Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Emila » 23 stycznia 2013, 16:38

zauważyłam że moja świnka uwielbia biszkopty ale nie wiem czy moge mu je dawać? nic mu się po nich nie stanie? i co z kapustą pekińską?
i też nie wiem czy to normalne że pije tak dużo wody?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Asia909 » 23 stycznia 2013, 16:41

Emila
biszkoptów nie powinna a smakują jej ponieważ są słodkie. :) Kapusta pekińska jak najbardziej ale w małych ilościach.
Chyba normalne zależy ile pije. Dziennie butelkę? A ile ma latek świnka?

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
szekeresberes
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 17:53
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Klusek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: szekeresberes » 23 stycznia 2013, 16:41

Od przyjaciółki, która praktycznie całe życie ma prosiaczki słyszałam, ze biszkopty można dawać, ale może jeszcze ktoś niech się wypowie na ten temat. Sama jeszcze nie próbowałam.

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Asia909 » 23 stycznia 2013, 16:43

szekeresberes
Biszkopty zawierają cukry.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
szekeresberes
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 17:53
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Klusek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: szekeresberes » 23 stycznia 2013, 17:23

Wiem, ale pewnie miała na myśli podawanie biszkoptów z głową (czyt. smakołyk), a nie jako stały składnik pożywienia :) Poza tym podczas czytania tego całego wątku przekonałam się nie raz, że opinie na różnego rodzaju jedzonka są podzielone. Jedni piszą, że można, inni że nie. Myślę, że samemu trzeba zdecydować czy dać czy nie. Ja osobiście do biszkoptów nie jestem przekonana i nie zaserwuję ich Kluskowi :)

ObrazekObrazekObrazek

Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Emila » 23 stycznia 2013, 17:57

nie, no bytelki calej nie wypija ale wydaje mi się że jak na takie małe zwierzątko pije dużo :) niestety nie wiem ile ma, mam go od piątku, a chłopak w sklepie zoologicznym nie zapytał o wiek :( Fałtek uwielbia papryke ale to chyba normalnie mogę podawać mu codziennie?
a i jeszcze jedno, jak jest z dietą? to znaczy ile mogę mu dawać jedzenia, suchą karmę daje mu garstkę dziennie, nie wyjada jej całej, do tego ma kolbę o smaku brukseli i wiadomo sianko, jak daje mu jakiegoś owocka czy warzywko (kawałki) to jak zje to daje mu następne, chyba że przez noc nie zje to wyrzucam i daje mu nowe ale słyszałam że nie wolno dawać tak dużo, jak to jest z tym?


Awatar użytkownika
Patrycja
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 22:56
Świnki morskie: Lilly:)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Patrycja » 23 stycznia 2013, 18:37

Emilko napisze ci jak to u mnie wygląda przy dwóch świnakch ;) a więc rano dostają w miseczce 4 łyżki suchej karmy do tego w paśniku liście sałaty i kopru obok wisi zawsze woda i tak mają do popołudnia.Po południu porcja czegoś mokrego np.kalarepka plasterki marchewki ogórek jabłko i tyle a na noc zawsze w paśniku sianko uzupełniam znowu sucha karmę (moje dziewczyny zawsze od rana zjedzą wszystko z miseczki) i woda. Rano znowu tak jak wcześniej pisałam oczywiście kombinacje warzyw dobieraj indywidualnie sama bo nie wiem co twoja świnka lubi,generalnie podaję dwa pełne posiłki i przekąska w ciągu całego dnia. ;)


Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Emila » 23 stycznia 2013, 18:45

oj to ja aż tak mu nie urozmaicam jedzenia ale zacznę :) ja niestety nie mogę dawać im jedzenia regularnie co do godzin bo cały czas pracuje na 3zmiany, ale będę się starała jakoś ten problem rozwiązać :) dziękuję za pomoc


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fafka123 » 23 stycznia 2013, 20:32

Patrycja, a nie wzdyma świnek ta sałata :distrustful: ? Sałatę, owszem od czasu do czasu ale w niezbyt wielkich ilościach podaję . Ale wydaje mi się że sianko pomimo tej sałaty i kopru powinno jeszcze być cały dzień :blush:
Emila, ja zawsze przed szkołą paśnik po brzegi wypycham sianem to nawet wieczorem już go dokładać nie muszę . Karmę - jeżeli zje ją przez noc- to dosypuję rano . Woda oczywiście cały czas. Jak mam na późniejszą to i rano zdążę jakieś dwa warzywka mu podrzucić ale jeżeli nie to jeszcze przed lekcją dzwonię do babci która do nas przyjeżdża prawie codziennie żeby skroiła mu jakieś warzywko, a czasem nawet i na lekcji wysyłam jej szybkiego SMS-a . Oczywiście jak wrócę daję mu pełną porcyjkę warzyw. Ilość... to zalezy ile Twoja świnka jest w stanie wciągnąc :) Ja daję tyle aby wiedzieć że będzie najedzony ale nie napchany. Owoców nie dawaj za często, w końcu one mają dużo cukrów ;) Jeżeli nie masz czasu to tak jak napisałam dawaj wszystkiego dwa razy więcej - paśnik wypchany a z miseczki prawie że się wysypuje . Myślę że świnka wszystkiego na raz nie zje . Ważną rzecza jest choć niektórzy nie wiedzą <ja też do niedawna> że lepiej nie podawać nawitaminowanych wit. C warzyw (np. pomidor) z ogórkiem. Dokładnie nie wiem jaka to substancja bo jeszcze nas tego nie uczyli ale ogórek utlenia wit.C . Tzn. nie sam ogórek jak pisałam- substancja.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Emila » 24 stycznia 2013, 6:47

ooo dzięki za info :) mój brat mi powiedział że ona zje tyle ile jej się da aż wkońcu pęknie- jak chomik i się troche przestraszyłam, ale już wiem że nie :P o owocach też dobrze wiedzieć bo czytałam że codziennie duża ilość wit. C ma być więc każdego dnia dawałam mu mandarynkę bądź pomarańcza. a co z Papryką, czerwonym buraczkiem i marchewką? bo też bardzo lubi, może jeść normalnie? nie wiem jeszcze jak z innymi warzywami bo mam go kilka dni i nie zdążyłam mu podać wszystkiego :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas