Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fafka123 » 26 stycznia 2013, 13:26

Patrycja, obydwie firmy są dobre ;) Oczywiście jak każde inne mają swoje lepsze i gorsze linie . To nie jest temat żeby o tym pisać. Lepiej żeby modzi przenieśli kilka ostatnich postów do innego działu

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
surowka
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 10:10
Świnki morskie: Mika, Fela, Franek (niestety oddany), Toffi [*]
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: surowka » 30 stycznia 2013, 18:24

Czy moglibyście polecić dobrą karmę dla mojej świnki morskiej? Ma ona niecałe 3 miesiące i waży niecałe 400g. Na początek kupiłam jej tą karmę: http://www.vitakraftpolska.pl/katalog-p ... MENU-VITAL jednak ma ona dużo zbóż, a poza tym świnka sobie przebiera.


Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Patrycja » 30 stycznia 2013, 21:45

Versele Laga z tej firmy szukaj karm są bardzo dobre,możesz zamówić sobie w sklepie internetowym ja kupuję na animalia.pl


Awatar użytkownika
surowka
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 10:10
Świnki morskie: Mika, Fela, Franek (niestety oddany), Toffi [*]
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: surowka » 30 stycznia 2013, 22:20

Przeglądałam już produkty tej firmy, ale dalej waham się między Cavia Complete, a Cavia Nature. Boję się że z Nature mała będzie wybierać, a Complete w ogóle nie ruszy, bo to sam granulat. A może Cavia Crispy Muesli? Może ktoś próbował tych karm i coś doradzi?


Awatar użytkownika
Madlen
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 26 listopada 2012, 10:26
Lokalizacja: Małopolska
Świnki morskie: Biszkopt :)
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Madlen » 30 stycznia 2013, 22:36

Ja uzupełniałam Cavie Naturę, Cavią Crispy Muesli i u mnie ta druga się nie sprawdziła... bardzo dużo resztek z niej zostało... świniak strasznie przebierał... Cavię Naturę stosuję teraz i dorzucam jakieś ziółka i siniak wcina ładnie :) zostawia tylko takie pałeczki ale ogólnie karma jest ładnie zjedzona...:) Musisz po prostu spróbować co twój świniak by lubił... Posprawdzać różne karmy :)

Elvis i Elza na zawsze w moim sercu...[*]

Obrazek

Awatar użytkownika
szekeresberes
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 17:53
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Klusek
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: szekeresberes » 30 stycznia 2013, 22:56

surowka pisze:Czy moglibyście polecić dobrą karmę dla mojej świnki morskiej? Ma ona niecałe 3 miesiące i waży niecałe 400g. Na początek kupiłam jej tą karmę: http://www.vitakraftpolska.pl/katalog-p ... MENU-VITAL jednak ma ona dużo zbóż, a poza tym świnka sobie przebiera.

Ja również mam 3-miesięcznego prosiaczka, wcześniej raz kupiłam tą karmę http://www.vitakraftpolska.pl/images/sobipro/entries/821/img_img_11274.jpg, ale zauważyłam, że Klusek wyjadał z niej tylko jedne kuleczki :look: Tak się złożyło, że Vitakraft posiada inną karmę, która składa się tylko z tych kuleczek i teraz kupuję tylko ją http://www.vitakraftpolska.pl/images/sobipro/entries/637/img_img_14927.JPG

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Patrycja » 31 stycznia 2013, 9:16

surowka pisze:Przeglądałam już produkty tej firmy, ale dalej waham się między Cavia Complete, a Cavia Nature. Boję się że z Nature mała będzie wybierać, a Complete w ogóle nie ruszy, bo to sam granulat. A może Cavia Crispy Muesli? Może ktoś próbował tych karm i coś doradzi?

Tak ja mam akurat wszystkie trzy które wymieniłaś, na początek polecam Cavia Nature i Crispy Muesli bo faktycznie jest tam dużo różnego typu granulatu i suszonych owoców,troszkę ziółek, lucerna .Tak jak pisałaś Cavia Complete nie zawsze świnkom smakuje gdyż to tylko sam granulat a w tych dwóch pozostałych masz fajne mieszanki które z pewnością przypadną do gustu twojej śwince,jak chcesz to po południu zrobię zdjęcia dwóch karm i sobie zobaczysz jak wyglądają ;)


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Aperea » 31 stycznia 2013, 10:13

CC to nie jest taki typowy granulat, moim smakuje.
Cripsy musli może i różnorodna, ale składowo najsłabsza (zdrowotnie), nie jest to właściwie nawet kama a dodatek do karmy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieszać te karmy ;).


Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: Patrycja » 31 stycznia 2013, 19:05

Tak Crispy muesli to taki smakołyk raczej niż podstawowa karma moim mieszam z Cavia Nature.


Awatar użytkownika
surowka
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 10:10
Świnki morskie: Mika, Fela, Franek (niestety oddany), Toffi [*]
Kontaktowanie:

Re: Twoja karma [Wątek zbiorczy o karmach]

Postautor: surowka » 31 stycznia 2013, 19:11

Patrycja byłabym mega wdzięczna jakbyś mogła zrobić zdjęcia i wrzucić :) Poza tym poczytałam dużo wcześniejszych postów i chyba skuszę się na Cavia Nature. Jeśli jej posmakuje to może od czasu do czasu dokupię jej Musli, jako smakołyk.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas