Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: befana30 » 15 listopada 2015, 11:03

wiesz co- ten rodzaj jagod stal sie jakby hitem dzisiejszych czasow, co za tym idzie jakos nie udalo mi sie znalesc wzmianki czy swinki moge je jesc czy tez nie. Faktem jest, ze maja wiele cennych wit, ale np wit c ma juz wiecej papryka, anizeli te jagody. Nawet nasze rodowite, zwykle jagody sa bogate w wit c i swinki moge ja spozywac, choc z umiarem. Podchodzilabym do tych owocow z dystansem- dalabym sprobowac, szczegolnie suszone jednak nie wprowadzilabym do diety swiniaczka jako pokarm czesto podawany- jest naprawde niewiele badan na temat jagod goji, a tym bardziej wzgledem swinek morskich- rabarbar podobno jest dla nich trujacy, wiec jak to bedzie z tymi jagodami..? Dolaczam link, poczytaj jesli masz chwile ;)

http://m.zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,13 ... jesz_.html

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: GalaxySparkle » 15 listopada 2015, 12:46

Noo, ja bym się bała podać coś, co do czego nie ma tej pewności. W tym momencie mniejsza o składniki odżywcze, ale czy to wgl nie jest trujące dla świnek? Google mi znalazło http://forum.kroliki.net/index.php?topic=16542.0 Oczywiście, króliczki to nie świnki, ale myślę, że warto poczytać. Jedna odmiana trująca, ogólnie bezsensownie drogie. Lepiej zrezygnować, nie ma powodu żeby podawać świnkom.


Cuni
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2015, 14:03
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Cuni » 15 listopada 2015, 16:32

:rotfl: Może i są drogie ale mają substancje zapobiegające rakowi.
Tak tylko się z ciekawości zapytałam,bo jak zdrowe to czemu by zwierzaczkowi żałować?

Ulubione zajęcia moich świń?
Spanie i jedzenie :lol:

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: GalaxySparkle » 15 listopada 2015, 18:34

Spoko, od tego jest ten wątek, żeby pytać. :) Też, gdy mam coś dobrego, zawsze pomyślę, czy mogłabym się podzielić ze świnką. ;)


monikacicha90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:00
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: monikacicha90 » 16 listopada 2015, 14:12

Poza tym, jeśli chce się podać świnkom właśnie w okresie przeziębień (przecież nasze zwierzaczki też chorują) składniki odżywcze bogate w wit. C, zawsze można sięgnąć po Zioła uzupełniające dla świnki morskiej 100g z Herbal Pets - są bogatym źródłem witamin, w tym C ;) Dobry sklep zoologiczny na pewno będzie miał tego typu produkt na swojej półce, a jeśli nie, to na pewno w internecie znajdziesz bez problemu :)


Cuni
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2015, 14:03
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Cuni » 16 listopada 2015, 20:29

monikacicha90 pisze:Poza tym, jeśli chce się podać świnkom właśnie w okresie przeziębień (przecież nasze zwierzaczki też chorują) składniki odżywcze bogate w wit. C, zawsze można sięgnąć po Zioła uzupełniające dla świnki morskiej 100g z Herbal Pets - są bogatym źródłem witamin, w tym C ;) Dobry sklep zoologiczny na pewno będzie miał tego typu produkt na swojej półce, a jeśli nie, to na pewno w internecie znajdziesz bez problemu :)

Ja zawsze staram się podawać jedzonko bogate w wit.C,oraz Cebion w kropelkach.
Ziółka susze sama,rok temu kupiłam suszarkę :lol:
Susze topinambur,babke leczniczą,mniszka,liście wierzby i brzozy,warzywa,owoce itd.wszystko Eko.
Dziewczyny są zachwycone :rotfl:

Ulubione zajęcia moich świń?
Spanie i jedzenie :lol:

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: befana30 » 17 listopada 2015, 8:34

super pomysl z ta suszarka ;)
sama tez susze wszystko co mi w rece wpadnie od warzyw po ziolka i niektore owoce, jak jablko i gruszka :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Cuni
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 2015, 14:03
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Cuni » 17 listopada 2015, 16:08

Była po 60zł w biedronce to się skusiłam :D

Ulubione zajęcia moich świń?
Spanie i jedzenie :lol:

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: GalaxySparkle » 28 listopada 2015, 0:06

Czy ktoś coś wie na temat chlebka świętojańskiego (szarańczyn strąkowy)? Z artykułu na Wiki nic nie wynika o jego szkodliwości dla świnek (przynajmniej dla mnie), ale zetknęłam się z info, że nie warto go podawać. Takie info widnieje na przykład na str hodowli świneczek http://elidocaviary.vot.pl/articles.php?article_id=41 więc musi być w tym jakaś prawda. Niestety, nie jest napisane, dlaczego dokładnie chlebek świętojański nie powinien być podawany.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: befana30 » 28 listopada 2015, 8:07

zazwyczaj sprzedaje sie w postaci suszonej, z wygladu przypomina wielkie, cale straki bobu i w pierwszym odruchu tak tez smakuje- jest jednak nieslychanie slodki co insynuuje bardzo duza zawartosc cukrow, czyli juz nam sie "zapala" czerwona lamkpa w glowie, ze swianiaki po takim moga sie roztyc :) z nadmiaru cukru wiadomo jakie inne chorobska sie tworza- mimo wszystko nie sa dla proskow trujace, podawalam -pomielily kasek i wypluly, na szczescie im nie posmakowalo :lol: zauwazylam, ze w karmach dla gryzoni dodaja kawaleczki tych strakow, u mnie nawet chomik tego nie lubi, bo zostawia :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas