Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabójcze siano

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Nejvii
Hodowca
Posty: 137
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: hodowla Nejvii Cavia
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Nejvii » 13 lipca 2014, 21:16

My kupiliśmy ostatnio w Zooplusie sianko 5 kg - nie pamiętam marki, ale mają tylko jedno tak pakowane.

Beznadzieja! Sianko z zewnątrz wyglądało ok, a w środku totalnie żółte. W dodatku sama przekładając je, kilka razy(!) wbiłam sobie w palec kolec i to nie byle jaki - wielki i ostry.

EDIT.
Kleszcze potrafią przeżyć bardzo długo w, wydawałoby się, fatalnych warunkach. W przypadku nowszego opakowania jest to możliwe.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Sensibles » 13 lipca 2014, 22:01

No ale w opakowaniu siana praktycznie w ogóle nie ma powietrza, a kleszcze oddychają tylko i wyłącznie tlenowo...chyba, że ta minimalna ilość tlenu, która w tym opakowaniu zostaje, im wystarcza...nie wiem, możliwe. Nigdy mi się nie zdarzyło znaleźć kleszcza w sianku, no albo nie zauważyłam...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

mania007
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2013, 11:06
Świnki morskie: Sobótka
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: mania007 » 11 sierpnia 2014, 11:23

Nigdy nie myslalam ze cos takiego moze sie stac. Moj prosiak dostaje sianko wegrowskie i ono jest w miare dobre chociaz pare razy sie nim ukulam


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: GalaxySparkle » 23 sierpnia 2014, 17:25

Nikt wcześniej o tym nie pisał, więc dla wszystkich zawiedzionych: http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... Itemid=109 i zjedźcie w dół do niebieskiej ramki. Właśnie podawałam tego linka w innym wątku, a tutaj też z pewnością się przyda. Ja już wiem, gdzie tera zamówię sianko.


Stefka
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2014, 17:29
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Stefka » 2 października 2014, 18:39

Już wcześniej słyszałam, że z sianem to różnie bywa. Np. mogą się w nim zebrać jakieś bakterie, bo jest zawilgotniałe i wtedy pakowane. Przez co zaczyna gnić albo coś i może być trujące.
Ja podaje sianko, które kupuje u sprawdzonego sprzedawcy - nie ma jakiejś nazwy specjalnej, ale już nie raz przejechałam sie na sianach. Miały kawałki ziemi, chwasty i były nieciekawe.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: GalaxySparkle » 5 października 2014, 21:18

U nas już nowe sianko, właśnie z podanego przeze mnie wcześniej źródła. Mięciutkie i świnki lubią, a także ma ładny zapach. Polecam, ja jestem b.zadowolona z tego zakupu i świnki również. :)


Angels
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 października 2014, 20:04
Świnki morskie: Rufusia i Antoni
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Angels » 5 października 2014, 21:48

Ja bardzo polecam sianko firmy D.O.M.U.S . Używam go od 5 lat i jest super. Czasem tylko jak nie ma go w sklepie to kupuję sianko Vitapola, ale na razie (!) nie zauważyłam żadnych ostrych źdździebł trawy.

Boję się kochać, a tym bardziej na odległość. Dlatego ufam tylko (bezgranicznie) zwierzakom :)
Pod opieką : Antek, Rufusia. Czekamy na narodziny małych świnek morskich.
Rodzinka.gryzonie
http://www.photoblog.pl/theguineapig/16 ... -tosi.html

ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: ewola00 » 7 października 2014, 20:30

kurcze w życiu bym nie powiedziała że w sianku dla świnek mogą być takie rzeczy, teraz będę musiała bardzo uważnie obserwować co im tam wyjmuję z opakowania :) dzięki za ostrzeżenie :)


Awatar użytkownika
Ireneusz
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 2 listopada 2014, 8:50
Lokalizacja: katowice
Świnki morskie: te, które już odeszły: Pieszczoch, Łatek i Irena
obecnie żyje: Ireneusz
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Ireneusz » 2 listopada 2014, 9:31

nigdy mi sie nie zdarzyło, by w sianku były jakieś ostre źdźbła, czy to w paczkowanym, czy zbieranym z trawnika :(


gdziesamojekapcie
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 28 lutego 2014, 20:33
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: gdziesamojekapcie » 6 stycznia 2015, 15:08

Ja również kiedyś znalazłam w sianku jakieś chwasty z kolcami. Od tamtej pory przed podaniem sianka zawsze sprawdzam co się w nim znajduje... No i kupuje sianko innej firmy :) Od tamtego czasu nie spotkałam się już z czymś takim, aczkolwiek wolę sprawdzić zawsze.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas