Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zielenina a wiek świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: czikuczikulinka » 20 kwietnia 2014, 10:24

dzięki, bo się martwiłam bo mój George jak go sie puści na ogródek to potrafi tak się napchać tej trawy, że mało nie pęknie i nie wiedziałam czy mu tego zabraniać i zabierać czy co ;)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: merida91 » 21 kwietnia 2014, 14:17

Miesiąc temu zaczęłam pracę w zoologicznym i ZAWSZE gdy ktoś kupuje królika czy świnkę uczulam aby podawać nowe jedzenie stopniowo, żeby nie skończyło się biegunką. Nie rozumiem sprzedawców i właścicieli takich sklepów, którzy wzięli odpowiedzialność za zwierzęta o których tak na dobrą sprawę nic nie wiedzą :/


desperado
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 22:22
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: desperado » 21 kwietnia 2014, 17:15

Popieram @Ishaa. W zoologach często gadają głupoty, facet powiedział mi, żeby nie kupować miseczki na pokarm, bo świnka i tak bierze wszystko w łapki i je w kącie.Tymczasem mój Tropek, póki nie opróżni miski, nie odejdzie od niej. Do tego dowiedziałem się od niego, że świnki piją tylko z podstawków, bo z poidełek nie umieją. Chciał sprzedać mi karmę pełną ziaren i orzechów ,,bo ta dla świnki będzie najlepsza,,

Sprzedawcy często nie wiedzą nic na temat świnek i innych zwierząt, które sprzedają, a mądrzą się na ich temat jakby chociaż weterynarie skończyli.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: czikuczikulinka » 21 kwietnia 2014, 18:07

niestety zgodze się z Wami. Mi w sklepie zoologicznym jak kupowałam pierwsza świnkę, powiedziano, że prosiaczki jedzą tylko ziarna, kolby i TRZEBA (!!!!!!!) im dawać bułkę lub chlebek stary, żeby ścierały ząbki. to było jakieś 5-6 lat temu. Poszłam ostatnio do tego samego zoologicznego i patrze a tam wciąż Ci sami niekompetentni ludzie.


piosenka_zorzy
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 marca 2014, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: piosenka_zorzy » 29 czerwca 2014, 20:42

Po trzech miesiącach informuję, że świnka ze smakiem zajada marchewkę, sałatę, pietruszkę i jabłko, i nic z tego zestawu jej nie zaszkodziło.


Awatar użytkownika
Wiktorek
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 czerwca 2014, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Wiktor

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: Wiktorek » 30 czerwca 2014, 15:55

A spróbuj jej podać korzeń selera moja uwielbia, a jak to jest z podawaniem papryki bo wszędzie wyczytałam że czerwoną a zieloną i żółtą można też podawać?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: GalaxySparkle » 30 czerwca 2014, 23:08

Tak, mozna. :) Jest jeszcze biala.


Awatar użytkownika
Wiktorek
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 czerwca 2014, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Wiktor

Re: Zielenina a wiek świnki

Postautor: Wiktorek » 30 czerwca 2014, 23:21

Dzięki za odpowiedz.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas