Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
flora
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 sierpnia 2010, 12:13
Świnki morskie: Pasiunia,Flora
Kontaktowanie:

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: flora » 23 sierpnia 2010, 15:11

Mam gorszy problem ,bo moja świnka nie chce pić ani z poidełka ani z miseczki
Mam ją od prawie roku i nic nie pije i żyje dobrze o samych warzywach
ale będę ją uczyć! :D


Awatar użytkownika

lamster
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 11 sierpnia 2010, 15:07
Kontaktowanie:

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: lamster » 24 sierpnia 2010, 7:24

może ma dużo wody w warzywach więc nie chce jej się pić wody


ola:)

Re: Moja swinka nie chce pić z poidełka

Postautor: ola:) » 13 lipca 2012, 16:12

Mam problem dzisiaj kupiłam swinke czyli 13.07.2012 r . i nie chce pic z poidełka co mam zrobic?? :)


Konto usunięte

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: Konto usunięte » 14 lipca 2012, 15:47

Poczekac,swinka musi sie oswoic z nowym otoczeniem.


Qees
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 sierpnia 2012, 21:30
Świnki morskie: Pysio
Kontaktowanie:

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: Qees » 6 sierpnia 2012, 21:38

Poczytaj o tym na http://www.swinkimorskie.org/ . Polecam, ja stąd wielu rzeczy dla Pyśka się nauczyłem :)
Ostatnio zmieniony 6 sierpnia 2012, 22:51 przez Sensibles, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zwracaj uwage na swoje posty,trudno Cie zrozumiec


caprio990409
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 sierpnia 2016, 20:01
Kontaktowanie:

Świnka nie umie pić z poidełka.

Postautor: caprio990409 » 6 sierpnia 2016, 20:13

Wiem, że taki temat już był ale mój problem jest troszkę inny i też prawdopodobnie wybrałem złą kategorie.
Mam moją świnkę od jakichś kilku tygodni. Yoshi od początku w klatce miała poidełko ale kompletnie nie umie z niego pić. Problem leży w tym, że gdy pije woda ucieka bokami i zalewa trociny i sianko. Wiem, że to brzmi głupio ale sprawdzałem poidełko nie jest ono dziurawe ani w żaden sposób felerne. Aktualnie świnka ma miseczkę ale jest to okropnie nie praktyczne ze względu na ciągle wpadające odpady przez co muszę zmieniać jej wodę kilka-kilkanaście razy dziennie. Jakie rady? Zmiana poidełka? Może powinienem kupić jakie z węższą rurką? Będę wdzięczny za każdą radę . Ach i jeszcze wspomnę, że przez poidełko musiałem zmieniać jej ściółkę kilka razy dziennie. :(


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie umie pić z poidełka.

Postautor: befana30 » 6 sierpnia 2016, 22:05

Wstaw jej spowrotem poidelko jakie miala- to byl jej indywidualny sposob na picie. Przy moich proskach wyroznilam trzy metody picia: Gacek nie lize kulki tylko wsadza caly metalowy dziubek do buzki, mam wrazenie, ze az do gardla i chleje jak pijak, potrafi wypic 50ml wody w godz jesli naprawde sie przylozy; Pusia i Kluska pija normalnie lekko wsadzajac metalowa czesc do buzki i prawdopodobnie stukajac w srodkowa kuleczke jezykami, przy czym Pusia wychodzi jak damulka czysta i sucha, a Kluska ma wlasnie wiecznie mokry "podbrodek"- pije jak ta swinia; trzeci sposob na picie to kiedy Klusce sie cos w swinskiej glowce poprzestawia i probuje z poidelka ssac, zostal jej odruch po zakraplaczu i buteleczce ze smoczkiem dla szczeniat kiedy jako osesek ja musialam dokarmiac, w kazdym badz razie ma juz rok, a odruch ssania nadal pamieta i tez wiecznie sie pomoczy, bo jest zachlanna i chcialaby pic szybko.
Wcale bym sie nie zdziwila gdyby twoja swinka probowala pic z poidla wlasnie poprzez ssanie- ile ma miesiecy? jesli mala to nie ma sie co dziwic, pozostaje ci napelniac poidlo pare razy podczas dnia, zawiesic moze gdzies na kuweta by woda splywala tylko w tym miejscu i czekac az sie przestawi na bardziej "kulturalne" picie, miseczke jej zabierz- sama meczarnia z ciaglym wymienianiem, bo pewnie nie dosc ze zabrudzi to wyleje.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie umie pić z poidełka.

Postautor: Amqise » 7 sierpnia 2016, 9:37

Nauczy się, moja świnka po czasie nauczyła się sama pić z poidełka, bez mojej pomocy.


Imartynella
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 8:38
Kontaktowanie:

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: Imartynella » 15 sierpnia 2016, 8:46

Moja świnka też nie pije chcę ją nauczyć pić ale nie daje rady dlatego daje jej wodniste jedzenie czyli np. świeżo umytą trawę , jabułka , ogórki itp oczywiście suchą karmę również podaję ponieważ jest ona bogata w witaminy dzięki którym świnka nie choruje pamiętaj też żeby dawać jej paprykę która ma bardzo dużo witaminy C ponieważ świnki jak i my nie wytwarzają witaminy C . Mam nadzieję że pomogłam ❤️ Pozdrawiam cię bardzo serdecznie ❤️


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: jak nauczyć świnkę pić z poidełka ?

Postautor: befana30 » 15 sierpnia 2016, 9:52

Imartynella pisze:Moja świnka też nie pije chcę ją nauczyć pić ale nie daje rady dlatego daje jej wodniste jedzenie czyli np. świeżo umytą trawę , jabułka , ogórki itp oczywiście suchą karmę również podaję ponieważ jest ona bogata w witaminy dzięki którym świnka nie choruje pamiętaj też żeby dawać jej paprykę która ma bardzo dużo witaminy C ponieważ świnki jak i my nie wytwarzają witaminy C . Mam nadzieję że pomogłam ❤️ Pozdrawiam cię bardzo serdecznie ❤️


Mysle, ze po 4 latach problem napewno zostal rozwiazany ;)
By rozwiac jednak pewna watpliwosc- dajesz swince swiezo umyta, nie wysuszona zielenine..? tak sie nie robi- doprowadzisz do wzdec, ktore wbrew pozorom sa bardzo niebezpieczne dla prosiakow i juz niejeden sie z tym swiatem pozegnal z tak banalnego powodu. Takze sugeruje oplukiwac po czym osuszac kazde jedzonko przed podaniem, by nie doprowadzic do rewolucji zoladkowych.
Kolejna sprawa do rozwiania- w lepszych markowo karmach faktycznie znajduje sie ogrom witamin, ale sa to skladniki syntetyczne, ktore potrzebuja wiecej czasu i pracy ze strony organizmu na ich rozklad i dzialanie, takze nalezy sie nastawic, ze 2/3 codziennego menu prosiaka powinno sie skladac z roznych warzywek, zieleniny oraz owocow, z ktorych prosiak moze pobierac niezbedne do prawidlowego funkcjonowania organizmu skladniki odzywcze, a pozostale 1/3 to karma i dodatki w postaci roznych suszonych przekasek itd. Siana nawet nie wliczam, bo powinno byc non stop dostepne, by prosiaki systematycznie skubaly w miedzyczasie. Jednym slowem karma to uzupelnienie, a nie podstawa.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas