Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Która karma?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 26 lipca 2015, 11:22

Jakbym zauważyła go gdzieś w sklepie, to bym spytała. Ale nigdzie nie widziałam.:( Za to Britem moje gardzą, ale to może być kwestia bardzo dużych granulek.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Seth
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2015, 1:47
Lokalizacja: Polkowice
Świnki morskie: Geralt
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Seth » 26 lipca 2015, 12:31

Ja miałem to szczęście że pani z zoologicznego była gotowa otworzyć opakowanie żeby dać mi próbki :P a próbki z VL? Mimo wszystko CN najwięcej świnek wcina :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 26 lipca 2015, 12:39

CC kupiłam im na początku, do mieszania z CN. Na początku nawet trochę ją skubały, ale teraz gardzą całkowicie. Kupiłam tylko pół kilo, miesiąc temu, a jeszcze mam... Zastanawiałam się nad tymi Muslies, ale niewielu świnkom to smakuje, więc trochę się waham.


Konto usunięte

Re: Która karma?

Postautor: Konto usunięte » 29 lipca 2015, 8:05

Moja mycha jest ogromnie wybredna. Na samym początku kupiłam VL Crispy wyjadała może 20% karmy. Kupiłam zatem VL CN, bo przecież świnki tą karmę kochają. Taaaaaak - tylko nie moja. Znowu wyjadanie 10-20% karmy. Ok. no przecież polubi VL CC, bo taka zdrowa. Oj tak. Tego to już w ogóle prawie nie je. Jak zje 1-2 pałeczki to jest sukces. KOSZMAR. Co dziwne kupiłam dla testu kolbę warzywną i truskawkową to wyżarła je do suchego patyka. To może na domowe kolby też by się skusiła. Muszę wypróbować dla testu. Aktualnie kupiłam 2 opakowania karmy VL Crispy i CN oraz mieszanki warzywne/ziołowe z HP. Musi to jej wystarczyć.

Moreni ja codziennie wyrzucam karmę i dosypuję nową, więc to jakoś szybciej schodzi. CC jeszcze sporo mi zostało, więc nowych otwierać nie będę. Może łatwiej by było po prostu wyrzucić opakowanie do śmieci, ale jakoś mi szkoda.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 29 lipca 2015, 22:07

TaMi, też codziennie wyrzucam, choć akurat CN moje wyjadają ok połowy tego, co im nasypię (nie, żebym im dużo sypała), a jak postoi dłużej niż 24 godziny, to świnie zaczynają udawać, że nie istnieje (serio, drą się tak, jakby puste miski miały). Za to mieszanki z HP uwielbiają.

A jaką VL Crispy im kupiłaś? Bo jest Crispy Mulsies i Crispy Pellets (to drugie to sam ten drobny, podłużny granulat, który jest w CM zmieszany z innymi składnikami). Ostatnio kupiłam im CM na spróbowanie i wyjadają mniej więcej połowę, jak z CN. Co ciekawe, tego pelletu w misce nie ruszają, ale jak je karmię z ręki, to całkiem nieźle go wciągają.;D


Konto usunięte

Re: Która karma?

Postautor: Konto usunięte » 31 lipca 2015, 8:52

Moja wybrzydza jeśli chodzi o mieszanki HP. Suszonych warzyw prawie nie je. Suszonego nagietka nawet nie chce posmakować. Liście malin je, ale bez szału. Po kim to takie wybredne? Królowa najchętniej jadłaby 24h tylko trawę, bo warzywa i owoce też są w większości be. Na noc włożyłam jej ogórka i banana oczywiście leżą nieruszone. Zimą to ona się chyba zapłacze xD Kupiłam CM i i też zostawia tylko te pałeczki.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: Moreni » 1 sierpnia 2015, 11:28

Moje ziołowo-warzywną uwielbiają. Chyb tylko brokułem wzgardziły przy pierwszym podaniu, ale jak im po dłuższej przerwie wsypałam znowu, to był szał (co jest dziwne, bo normalnego brokuła tylko trochę poskubały, a potem zostawiły).
Też jakby mogły, to by jadły tylko trawę i trawę. :) Nawet im specjalnie w doniczce owies wysiałam. Ale ogórka akkurat lubią, banana też. Za to pomidor i papryka są kompletnie niejadalne.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Która karma?

Postautor: befana30 » 6 sierpnia 2015, 16:59

Pig pisze:Zdecydowałam się na kupno granulatu beaphar nature (wcześniej podawałam karmę z vitapolu) i moja świnka jeszcze się do niego nie przekonała, może wiesz jak ją przekonać? Zjada tylko jak jej włożę do pyszczka :confused: Z powodu, że się bardziej opłacało kupić większą paczkę głupia ja zaryzykowałam i kupiłam 3kg :wacko: ,a żal mi wyrzucać, więc wolę ją jakoś przekonać do tej karmy, ponieważ ma ona bardzo dobry skład, nie zawiera ziaren i pięknie pachnie :D Zdziwiłam się, że nie rzuciła się na nią. :shock:


niestety nazwy niewiele mi mowia, poniewaz mieszkam za granica, a tutaj maja calkiem inne rzeczy, jednak nauczylam sie ze swinek do karmy "na chama" nie przekonasz- jesli nie chce to uparciuch wysypie i tyle z tego bedzie :)
Po prostu syp jej caly czas do miseczki to moze sie w koncu przekona, ale sprawdz tez sklad tej karmy, bo jesli "ladnie pachnie" to moze miec mase konserwantow i regulatorow smakowych, wiec moze dlatego odrzuca..? trudno zgadnac, powodzenia ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas