Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dwie samiczki! PROBLEM

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
tamara.lisek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 21:32
Świnki morskie: Nucia 3 lata
Myszka kilka miesięcy
Kontaktowanie:

Dwie samiczki! PROBLEM

Postautor: tamara.lisek » 4 sierpnia 2015, 15:16

Witajcie.
Od 3,5 lat posiadam świnkę morską Nucię. Najczęściej przebywała cały dzień w swym domku. Dlatego postanowiłam dać jej świnkę (samiczkę) do towarzystwa.Warto wspomnieć że Nucia nie miała żadnego kontaktu z innymi świnkami przez całe swe życie (w sklepie dzieliła klatkę tylko z jedną świnką). Tak około pod koniec marca kupiliśmy piękną małą /młodą świnkę, którą nazwałam Myszka. Podczas pierwszego spotkania myślałam że naprawdę się udało - Myszka chodziła za Nucią jak za mamą, cały czas się do niej tuliła. Nucia na początku była oszołomiona widokiem innego gryzonia ale później dawała wrażenie zaciekawionej. Niestety po kilku dniach zauważyłam że Nucia nie pozwala wejść małej do domku. (kupiliśmy więc drugi), i np. podczas jedzenia- Nucia je spokojnie a Myszka zachowuje się tak jakby bała się podejść . Myszka spokojnie czeka lub zakrada się do miski aby wziąć "jeden kawałek karmy" aby zjeść go na uboczu. Albo jak je wyjmuję na dywanie Myszka stara się trzymać blisko Nuci jednocześnie jakby bała się podejść bliżej. nigdy jednak nie widziałam żeby Nucia ugryzła Myszkę albo cokolwiek jej zrobiła. Czy to normalne? Co powinnam zrobić? Dlaczego się tak zachowują???
Liczę na waszą pomoc :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: Dwie samiczki! PROBLEM

Postautor: Chillinka » 4 sierpnia 2015, 16:39

Z Twojego opisu wygląda na to, że młodsza świnka podporządkowała się starszej. Utworzyła się między nimi hierarchia, w której Twój nowy zwierzak podporządkował się wcześniejszemu lokatorowi klatki. Myślę, że dopóki nie zauważysz, że świnki robią sobie wzajemnie krzywdę to nie ma się czym martwić. Wydaje mi się również, że taki stan rzeczy może się między zwierzakami utrzymywać, ze względu na sporą różnice wieku i "staż" świnek w Twojej klatce.


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Dwie samiczki! PROBLEM

Postautor: kira » 4 sierpnia 2015, 18:30

Najlepiej jakby każda świnka miała swoją miskę.

________________________
Pozdrawiam
Julia

tamara.lisek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 3 sierpnia 2015, 21:32
Świnki morskie: Nucia 3 lata
Myszka kilka miesięcy
Kontaktowanie:

Re: Dwie samiczki! PROBLEM

Postautor: tamara.lisek » 4 sierpnia 2015, 18:58

Dzięki za pomoc :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Dołącz do nas