Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 7 kwietnia 2014, 16:29

Pomidora nie chce jesc w ogole. Nawet nie ugryzie... Owocow tez nie chce jeść. Myślałam żeby mu do kupionej karmy dorzucić jakies suszone warzywa czy coś takiego. I martwię się o jego witamine c, ze moze ma jej za mało czy coś takiego...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fionka » 7 kwietnia 2014, 17:29

kup wit C dla dzieci i podawaj mu strzykawką ok 3 ml, Możesz mu ziółek dołożyć śmiało, ja tego lata też zamierzam zamówić u Teścia masę suszonej zieleniny, bo on mieszka na wsi i zna się na ziółkach :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 7 kwietnia 2014, 17:38

przypomniało mi się też jak kilka lat temu (jakieś 4-5) jak miałam moją Tosię to weterynarz stwierdził, że jej brakuje czegos tam i kazał mi podawać vibovit dla dzieci rozpuszczony z wodą... może coś takiego zastosować? Póki mam natke, pietruszke i świeże warzywa to nie ma problemu, gorzej zimą. a co do ząbków to można podawać gałązki drzew owocowych? oczywiście niepryskane ;)


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Hahnoto » 7 kwietnia 2014, 19:07

Vibovit? Lepszy będzie Cebion albo Juvit.
W CN nie ma dużo tych owoców, jakoś rzadko na jakieś trafię. Spróbuj na razie z tą karmą, kup opakowanie 750g i przetestuj.
Na zimę można suszyć duuużo zieleniny, m.in. mlecz, liście truskawek, porzeczki, malin, babkę, krwawnik i wieeeele innych ;)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 7 kwietnia 2014, 19:28

Ale myślicie ze ten rozpuszczony jutiv czy coś, ze prosiak bedzie chcial to pić?;) to mu nie zaszkodzi?


Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Fionka » 7 kwietnia 2014, 22:13

Juvit C lub Cebion nie dajesz rozpuszczone tylko strzykawką (bez igły). Dajesz po 0,03 ml (to w takiej małej strzykawce to są 3 kreseczki te małe) co dziennie od razu do pyszczka. Ja moim daje co 2 dzień, bo mają dużo warzyw i owoców.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Hahnoto » 7 kwietnia 2014, 22:32

Lubi nie lubi, pić musi ;)
Szczególnie jeśli nie miał zapewnionej dobrej karmy + nie dostawał warzyw bogatych w wit. C.
Świnka, która nigdy wcześniej nie dostawała witaminy C powinna zacząć od dawki nawet 10 kropel, potem to możesz zmniejszyć ;)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: czikuczikulinka » 8 kwietnia 2014, 6:13

Ok. Wielkie dzięki :) w głowie mi się nie mieści żeby mieć swinke i o nią nie dbać... Ale tak to jest jak zwierzaków jest "zabawka" dla córki...


Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: bella_ » 8 kwietnia 2014, 12:32

Od razu przepraszam, jeśli doświadczonym osobom moje pytanie wyda się śmieszne ale mam wątpliwość i chciałabym się upewnić. Świeże liście mniszka, trawę a potem pozostałe zioła podaje się śwince jako główny posiłek, czy to dodatek jak suszone zioła? Póki co świnka dostaje dwa razy dziennie różne warzywa i zielonki sklepowe. Niedawno dostała pierwszy raz w swoim życiu świeżą trawę. Jeszcze nie widziałam takiej radości i entuzjazmu podczas jedzenia ;)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Czy mogę podać?/Czy świnki mogą jeść? [temat zbiorczy]

Postautor: Hahnoto » 8 kwietnia 2014, 14:03

Dodatek do żywienia to jest właśnie karma, a warzywa, owoce, więc i pewnie też zielenina to podstawa :)
Moje dostają rano karmę, po południu duuużo zieleninki, a wieczorem warzywa i owoce :D Głodne nie chodzą, kupki ładne ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas