Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
sionka
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 18:35
Kontaktowanie:

Kolby firmy Versele Laga

Postautor: sionka » 17 sierpnia 2013, 11:19

Znalazłam wczoraj na allegro sprzedawcę który ma bardzo bogaty wybór karm, kolb, siana i wszystkich możliwych smakołyków dla gryzoni firmy Versele Laga. Z tego co czytałam, firma ta jest godna polecenia. Moj prosiaczek uwielbia kolby, własnie konczy ostatnią firmy Vitapol których już nie bede kupować (nie wiedziałam że to zła firma).

Mam nadzieję że można tutaj linkowac allegro.
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 8&id=90017

Czekam na odpowiedź od sprzedawcy czy kolby te zawierają ziarna i jesli to w jakiej ilości. Napisane że zawierają witaminy, w tym wit C. Informację wklejam bo gdzieś wczoraj na forum wyczytałam że nie mozna nigdzie dostać już kolb tej firmy.

Ziarno w miseczce odstawiłam na korzyść karmy Versele Laga Complete ale kolb nie bede odstawiać bo po prostu moja świnka je uwielbia. Dobrze śeierają ząbki i sądzę że dobrej firmy nie beda aż tak szkodliwe jak to co do tej pory świadomie kupowłam.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 12:08

Ja nie jestem zwolenniczką kolb z Versele Laga, mają w sobie strasznie dużo ziaren, a zwłaszcza nie łuskanego słonecznika (który nie łuskany może być niebezpieczny, bo świnka sama nie umie łuskać). Ja miałam tą http://allegro.pl/versele-laga-kolby-cy ... 71946.html i złożona jest prawie z samych ziaren, jak pooglądałam zdjęcia innych smaków kolb to też w większości mają ziarna. Jest to bardzo dobra firma jeżeli chodzi o karmy, jednak kolby jak dla mnie nie są za dobre, moje dziewczyny ich np nie lubią.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Asia909 » 17 sierpnia 2013, 12:40

No ma niezly wybor produktow :) ja tam za bardzo przez internet nie lubie kupowac bo np. kolba kosztuje 4 zl a przesylka 6 zl... Albo wiecej wiec ja wole doplacic troche w zoologu i zobaczyc jak wyglada przedmiot zanim kupie :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fafka123 » 17 sierpnia 2013, 14:38

Czy mogę podać kolby Vitapol letnie? Może inaczej zapytam - czy świnkom nic po nich nie zagraża? Pod moją nieobecność mama chciała sprawić prosiakom przyjemność i kupiła im właśnie te kolby. Skład jak dla świnek morskich jest dość szkodliwy i raczej tuczący (morela, kokos chips, truskawka, drops jogurtowy, mniszek lekarski). Czy kolba mogła zaszkodzić organizmowi świnki?

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 16:45

Jeśli nie będziesz ich podawać non stop to nie powinno im nic być (tzn nie powinny się utuczyć) :) jeśli jeszcze są przeznaczone dla świnek morskich to tym, bardziej :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Asia909 » 17 sierpnia 2013, 19:25

Ja bym ich nie podala... chips? dropsy? ....

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fionka » 17 sierpnia 2013, 19:55

To nie znaczy, ze ja podaje świnką je :) chodziło mi o to, że jak dostały raz to nie powinno im to zaszkodzić :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Sensibles » 18 sierpnia 2013, 1:19

Asia909 pisze:No ma niezly wybor produktow :) ja tam za bardzo przez internet nie lubie kupowac bo np. kolba kosztuje 4 zl a przesylka 6 zl... Albo wiecej wiec ja wole doplacic troche w zoologu i zobaczyc jak wyglada przedmiot zanim kupie :)

Przede wszystkim nikt nie robi tak, że zamawia samą jedną paczkę kolb przez internet : ) Jak ja kupowałam kiedyś kolby, chomikom czy komukolwiek, papugom też, to to był tylko mały dodatek do zakupów, które najczęściej robiłam za około 150-200 zł i wtedy nawet przesyłka była darmowa. W takich sytuacjach kupuje się kolby przez internet, nigdy pojedynczo, bez przesady. ;)


Co do koloby letniej - dropsy jogurtowe? Ja bym nie podała. Zresztą - niewiadomo, czy te dropsy są serio z laktozą, czy po prostu są w kolorze kremowym...

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

sionka
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 18:35
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: sionka » 18 sierpnia 2013, 11:31

Oczywiście przez Internet nie bede kupowac pojedynczych opakowan ale raczej zapas. Ja mam ten problem że jestem niepelnosprawna i mieszkam w małej miejscowosci i żeby móc wszystko kupować w zoologicznych sklepach muszę angażowac kogos z samochodem. Wiec w sumie wychodzi mi na to samo nawet jesli za przesyłke zaplace 5-6 zł. Zreszta jak kupilam karme Versele Laga z odbiorem osobistym w Michałowicach to i tak zapłaciłam dokładnie tyle samo, jak bym zamowiła na allegro włączając juz koszty wysyłki a jednak fatygowac bym sie nie musiala. Wiec to wszystko zalezy od okolicznosci.

Kolby bede podawac bo szukam sposobu na suplementowanie wit C, do poidelka juz wiem że nie mozna, probowalam pokropic arbuza swince to nie chciala go zjesc mimo że uwielbia. NIe chce podawac do pyszczka bo to dla swinek bardzo stresujace moze byc, ten sposób podawania jest dla ostatecznoscia. Wiec zostaja kolby z wit C.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: vagina_denata » 18 sierpnia 2013, 12:37

A nie możesz kupić śwince papryki czy pomidora...? Kolb najlepiej wcale nie podawać, a jak już to bardzo rzadko. Nie można ich traktować jako normalnego składnika diety.
I nie wiem czemu koniecznie chcesz suplementować śwince wit. C, chyba ją przecież karmisz warzywami. 100 g pomidora, (czyli pół pomidora powiedzmy) zapewnia śwince 150% jej dziennego zapotrzebowania na wit C. Moim zdaniem niepotrzebnie panikujesz.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

  • Dołącz do nas