Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ser żółty

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: Becia » 14 stycznia 2011, 15:13

Moje świnki nie jadły nigdy sera, ja tylko mówię, że jakby się podłożyło pod buźkę kawałek sera, to zaraz uciekają i są naburmuszone. ;) :lol:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: NiCiA » 14 stycznia 2011, 16:16

Świnki nie mogą jeść produktów pochodzenia zwierzęcego i mlecznego! ;)
Jest to dla niej tuczące,a przedewszystkim niezdrowe!
Świnki są ROŚLINOŻERCAMI czyli głównie jedzą warzywa,owoce oraz świeżą zieleninkę (oczywiście nie zapominajmy o dobrej karmie)

Ja czytając na forum kilka razy natknełam się na taką osobę,która podawała świnkom ciasteczka,szyneczkę,serek,a po kilku dniach były same kłopoty...więc widać efekty :roll: Nawet sprzedawcy w sklepach zoologicznych dobrze wiedzą,że śwince tego nie można podawać! ;)


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: Sandi » 14 stycznia 2011, 17:20

Generalnie forum jest po to, żeby zapytać, żeby poprosić o pomoc, jeśli się czegoś nie wie. A tu ? Krytyka. Po prostu niektórzy kupują świnkę, nie mają pojęcia, że takie zwierzątko nie może jeść tego i tamtego...trzeba to uszanować, pomóc, doradzić...

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
alexiska
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:48
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Tosia i Felicja
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: alexiska » 14 stycznia 2011, 18:26

Zanim się kupi zwierzątko należy się o nim jak najwięcej dowiedzieć. A nie kupować, nie mając o zwierzęciu bladego pojęcia. I mieć wymówkę - nie wiedziałem. Poza tym niektórzy i tak robią swoje - "bo już dawali i nie zaszkodziło" - no ratunkuu. To,że do tej pory nie zaszkodziło, to nie znaczy,że nie zaszkodzi i świnka się nie pochoruje. A no i niektóre rady też zbyt mądre nie są..


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: Sandi » 14 stycznia 2011, 18:31

Jak najwięcej, to nie znaczy że wszystko. Ja mam praktycznie psa od urodzenia, i niektórych rzeczy o nim nie wiem. Po to jest forum-jeśli samemu się czegoś nie wie, można zapytać.
Owszem, niektóre rady nie są do końca zgodne z prawdą, ale każdy chce pomóc i się stara.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Inka97
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 1 stycznia 2011, 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Wilczyce
Świnki morskie: Lenka i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: Inka97 » 14 stycznia 2011, 19:09

Becia pisze:Moje świnki nie jadły nigdy sera, ja tylko mówię, że jakby się podłożyło pod buźkę kawałek sera, to zaraz uciekają i są naburmuszone. ;) :lol:


A po co jej ser dawałaś? :evil:

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą w chwilach strachu i zwątpienia. Fałszywy wtedy boi się tylko o siebie...

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: NiCiA » 14 stycznia 2011, 19:18

Czytanie ze zrozumieniem się kłania Inko :) Becia napisała,że świnkom nie podawała sera,tylko pod pyszczek dawała :)


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: nugatka » 15 stycznia 2011, 8:39

Sandi pisze:Generalnie forum jest po to, żeby zapytać, żeby poprosić o pomoc, jeśli się czegoś nie wie. A tu ? Krytyka. Po prostu niektórzy kupują świnkę, nie mają pojęcia, że takie zwierzątko nie może jeść tego i tamtego...trzeba to uszanować, pomóc, doradzić...


Tylko jeszcze, żeby radził ten, kto ma pojęcie i 100% pewność. A teksty typu "może", "chyba, ale nie jestem pewna" po prostu mnie rozbrajają :?. Lepiej nie napisać nic niż poradzić źle. Zanim się kupi jakiekolwiek żywe stworzenie NAJPIERW trzeba się zapoznać z tym, co może jeść, pić i jak mieszkać. No i przy okazji trzeba być świadomym, że zwierzątko też czasem może zachorować. Niektórzy mnie to przerażają, naprawdę... Ich nieodpowiedzialność :shock:.


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: Becia » 15 stycznia 2011, 10:36

Nie dawałam im sera żeby jadły, chciałam sprawdzić ich reakcję. Nie musicie być tak wrogo nastawieni. Nicia, dzięki.


Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Ser żółty

Postautor: kamilka1803 » 15 lutego 2011, 22:41

Co do tematu zgadzam się z Becią. Świnka gdy dostanie pod pyszczek ser zaraz ucieka.
Ale nie można podawać im sera żółtego ponieważ świnki morskie nie mogą dostawać laktozy.

Możecie mówić do mnie Kamila.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas