Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czuły punkt

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
tamara.lisek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 21:32
Świnki morskie: Nucia 3 lata
Myszka kilka miesięcy
Kontaktowanie:

Czuły punkt

Postautor: tamara.lisek » 3 sierpnia 2015, 21:58

Witajcie! :)
Mam dwie świnki morskie które często głaszczę. Jednak kiedy zaczynam je głaskać po policzkach i "przesuwam się z tym głaskaniem " do jej jakby szyi a potem brzuszka to one zaczynają się tajemniczo zachowywać. Najpierw wydają dźwięki podobne do mruczenia i momentalnie się kładą i "wyluzowyją" wszystkie mięśnie jednak po chwili zaczynają cicho piszczeć i się spinają. :( (wtedy oczywiście już ich tak nie głaszczę). Na początku zaobserwowałam ten odruch mojej młodszej świnki, myślałam wtedy że może ma tam jakąś ranę. Jednakże starsza świnka zareagowała tak samo.
Czy wasze prosiaczki też tak mają? Czy to jakiś czuły punkt tych gryzoni? Głaskać je w ten sposób czy też nie?
Liczę na Waszą pomoc ;)
Tamara i jej dwa prosiaczki


Awatar użytkownika

tamara.lisek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 21:32
Świnki morskie: Nucia 3 lata
Myszka kilka miesięcy
Kontaktowanie:

Re: Czuły punkt

Postautor: tamara.lisek » 3 sierpnia 2015, 23:41

Wiem, że to trochę dziwne zachowanie, ale błagam o odpowiedź. Martwię się że coś może dolegać moim prosiaczkom. Chociaż to trochę dziwne żeby dwie świnki tak reagowały


quovadis
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lipca 2015, 20:05
Kontaktowanie:

Re: Czuły punkt

Postautor: quovadis » 4 sierpnia 2015, 17:20

A co na to weterynarz?


Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Czuły punkt

Postautor: Seth » 5 sierpnia 2015, 1:11

Jaki weterynarz? Po co? Jeśli nisko mruczą to okazują niezadowolenie, pokazują że coś jest nie tak. Świnki ogółem nie lubią być głaskane po brzuchu.


tamara.lisek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 21:32
Świnki morskie: Nucia 3 lata
Myszka kilka miesięcy
Kontaktowanie:

Re: Czuły punkt

Postautor: tamara.lisek » 5 sierpnia 2015, 15:18

Mnie się wydawało że to im się podoba tylko może ograniczę się do głaskania po policzkach i szyi. Wtedy na serio mruczą i się kładą - to takie słodkie. Mimo wszystko dzięki.


Konto usunięte

Re: Czuły punkt

Postautor: Konto usunięte » 25 sierpnia 2015, 7:23

Jak mojemu prosiakowi coś się nie podoba to od razu kąsa :tooth: Bardzo nie lubi dotykania łapek, brzucha i dolnej części tyłka. Skoro Twoje świniaczki Cię nie gryzą to jeszcze nie jest tak źle ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas