsce pierwszego spotkania może posłużyć fragment podłogi na korytarzu o wym. ok. 1 na 2 m? Oczywiście odpowiednio ogrodzony. :) Potem będą się spotykać u mnie lub u siostry w pokoju :yes: Sorka że pisze aż w trzech postach :tooth:

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

matysia2005
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:02
Kontaktowanie:

Re: Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Postautor: matysia2005 » 14 czerwca 2015, 23:35

Wydaje mi sie źe jeźeli będą sie spotykały sporadycznie, to za kaźdym razem będą ustalać hierarchie . Przeczytaj o łączeniu świnek.


Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Kontakty świnek morskich (niestety pilne)

Postautor: cookie01 » 15 czerwca 2015, 6:36

Aha. Nie znam się aż tak na świnkach, ale codziennie to jest dla nich sporadycznie? :unsure: W takim wypadku to lepiej ich wogóle nie łączyć? Czy łączyć ale wziąć samiczke do wykastrowanego Szczurka?

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas