Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

swinka nie chce jesc karmy!!!!!!!!!! bedzie zdrowa?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Racovia73!
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2014, 10:53
Kontaktowanie:

swinka nie chce jesc karmy!!!!!!!!!! bedzie zdrowa?

Postautor: Racovia73! » 12 marca 2014, 11:04

Moja swinka miesiac u mnie z 2 miesiace ma,nie chce jesc karmy,wyjada troche ziarna i tyle.....rozne probowalem ,granulaty vl,vitakraft emotion ,vitakraft menu i z menu zjada jedynei ziarenka...kolby tez nie rusza.....,daje jej i je,raz marchewke ,pozniej jablko,burak,ogorek....wiadomo z enie naraz...i to wcina,poza tym je sianko,pije wode.Moje pytanie co mam robic? bez karmy z zywieniem jak pisze bedzie zyla i bedzie zdrowa? co ze scieraniem siekaczy.......prosze o rady


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: swinka nie chce jesc karmy!!!!!!!!!! bedzie zdrowa?

Postautor: Cavialina » 12 marca 2014, 12:22

Świnka ściera siekacze na twardych warzywach (marchew, seler, burak), a zęby trzonowe ściera jedząc siano. Świnka musiała mieć bardzo ubogą dietę, skoro nie rusza dobrych karm. Dawaj jej cierpliwie coś lepszego aż zacznie jeść, a narazie opieraj dietę na warzywach.

Obrazek

kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko & Milka
Kontaktowanie:

Re: swinka nie chce jesc karmy!!!!!!!!!! bedzie zdrowa?

Postautor: kotnie » 4 marca 2015, 8:03

Może po prostu jej ta firma nie pasuje? Z resztą słyszałam, że te karmy nie są dobrej jakości. Spróbuj Versele Laga Nature jej dać, moje ją uwielbiają , kupiłam im jeszcze Versele Laga Muesli , ale ta nature im podchodzi lepiej. Jest pełnowartościowa i nie musisz kupować jakiś dodatkowych karm do mieszania. W sklepie się nie opłaca, bo ma swoją cenę, ale na zooplus.pl ceny tej karmy są naprawdę super w porównaniu do sklepowych, zwłaszcza ,że często jest na nią promocja, ale też często jest niedostępna. Możesz też spróbować iść do zoologicznego, często na wagę można kupić jakąś karmę to kupuj różne i dojdziesz do tego jaka karma podejdzie Twojej śwince :) Tylko pamiętaj, by miala dużą zawartość witaminy C! Ja uważam, że karma jest potrzebna, bo od mokrego jedzonka świnka może mieć problemy z kupką, jeśli jest go za dużo, a wiadomo że musisz im dać go więcej, by były odpowiednio zaopatrzone w witaminy, skoro nie chcą jeść zwykłej karmy.


puma1973
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 marca 2015, 23:32
Kontaktowanie:

Re: swinka nie chce jesc karmy!!!!!!!!!! bedzie zdrowa?

Postautor: puma1973 » 4 marca 2015, 8:47

Kupiłam niedawno świnkę i od czasu jak jest z nami wcale nie je warzyw i owoców, dodam że jest ona ze sklepu zoologicznego. Co robić, czekać czy juz się martwić



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas