Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zabójcze siano

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
stalewiak
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 stycznia 2015, 0:06
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: stalewiak » 6 stycznia 2015, 15:23

Już nie przesadzajcie . W swoim środowisku gdzie mieszkają to co myślicie że siana nie ma? Człowiek też czasem się potknie i coś se wbije itd . Mam świnki około 6 mc i maja tylko siano prosto od rolnika i wszystko jest ok.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Bibu » 6 stycznia 2015, 16:21

A ja uważam, że przejrzenie sianka dla świnek to żadna robota, zajmuje kilka sekund i nie jest przesadzaniem :) Ja kupuję świnkom siano firmy Zuzala i jest bardzo dobre. Zresztą, to niby welug rankingu najlepsze siano na rynku i w sumie się zgodzę. Ostatnio w pośpiechu wzięłam paczkę innego siana, bo akurat byłam w innym zoologicznym, no i niestety, siano okazało się sianem tylko po brzegach opakowania, a za zielonymi trawami ukryta była najprawdziwsza, żółta, twarda sloma. Wyrzuciłam. Żeby zmniejszyć koszty Zuzali, kupuję oprócz tego inne sianko, tańsze, większe, jakieś bez nazwy, ale jest ładne, zielone. To z kolei to była porażka.


Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Susłowata » 6 stycznia 2015, 18:59

Ja też kilka razy się nadziałam, zawsze przeglądam sianko. Kilka razy powbijałam sobie kolce z ostu (!) w ręce, także ten.... :/ Teraz mam 5 kg sianka od p. Roberta, czyli to samo co GalaxySparkle. Pachnie cudownie, jest mięciutkie, nie znalazłam jak na razie niczego niepokojącego, świniak wcina aż mu się uszka trzęsą. A patrząc na ceny w zoologach w moim mieście to wychodzi taniej niż to badziewie :)

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Agania
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2015, 7:23
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Agania » 27 września 2015, 7:29

Mam pytanie jak przechowujesz to sianko od p. Roberta aby było świeże i smaczne? Bo 5 kg to dość sporo i nie wiem czy się nie zepsuje, zapleśnieje itd.


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: chupakabra » 27 września 2015, 21:03

GalaxySparkle pisze:Nikt wcześniej o tym nie pisał, więc dla wszystkich zawiedzionych: http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... Itemid=109 i zjedźcie w dół do niebieskiej ramki. Właśnie podawałam tego linka w innym wątku, a tutaj też z pewnością się przyda. Ja już wiem, gdzie tera zamówię sianko.


Wielkie dzięki za info o naprawdę dobrym i bezpiecznym sianku. Ostatnio jak zwykle kupiłam sianko węgrowskie, ale opakowanie jest trefne (wcześniejsze też jakby). Bardzo dużo w nim ostrych, żółtych łodyg. Jak nabieram garść to ugniatam je w dłoniach, żeby sprawdzić czy nie ma np. kawałka druta, kamienia - różnie to bywa. Przy ugniataniu czuję jak mi się wbijają w dłonie ostre łodygi. Zepsuło się to sianko węgrowskie i myślałam jakim zastąpić. Od dziś dołączam do grona kupujących u pana Roberta. :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: GalaxySparkle » 28 września 2015, 1:51

Witam w gronie. :) Cieszę się, że kolejna świnka może zajadać się zdrowym siankiem. :)


Awatar użytkownika
Grey Fox
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 14 lipca 2015, 22:01
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: HaLUcyNAcja
Nala
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Grey Fox » 28 września 2015, 7:47

Właśnie przeglądam aukcje Pana Roberta, przyszłe zamówienie na 10kg z pewnością będzie dla moich dwóch głodomorków.


Konto usunięte

Re: Zabójcze siano

Postautor: Konto usunięte » 29 września 2015, 8:47

Jak tak polecacie to i ja zamówię na próbę ;) Na Zuzali ostatnio się zawiodłam (melisowe i miętowe - jakaś porażka, większość wyrzuciłam)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: GalaxySparkle » 29 września 2015, 16:53

Ojej, naprawdę mnie to cieszy, że kolejne świnki dostaną coś, co jest dobre. Sama kupuję, więc znam produkt i aż miło mi się robi jak pomyślę o tym jak otworzycie pachnące worki, a Wasze świnki ucieszą się tak samo jak moje. :)


Awatar użytkownika
Susłowata
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 11 marca 2013, 19:45
Świnki morskie: Dropsio
Kontaktowanie:

Re: Zabójcze siano

Postautor: Susłowata » 12 listopada 2015, 15:32

A ja się ostatnio nacięłam - wzięłam 5 kg sianka od Pana Roberta, niestety na samym wierzchu była jakaś kolczasta roślina. Kiedy wyschła, zaczęła się kruszyć i w efekcie mnóstwo twardych, malutkich kolców rozsypało się w całym worze... Całe sianko poszło do śmietnika, bo nie dam przecież tego świniakom :/

Tylko durnie twierdzą, że zwierzęta nie mają duszy...
Caviarniana Dropsio

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas