Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Beaphar

Zbiór opinii na temat karm oraz ich producentów.
Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: NiCiA » 14 stycznia 2011, 19:27

Ja również polecam tą karmę.Czytałam,że ma bardzo dobry skład,świnki ją lubią i chętnie zjadają... :) Jednak cena jest na prawdę wysoka więc mimo wszystko pozostanę przy VL Cavia Nature,którą mój proś uwielbia :)

Może się komuś przyda też skład i opis tej karmy ? :)

Beaphar Xtra Vital Cavia Junior to smaczna, doskonale zbilansowana, sucha karma dla młodych świnek morskich (do 12 miesiąca życia), dopasowana do ich żywieniowych wymagań . Skład pożywienia dla świnek morskich jest specyficzny, gdyż organizm świnek morskich nie wytwarza witaminy C, niezbędne jest więc dostarczenie jej w pokarmie. Beaphar XtraVital dla młodych świnek morskich zachowuje optymalny bilans witaminy C znacznie dłużej niż w większości mieszanek, z uwagi na specyficzną kompozycję z innymi składnikami. Pokarm zawiera chelatowane minerały (otoczone białkiem dla poprawienia przyswajania). Dodatek twardych kawałków pomaga zadbać o prawidłowy stan uzębienia świnek morskich.

Sposób żywienia: świnki morskie należy karmić dwa razy dziennie, zgodnie z ich naturalnymi przyzwyczajeniami. Ze względu na walory smakowe Beaphar XtraVital jest chętnie jedzony przez świnki. Decydując się na stosowanie Xtra Vital, przez pierwsze kilka dni, zaleca się mieszanie go z dotychczas podawanym rodzajem pokarmu.

Dawkowanie: Młode świnki morskie powinny zjadać 25 - 35 g dziennie. Należy podawać codziennie świeże pożywienie, siano i czystą wodę do picia.

Składniki: ziarna, lucerna, soja, groch, płatki fasoli, włókno, minerały, buraki, fruktooligosacharydy (FOS) 69 mg/kg , mannooligosacharydy (MOS) 96 mg/kg, Echinacea 5 mg/kg.

Analiza: białko, 18,6 %, tłuszcz 3%, włókno 14 %, popiół 5,6 %, wilgotność 10,7 %, wapń 0,78%, fosfor 0,37%, sód 0,06%, wit. A: 36.000 IE/kg, wit:C: 810mg/kg, wit D3: 1.050 IE/kg, wit. E: 100 mg/kg, miedź 24 mg/kg, Echinacea 5 mg/kg.

Opakowanie zawiera 500g suchej karmy dla młodych świnek morskich Beaphar XtraVital Cavia Junior :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: monila1000 » 15 stycznia 2011, 22:14

Ja mam u siebie baphar XtraVital Cavia dla świnek dorosłych i muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowana,ponieważ myślałam że to będzie dobra karmy którą Lacky chętnie zje a okazało się że jest w niej sporo ziaren i takich dziwnych malutkich i szarych granulek których Lacky nie lubi,ale uważam że jeśli kogoś śwince smakuje ta karma to może ją spokojnie kupić bo i tak jest 100 razy lepsza niż vitapol czy megan,albo dako-art

mój Lucky: Obrazek

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: NiCiA » 15 stycznia 2011, 22:17

No racja - do tych gorszych nie należy,co widać po cenie :) Ja jak mówiłam pozostanę nadal przy VL Cavia Nature.Nie wiem czy Philip Beaphar będzie chętnie jadł czy nie :)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Sensibles » 27 stycznia 2011, 14:40

Generalnie słyszę dobre opinie o karmach i produktacj tej firmy, ale według mnie ceny trochę przewyższają jakość ich produktów. Według mnie jest to o porównywalnej jakości do VL, a weźmy pierwszą-lepszą karmę Beaphar dla świnek, np. tą:
http://animalia.pl/produkt,19870,105,Be ... lacie.html
Jest to najtańsza karma na animalii z Beapharu, dla prosiaczków. Tutaj 250 g kosztuje 13.70, czyli na g tej karmy wydamy 54,80 zł, gdzie na kg karmy z VL, która jest jedną z droższych, jedną z tych najdroższych (chodzi o Cavię Complete)
http://animalia.pl/produkt,7458,105,Ver ... plete.html
Zapłacimy za 1 kg 24 zł..cena wyższa 2 razy, a niekoniecznie lepsza gatunkowo...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Damian_1 » 28 stycznia 2011, 15:12

Mój piesek owczarek niemiecki ma witaminy z tej firmy, o takie
http://allegro.pl/beaphar-salvikal-wita ... 33046.html
chyba są ok, kiedyś dostawał inne, teraz zmieniłem na te i wydają się b. dobre ;)


Konto usunięte

Re: Beaphar

Postautor: Konto usunięte » 29 maja 2011, 16:44

Mój Donek zawsze dostawał jakieś witaminy beaphartu ,a to preparat na pchły ,a to to i tamto .Koty teraz też są zakraplane beaphartem .Świniak jadł tą karme ale nie z apetytem wydałam kupe kasy 35zl za kg.Ale na szczęscie ktoś na allegro kupił ;)


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Beaphar

Postautor: Sensibles » 29 maja 2011, 22:18

Ja ostatnio kupiłam Xsarze karmę Beaphar, bo nie było VL w sklepie. O tą kupiłam:
http://animalia.pl/produkt,19847,105,Be ... emium.html
Xsarze smakuje, ładnie je, nie wybrzydza.
Polecam :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Karmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas